Господарські справи (до 01.01.2019) / Старі категорії / Спір про визнання акта недійсним, документ, що оспорюється, видано: / Пенсійним Фондом або його територіальним відділенням /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/202

Дата ухвалення рішення:
25.06.2009
Зареєстровано:
05.10.2009
Cуддя:
Наливайко Є.М.
Оприлюднено:
05.10.2009
Категорія справи:
Пенсійним Фондом або його територіальним відділенням
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви


25 червня 2009 р.

№ 02-07/202Суддя господарського суду Кіровоградської області Наливайко Є.М. розглянув матеріали

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Промтехресурс", м. Кіровоград

до відповідача: управління Пенсійного фонду України у м. Кіровограді, м. Кіровоград


про скасування вимоги


Позивачем подано позовну заяву про скасування вимоги управління Пенсійного фонду України у м. Кіровограді № Ю-09 від 25.02.09 р.

Незважаючи на те, що вказану позовну заяву подано до господарського суду необхідно зазначити, що даний позов не підлягає розгляду у господарському суді, враховуючи вимоги статті 12 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Про відмову в прийнятті позовної заяви виноситься ухвала, яка надсилається сторонам, прокурору чи його заступнику, якщо вони є заявниками, не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви.

До ухвали про відмову у прийнятті позовної заяви, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу позивача, що даний позов має бути розглянутим у порядку адміністративного судочинства.

Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 частини 1 статті 17 даного Кодексу передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно абзацу першого пункту 6 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно повідомлення Державної судової адміністрації України, розміщеного в газеті "Урядовий кур'єр" від 22.05.2008р. № 92, з 09.06.2008р. розпочав діяльність Кіровоградський окружний адміністративний суд.

З огляду на викладене, даний спір повинен вирішуватись за правилами Кодексу адміністративного судочинства України Кіровоградським окружним адміністративним судом.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 62, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд


УХВАЛИВ:


Відмовити у прийнятті позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Промтехресурс".


Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області в порядку визначеному Господарським процесуальним кодексом України.


Суддя


Судовий реєстр по справі 02-07/202

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4800958 Ухвала 25.06.2009 Наливайко Є.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
723709 Ухвала 11.06.2007 Таран С.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
36045 Ухвала 17.07.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське