Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 25/39-10-860

Дата ухвалення рішення:
22.02.2011
Зареєстровано:
13.03.2011
Cуддя:
Воронюк О.Л.
Оприлюднено:
15.03.2011
Категорія справи:
Справи про банкрутство
Суд:
Одеський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

___

У Х В А Л А

про припинення провадження

"22" лютого 2011 р. Справа № 25/39-10-860

Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:
Головуючого судді: Воронюка О.Л.
Суддів: Єрмілова Г.А.

Лашина В.В.

При секретарі: Хом`як О.С.

(склад колегії суддів змінено згідно розпоряджегння голови суду № 148 від 21.02.2011р.)

За участю представників сторін:

від ПАТ „Комерційний банк „Надра” –Ільчук В.Л., довіреність № 13-11-3345 від 09.02.2011р.

від ТОВ „Ремпетрол Україна”- Бронецький К.В., довіреність № 10 від 07.06.2010р.

Арбітражний керуючий Ратушний А.І.

Представник ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” в судове засідання не з’явився. Про час і місце його проведення повідомлений належним чином.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

ВАТ комерційний банк „Надра”

на ухвалу господарського суду Одеської області від 18.06.2010р.

у справі № 25/39-10-860

за заявою ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС”

до ТОВ „ТАЛА-НАФТА”

про визнання банкрутом

Відповідно до ст.44 ГПК України здійснювалась фіксація судового процесу технічними засобами.

Встановила:

Ухвалою господарського суду Одеської області від 09.03.2010р. за заявою ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” було порушено провадження у справі про визнання банкрутом ТОВ „ТАЛА-НАФТА”. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.Заборонено органам управління боржника та уповноваженим ним особам без згоди розпорядника майном вчиняти дії щодо реорганізації, ліквідації боржника, відчуження нерухомого майна та розпорядженя ним будь-яким чином, у тому числі передавати в користування, оренду, заставу.

Ухвалою підготовчого засідання від 19.04.2010р. визнано кредиторські вимоги ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” до ТОВ „ТАЛА-НАФТА” в сумі 410 498,28 грн., які складаються з 406 320,78 грн. заборгованості, 4059,50 грн. державного мита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Введено процедуру розпорядження майном боржника. Призначено розпорядником майна ТОВ „ТАЛА-НАФТА” арбітражного керуючого Демченко Геннадія Геннадійовича. Зобов’язано ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” подати в десятиденний строк, з моменту винесення даної ухвали, оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ТАЛА-НАФТА” у офіційний друкований орган (газети “Голос України” чи “Урядовий кур`єр”) з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів. Оголошення повинно відповідати вимогам п.5 ст. 11 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та надати суду докази подачі оголошення.

07.05.2010р. в газеті „Урядовий кур`єр” № 82 було надруковано оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ТАЛА-НАФТА” та відкриття відносно нього процедуру розпорядження майном (а.с. 11, т.2).

Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.06.2010р. у попередньому засіданні суду затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ „ТАЛА-НАФТА” в наступних розмірах вимог до банкрута з вказівкою черговості задоволення вимог: вимоги четвертої черги: ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” у сумі 406 320,78 грн.; ТОВ „Ремпетрол Україна” - в сумі 349 237,81 грн.; вимоги шостої черги: - ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” - витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу у розмірі 4177,5 грн.

Зобов’язано розпорядника майном ТОВ „ТАЛА-НАФТА” організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, протокол зборів надати суду.

Постановою господарського суду Одеської області від 13.07.2010р. визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА”, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру.

Припинено повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Демченка Геннадія Геннадійовича. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА” призначено арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.

Припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Зобов’язано керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА” протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей.

Оголошення про визнання банкрутом ТОВ „ТАЛА-НАФТА” та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури надруковано в газеті „Урядовий кур`єр” № 135 від 24.07.2010р.

В порядку ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором ТОВ „ТАЛА-НАФТА” було подано звіт по ліквідації підприємства банкрута та ліквідаційний баланс ТОВ „ТАЛА-НАФТА” станом на 13.09.2010р.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 13.09.2010р. затверджено звіт ліквідатора та затверджено ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА” станом на 13.09.2010р. Припинено юридичну особу –Товариство з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА”. Припинено повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.

Провадження у справі припинено, на підставі п.6 ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвала суду мотивована тим, що ліквідатором боржника виконані вимоги, передбачені розділом ІІІ Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Вищазазначена ухвала суду не оскаржувалась, а отже є чинною.

