Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б24/245-09

Дата ухвалення рішення:
29.09.2009
Зареєстровано:
03.02.2010
Cуддя:
Калиниченко Людмила Михайлівна
Оприлюднено:
26.04.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Дніпропетровської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА


29.09.09р.
Справа № Б24/245-09


Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.

при секретарі судового засідання Потапенко А.О.

за участю представників сторін:

від кредитора та ліквідатора - Мироненко В.О., директор

розглянувши справу

за заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м.Дніпропетровськ

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м.Дніпропетровськ (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Короленко, буд.3) (ЄДРПОУ 35282248)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

За заявою кредитора ухвалою від 15.07.09р. господарським судом Дніпропетровської області порушена справа про визнання боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м.Дніпропетровськ банкрутом.

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 21.07.09р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, ліквідатором у справі призначено ініціюючого кредитора –фізичну особу - підприємця ОСОБА_2, м.Дніпропетровськ

Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

14.09.09р. на затвердження до господарського суду Дніпропетровської області надійшов звіт про проведену роботу з додатками № б/н від 14.09.09р. та ліквідаційний баланс ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м. Дніпропетровськ - підприємець ОСОБА_2.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 5 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" У разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

Отже, законодавством передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів зі ст.52 Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування та їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання письмових повідомлень таким кредиторам.

Ст.52 Закону не передбачає публікації в офіційних друкованих органах оголошення про визнання боржника банкрутом, у зв'язку з чим, ліквідатором не здійснювалось таке оголошення.

В результаті ліквідаційної процедури ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість:

- Київське обласне відділення Васильківської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Васильків на суму 48,97грн.;

- Васильківський міськрайонний центр зайнятості, м.Васильків на суму 44,91грн.;

- фізична особа - підприємець ОСОБА_2, м.Дніпропетровськ на суму 10 000,00грн.

Згідно довідок ДП "Центр державного земельного кадастру", м.Дніпропетровськ № Ц/9240/7 від 02.09.09р., Територіального управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ № 04-14/1993 від 09.09.09р., Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції, м.Дніпропетровськ № 13714/03-14 від 01.09.09р., КП "Васильківське міжрайонне бюро технічної інвентаризації", с.Безп"ятне, Васильківський район, Київська область № 2264 від 03.09.09р., Васильківського РЕВ ДАІ при УДАІ ГУМВС України в Київській області, № 674 від 03.09.09р., Інспекції Державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації, м.Київ № 188 від 03.09.09р., Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, м.Васильків, Київська область, № Н 01-013 від 07.09.09р., за боржником нерухомого майна, автотранспортних засобів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок не зареєстровано, виконавчі провадження відсутні.

На запити ліквідатора отримані відповіді Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Дніпропетровську, Бабушкінської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Дніпропетровськ, Бабушкінського районного центру зайнятості, м.Дніпропетровськ, Управління пенсійного фонду України у м.Василькові Київської області, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Василькові, Київської області, Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області, м.Васильків, Київська область, про відсутність заборгованості банкрута.

Ст.16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців) створюється ЄДР, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та № записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, тощо.

Відповідно до вимог ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який набув чинності з 01.07.04р., в ЄДР містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 3 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою. Вказаний Закон, також, визначає порядок внесення до ЄДР записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (п.7 ст.19 вищевказаного Закону).

Згідно з ч.8 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", до ЄДР внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Боржник за юридичною адресою відсутній, фактична адреса не відома. В підтвердження відсутності керівних органів боржника–юридичної особи за місцезнаходженням кредитором поданий витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 3774830 станом на 10.07.09р., в якому зазначений статус відомостей про юридичну особу боржника не підтверджено - відсутність за місцезнаходженням. У зв'язку з чим виявити майно, провести інвентаризацію активів боржника, витребувати бухгалтерську документацію у посадових осіб, неможливо та не дозволяє здійснити дії з розшуку дебіторів та зі стягнення дебіторської заборгованості.

Виходячи з вимог ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд вважає, що ліквідатор надав суду достатньо доказів про відсутність боржника за адресою місцезнаходження, повно відобразив обставини справи, додав відповідні документи до звіту.

Наданий реєстр вимог кредиторів, який підтверджує визнані грошові вимоги ліквідатором у справі.

Майна, грошових коштів та інших активів, що належить банкруту, не виявлено. У зв'язку з тим, що активів банкрута не виявлено, задоволення вимог кредиторів не відбувалось.

Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.

Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, заслухавши у судовому засіданні представників кредитора, ліквідатора, суд знаходить достатньо підстав щодо затвердження ліквідаційного балансу та ліквідації юридичної особи-банкрута.

За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.

Згідно п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.

Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22-32, п.6 ст.40, ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд

УХВАЛИВ:

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м.Дніпропетровськ.

Ліквідувати юридичну особу товариство з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м.Дніпропетровськ (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Короленко, буд.3) (ЄДРПОУ 35282248).

Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вважати погашеними вимоги:

- Київське обласне відділення Васильківської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Васильків на суму 48,97грн.;

- Васильківський міськрайонний центр зайнятості, м.Васильків на суму 44,91грн.;

- фізична особа - підприємець ОСОБА_2, м.Дніпропетровськ на суму 10 000,00грн.

Припинити повноваження ліквідатора у справі № Б24/245-09 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Лоббі", м.Дніпропетровськ ініціюючого кредитора - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м.Дніпропетровськ (ідентифікаційний код НОМЕР_1).

Провадження у справі припинити.

Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" копію цієї ухвали направити органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.Суддя
Л.М. КалиниченкоСудовий реєстр по справі Б24/245-09

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5348223 Ухвала 29.09.2009 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
7680037 Ухвала 29.09.2009 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
5859809 Ухвала 22.09.2009 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
5859960 Ухвала 17.09.2009 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
6043294 Постанова 21.07.2009 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
5980381 Ухвала 15.07.2009 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське