Господарські справи (до 01.01.2019) / Старі категорії / Інші позадоговірні немайнові спори / Скасування державної реєстрації / Інший спір про скасування державної реєстрації /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 8/321-06

Дата ухвалення рішення:
26.09.2006
Зареєстровано:
29.09.2006
Cуддя:
Мельник І.Ю.
Оприлюднено:
21.08.2007
Категорія справи:
Інший спір про скасування державної реєстрації
Суд:
Господарський суд Вінницької області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

26 вересня 2006 р.  Справа № 8/321-06

Суддя господарського суду Мельник І.Ю.

при секретарі судового засідання Миколюк М.Г. , розглянувши матеріали справи

за позовом: Прокурора Піщанського району Вінницької області в інтересах держави- Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції (вул. Піонерська, 30, смт Крижопіль, Вінницька область, 24600)

до: Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1(АДРЕСА_1) 

про припинення  підприємницької діяльності

 

Представники :

прокурор: не з'явився

позивача : Петрунь Н.А. , за дорученням

відповідача : не з'явився

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про припинення  підприємницької діяльності-фізичної особи підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, в зв'язку з неподанням ним до Крижопільської МДПІ  обов'язкової звітності з 01.01.2002 року.

Представником позивача подано клопотання про незастосування технічної фіксації судового процесу (аудіозапису), яке підлягає задоволенню.

Відповідач відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надав. В судове засідання не з'явився з невідомих для суду причин.  За таких обставин суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів, але відмовився і не скористався цим правом.

Прокурор в судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам.

Заслухавши представника позивача, який позовні вимоги підтримує, оцінивши подані в справу докази та дослідивши їх, суд з'ясував, що  приватний підприємець - фізична особа  ОСОБА_1 , АДРЕСА_1, зареєстрована Піщанською райдержадміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 10.01.1994року, реєстраційний НОМЕР_1.

Довідкою позивача  НОМЕР_2 стверджується те, що відповідач з  01.01.2002 року і по даний час не подає до інспекції податкової декларації про доходи, отримані від зайняття підприємницькою діяльністю.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

  Стаття 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” передбачає , що припинення  підприємницької діяльності фізичної особи  - підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення  про припинення підприємницької діяльності  фізичної особи - підприємця.

Ч. 2 ст. 46 Закону передбачено , що підставою для постановлення судового рішення  про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року  органам державної  податкової служби податкових декларацій, документів  фінансової звітності відповідно до закону.

Статтею 51 Господарського кодексу України передбачено скасування (припинення) підприємницької діяльності на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

  Відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, а тому суд вважає, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню .

Керуючись ст.ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, 87-98, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

  1. Позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідн. код НОМЕР_3, зареєстрована Піщанською райдержадміністрацією  10.01.1994 р., реєстраційний НОМЕР_1.

3. Копію даної постанови надіслати прокурору , відповідачу та після набрання постановою законної сили  державному реєстратору - Піщанської  райдержадміністрації ( вул. Леніна, 42, смт. Піщанка, 24700), для виконання вимог встановлених ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя   Мельник І.Ю.

Повний текст постанови оформлено та підписано 26.09.06 року.


Судовий реєстр по справі 8/321-06

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
306115 Рішення 13.12.2006 Хом'якова В.В. Господарський суд Херсонської області Господарське
139663 Постанова 26.09.2006 Мельник І.Ю. Господарський суд Вінницької області Господарське
25976 Ухвала 22.06.2006 Кіяшко В.І. Господарський суд Сумської області Господарське
7659 Ухвала 08.06.2006 Кіяшко В.І. Господарський суд Сумської області Господарське