Не погоджуючись з ухвалою господарського суду Одеської області попереднього засіданні суду від 18.06.2010р. про затвердження реєстру вимог кредиторів ТОВ „ТАЛА-НАФТА”, ВАТ комерційний банк „Надра” звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати в частині не включення до реєстру вимог кредиторів кредиторських вимог ВАТ КБ „Надра” у сум і 26 295 827,62 грн., посилаючись на порушення місцевим господарським судом норм матеріального і процесуального права, а саме: ст.ст. 31, 14, 25, 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, роз’яснень Пленуму Верховного суду України від 29.12.76р. № 11 „Про судове рішення”.

Ліквідатор ТОВ „ТАЛА-НАФТА”- арбітражний керуючий Ратушний А.І. не погоджуючись з доводами, викладеними в апеляційній скарзі, просить суд залишити ухвалу господарського суду Одеської області від 18.06.2010р. без змін, а апеляційну скаргу ВАТ комерційний банк „Надра” без задоволення, оскільки вважає її незаконною та необґрунтованою, поданою без правових підстав, з мотивів викладених у запереченні.

Представник ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

При цьому слід відзначити, що ухвала суду апеляційної інстанції про призначення справи до розгляду надсилались кредитору ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення на фізичну адресу, якою, згідно наявних в матеріалах справи документів, є: 65009, м. Одеса, вул. Черняхівського, 13. Зазначена ухвала повернулася на адресу Одеського апеляційного господарського суду з відміткою поштової установи про те, що адресат за даною адресою не найден.

Втім, враховуючи відсутність даних про інше місцезнаходження, а також те, що до повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначкою “адресат не найден” можуть вважатися належними доказами повідомлення учасників судового процесу про час та місце проведення судових засідань.

Враховуючи строки розгляду справи в апеляційній інстанції, передбачені ст. 102 ГПК України, судова колегія вважає, що не явка всіх представників сторін у справі про банкрутство ТОВ „ТАЛА-НАФТА” не перешкоджає розгляду апеляційної скарги за наявними в справі матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши в судовому засіданні апеляційну скаргу та перівіривши матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційне провадження з перегляду оскаржуваної ухвали підлягає припиненню з наступних під став.

Відповідно до частини 2 статті 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами ГПК України.

Згідно ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі –Закон про банкрутство), господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Одеської області від 13.09.2010р. (яка є чинною) затверджено наданий ліквідатором звіт та ліквідаційний баланс ТОВ „ТАЛА-НАФТА” станом на 13.09.2010р., припинено юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю „ТАЛА-НАФТА”.

Провадження у справі № 25/39-10-860 припинено.

Отже, судова колегія вважає, що вищезазначена ухвала господарського суду від 13.09.2010р. про припинення провадження у справі в зв'язку з затвердженням звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу на підставі п. 6, ч. 1, ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є процесуальним документом, який завершує процедуру ліквідації боржника, яка передбачена Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Однак, ВАТ комерційний банк „Надра” подало апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Одеської області від 18.06.2010р. попереднього засідання, якою затверджено реєстр вимог кредиторів боржника з вказівкою черговості задоволення вимог та у відповідних розмірах вимог до банкрута, вже після припинення юридичної особи боржника та припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ТАЛА-НАФТА”, що виключає можливість його оскарження.

Керуючись п.1-1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційне провадження за апеляційною скаргою ВАТ комерційний банк „Надра” на ухвалу господарського суду Одеської області від 18.06.2010р. у справі №25/39-10-860 за заявою ТОВ „ПІВДЕНЬНАФТАРЕСУРС” про визнання банкрутом ТОВ „ТАЛА-НАФТА” –припинити.

Головуючий суддя Воронюк О.Л.

Суддя Єрмілов Г.А.

Суддя Лашин В.В.


Судовий реєстр по справі 25/39-10-860

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
14104057 Ухвала 22.02.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
13779485 Ухвала 07.02.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
13503413 Ухвала 17.01.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11548969 Ухвала 13.09.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11357322 Постанова 13.07.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11203154 Ухвала 18.06.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
10920634 Ухвала 08.06.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11374854 Ухвала 17.05.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11371352 Ухвала 19.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11369127 Ухвала 12.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11368116 Ухвала 06.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11368117 Ухвала 06.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11368119 Ухвала 06.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11368120 Ухвала 06.04.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11366646 Ухвала 22.03.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11368114 Ухвала 19.03.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11365304 Ухвала 09.03.2010 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське