Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/27-62-9б

Дата ухвалення рішення:
12.07.2006
Зареєстровано:
28.08.2006
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
22.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

12.07.06р. № 04-05/27-62-9б

за заявою кредитора (заявника) Відкритого акціонерного товариства акціонерного банку „Приватінвест” м.Чернигів в особі Краматорської філії Приватінвеста м.Краматорськ

до боржника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Мир” с.Іверське Олександрівського району

про визнання банкрутом


Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду 07.07.06р. надійшла заява Відкритого акціонерного товариства акціонерного банку „Приватінвест” м.Чернигів в особі Краматорської філії Приватінвеста м.Краматорськ без номера та дати про порушення справи про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Мир” с.Іверське Олександрівського району на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В заяві про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед кредитором в сумі 174698,42грн. та відсутність керівних органів боржника за місцезнаходженням.


Відповідно до п.11 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитор зобов'язаний при поданні заяви про порушення справи про банкрутство надіслати боржнику копію заяви та доданих до неї документів.

Згідно п.1 ст.9 вказаного Закону суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду з підстав, передбачених ст.63 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням вимог вказаного Закону.

В силу п.6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання боржнику копії заяви та доданих до неї документів.

Будь-які виключення щодо цього при поданні заяв про порушення справ про банкрутство відсутніх боржників законом не передбачені.

Докази направлення боржнику заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів суду не надані.


Пунктом 3 статті 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Для порушення справи про банкрутство на підставі стаття 52 вказаного Закону передбачені виключення в частині розміру вимог до боржника та строку виконання зобов’язань, а не їх безспірності.

В силу ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” безспірні вимоги кредиторів - це вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника;


Відповідно до пунктів 1 та 7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, із зазначенням суми боргових вимог кредитора, а також строку їх виконання, розміру неустойки, реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно п.8 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора додаються копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

В порушення вищевказаного безспірність та узгодженість вимог кредитора до боржника в заяві не обґрунтована, необхідні докази до заяви не додані.


З огляду на зазначене заява про порушення справи про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Мир” с.Іверське Олександрівського району підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Крім того, звертаємо увагу кредитора на наступне:

Відповідно до п.1 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити найменування боржника та його поштову адресу.

Як вбачається з доданих до заяви: Свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Мир”, довідці Донецького обласного управління статистики від 22.02.2000р. та Довідці Головного управління статистики в Донецькій області від 07.07.06р. адреса місцезнаходження боржника є Донецька область, Олександрівський район, с. Іверське, вул.70-річча Жовтня. В той же час в заяві про порушення справи про банкрутство адреса боржника зазначена: Донецька область, с.Іверське, Олександрівський район, вул.Радянської Конституції, 1. Підстави зазначення в заяві цієї адреси кредитором не обґрунтовані.

В порушення вимог ст.36 ГПК України додані до заяви копії документів не засвідчені належним чином (відсутнє прізвище особи, яка завіряла копії).


Відповідно до п.2 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Враховуючи викладене та керуючись пунктами 1, 11 ст.7, п.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.6 ст.63, ст.86 ГПК України господарський суд

У Х В А Л И В:


Заяву Відкритого акціонерного товариства акціонерного банку „Приватінвест” м.Чернигів в особі Краматорської філії Приватінвеста м.Краматорськ про порушення справи про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Мир” с.Іверське Олександрівського району повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.


Додаток: заява з доданими документами на 46 аркушах.Суддя Тарапата С.С.Вик. Захарченко Г.В. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,Судовий реєстр по справі 04-05/27-62-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
16934896 Ухвала 04.07.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10361441 Ухвала 09.07.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
6513645 Ухвала 19.10.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
2236038 Ухвала 27.10.2008 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
752572 Ухвала 25.06.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
84203 Ухвала 12.07.2006 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське