Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 49/393-б

Дата ухвалення рішення:
23.10.2009
Зареєстровано:
29.12.2009
Cуддя:
Митрохіна А.В.
Оприлюднено:
04.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом


23.10.2009
справа № 49/393-б
За заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

До Товариства з обмеженою відповідальністю «СВС»

(код 23507492)

Про визнання банкрутом

Суддя Митрохіна А.В.

Представники:

Від заявника Махнівський М.О. –за дов. № 2549/9/10-214 від 05.05.2009

Від боржника не з’явилися

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі міста Києва звернулась до господарського суду м. Києва з заявою про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «СВС»(код 23507492) з урахуванням приписів ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у разі наявності будь-якої з ознак, передбачених ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав. Зазначена позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 17.02.2004 № 02-2-24/12669.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.09.2009 було порушено провадження у справі № 49/393-б за особливостями, передбаченими статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та призначено розгляд справи.

Представник заявника у судове засідання з’явився.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на той факт, що боржник припинив свою підприємницьку діяльність, податкових декларацій та документів податкової звітності до податкової інспекції протягом шести років не подає.

Згідно даних Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Товариство з обмеженою відповідальністю «СВС» (код 23507492) не звітує з 15 травня 2003 року (довідка ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 05.02.2009 № 172 міститься у матеріалах справи).

Як вбачається з матеріалів справи боржник має заборгованість перед бюджетом у розмірі 2 550,00 грн., що підтверджується доданим актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 164/1501 від 12.08.2008 та прийнятими на його підставі податковими повідомленнями –рішеннями.

З матеріалів справи, вбачається, що згідно реєстраційних документів Товариство з обмеженою відповідальністю «СВС» (код 23507492) зареєстровано за адресою: 04050, м. Київ, вул. Нагірна, 24.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Згідно з ч. 7 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Відповідно до положень ч. 8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Заявником не надано суду доказів оскарження боржником в адміністративному чи судовому порядку податкових повідомлень –рішень, а отже визначені в них зобов'язання, станом на дату розгляду справи про банкрутство є узгодженими.

Оскільки заявник має право звернутись з заявою про порушення справи про банкрутство, якщо громадянин–підприємець–боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, у суду є всі підстави для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У пункті 4 резолютивної частини заяви заявник просив призначити ліквідатором боржника –арбітражного керуючого Головачева Ігоря Миколайовича.

Суд вважає за доцільне задовольнити клопотання заявника та призначити ліквідатором боржника -. арбітражного керуючого Головачева Ігоря Миколайовича (АДРЕСА_1, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_1 від 19.04.2007 дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 16.03.2007 № 216-50-17/686).

Сукупність доказів, які містяться в матеріалах справи № 49/393-б, доводять безспірність вимог заявника та неспроможність боржника виконати свої зобов'язання перед кредитором у встановлений Законом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, враховуючи наявні в матеріалах справи докази, встановлені в ході судового розгляду обставини, господарський суд приходить до висновку щодо наявності всіх підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Оскільки нормами статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, то ліквідаційна процедура щодо відсутнього боржника здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону –«Ліквідаційна процедура».

Відповідно до частини 3 статті 23 вищезазначеного Закону ліквідатор зобов’язаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури. Також, з положень частини 5 статті 52 Закону вбачається, що на ліквідатора боржника покладені обов’язки щодо виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

На підставі вищезазначеного та керуючись статтями 22, 23, 24, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарський суд міста Києва, –П О С Т А Н О В И В :

1. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю «СВС» (04050, м. Київ, вул. Нагірна, 24, код ЄДРПОУ 23507492).

2. Визнати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі міста Києва кредитором Товариство з обмеженою відповідальністю «СВС» на суму 2 550,00 грн.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру.

4. Призначити ліквідатором банкрута –арбітражного керуючого Головачева Ігоря Миколайовича (АДРЕСА_1, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_1 від 19.04.2007 дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 16.03.2007 № 216-50-17/686).

5. Зобов’язати - ліквідатора у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

6. Зобов’язати - ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети) .

7. Зобов’язати - ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

8. Зобов’язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд.

9. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

10. Строк виконання всіх грошових зобов’язань вважати таким, що настав з 23.10.2009.

11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 23.10.2009.

12. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 23.10.2009.

13. Зобов’язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 23.10.2010.

14. Копію постанови направити заявнику, ліквідатору та боржнику.

15. Копію постанови для відома направити до Прокуратури м. Києва, ДПА у м. Києві, (м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА у м. Києві) та Державному реєстратору за місцезнаходженням боржника (рекомендованим листом) .


Суддя А.В.МитрохінаСудовий реєстр по справі 49/393-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
13401687 Ухвала 23.12.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
12834937 Ухвала 07.12.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
12203065 Ухвала 25.10.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
10363561 Ухвала 15.06.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
9570423 Ухвала 27.04.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
8989212 Ухвала 22.03.2010 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
8986742 Ухвала 01.03.2010 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
7384261 Ухвала 22.12.2009 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
9005626 Постанова 23.10.2009 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
6365082 Ухвала 14.09.2009 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське