Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 01-18/315

Дата ухвалення рішення:
05.09.2007
Зареєстровано:
21.09.2007
Cуддя:
Кравчук А.М.
Оприлюднено:
25.09.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Волинської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

  УХВАЛА

 

 "05" вересня 2007 р.

Справа № 01-18/315.

Суддя Кравчук А.М., розглянувши матеріали

за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, м. Луцьк

до  Підприємця ОСОБА_1,  м. Луцьк

про  визнання банкрутом

  Встановив: кредитор просить керуючись ст. ст. 7, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” порушити справу про банкрутство підприємця ОСОБА_1,  м. Луцьк.

  Заява про порушення справи про банкрутство повинна містити відомості, передбачені ст. 7 вищевказаного Закону. 

  В порушення ст. 7  Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” кредитором у заяві від 19.07.2007 року № 1912/10/10-004 не вказані відомості, не зазначені та не додані докази вжиття всіх, передбачених законодавством, заходів до отримання заборгованості поза процедурою банкрутства, не викладені обставини, які підтверджують неплатоспроможність боржника, не зазначені  докази того, що боржник не в змозі задовольнити вимоги кредитора, зокрема, щодо вжиття заходів до отримання заборгованості шляхом позовного провадження чи іншого досудового вирішення поза процедурою банкрутства, звернення до виконавчої служби за примусовим стягненням боргу за виконавчими документами, відомостей про те, чи мали місце стягнення по цих документах в порядку, передбаченому Законом України “Про виконавче провадження” (постанова про відкриття виконавчого провадження, арешт коштів боржника по всіх наявних рахунках на підставі виконавчих документів, відсутності руху коштів з дня накладення арешту, неможливості стягнення коштів згідно глави 10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті,  накладення арешту, реалізації чи відсутності майна боржника для задоволення вимог кредитора, тощо).

  Кредитором до заяви додані виконавчий лист на примусове виконання постанови господарського суду Волинської області від 27.11.2006 року № 9/163-1 про стягнення з боржника 295 грн. 84 коп. податкової заборгованості, постанови державного виконавця державної виконавчої служби у м. Луцьку про відкриття виконавчого провадження від 22.01.2007 року на підставі зазначеного наказу та постанова від 27.02.2007 року про закінчення виконавчого провадження у зв'язку зі сплатою боргу. Згідно поданої заяви боржник має податковий борг 396 264 грн. 20 коп.

  Процедура банкрутства слідує за виконавчим провадженням, виникає лише із неможливості кредитором задовольнити свої грошові вимоги через виконавче провадження. Неплатоспроможність повинна бути дійсною, реальною і об'єктивною.

  Неможливість задоволення своїх вимог шляхом виконавчого провадження кредитором не обґрунтована, коли реальна неплатоспроможність боржника доводиться саме через виконавче провадження.

  Відповідно до п. п. 1, 7, 8 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” такі відомості  кредитор зобов'язаний викласти в заяві з вказівкою на підтверджуючі їх докази.

  Згідно ст. 5  Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

  Відповідно до п.1 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами). 

Відповідно до ст. 54  Господарського процесуального кодексу України заява підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником.

В порушення вимог  п.1 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” , ст. 54 ГПК України заява про порушення справи про визнання банкрутом №2349/10/10-004 від 03.09.2007р. підписана першим заступником начальника Луцької ОДПІ

В.П. Сіліхіним. Правовстановлюючих документів щодо повноважень особи першого заступника заявником не надано.

  Згідно ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказані відомості, перелічені у ст. 7 цього Закону, з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України. Відповідно до п. п. 1, 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

  Керуючись п. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. п. 1, 3 ст. 63 ГПК України, господарський суд,

  У Х В А Л И В :

  1. Заяву з додатками на 80 аркушах повернути без розгляду.

  2. Роз'яснити сторонам, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

  Суддя


Судовий реєстр по справі 01-18/315

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1119955 Постанова 05.11.2007 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1050579 Ухвала 01.10.2007 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1028698 Ухвала 25.09.2007 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
965916 Ухвала 05.09.2007 Кравчук А.М. Господарський суд Волинської області Господарське