Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/396-09-5112

Дата ухвалення рішення:
27.10.2009
Зареєстровано:
05.11.2009
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
25.01.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника


"27" жовтня 2009 р. Справа № 7/396-09-5112За заявою кредитора: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Одеса


до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Євро-Формат Плюс”, м.Одеса


про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.


Представники:

від кредитора –ОСОБА_2, за довіреністю.

від боржника –не з’явився.


СУТЬ СПОРУ: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі –Кредитор) звернувся до господарського суду з заявою про визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Євро-Формат Плюс” (далі –Боржник) банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 8 500,00 грн.

Представник кредитора заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи:

02.07.2009р. між Кредитором та Боржником було укладено договір про надання аудиторських послуг №021/07, відповідно до якого Кредитор надав, а Боржник прийняв аудиторські послуги на загальну суму 8 500,00 грн., що підтверджується актом здачі-приймання послуг від 16.07.2009р.

Відповідно до умов зазначеного договору Боржник зобов’язався розрахуватись за надані йому послуги не пізніше п’яти банківських днів з моменту підписання акту здачі-приймання послуг.

Незважаючи на зазначене, ТОВ „Євро-Формат Плюс” умови даного договору стосовно оплати за отримані послуги не виконало.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з боржника у встановленому законодавством порядку –16.07.2009р. та 02.09.2009р. були направлені претензії на адресу боржника.

Як вбачається з відповіді ТОВ „Євро-Формат Плюс” від 27.07.2009р. грошові вимоги кредитора визнані у повному обсязі, проте у зв’язку з відсутністю коштів не задоволені.

Претензія кредитора від 02.09.2009р. залишились без відповіді та задоволення.

В подальшому, Кредитором було здійснено перевірку щодо знаходження ТОВ „ Євро-Формат Плюс ” за юридичною адресою, в результаті чого було встановлено, що Боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що 02.09.2009р. було складено відповідний акт.

Відповідно до пункту 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно пункту 2 статті 52 зазначеного Закону господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Таким чином, суд вважає за можливе визнати ТОВ „Євро-Формат Плюс” банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором ТОВ „Євро-Формат Плюс” слід призначити ФОП ОСОБА_1

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд


П О С Т А Н О В И В:


1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю „Євро-Формат Плюс” (м.Одеса, вул. Дальницька, 44. Код ЄДРПОУ 36111140).


2. Відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю „Євро-Формат Плюс” ліквідаційну процедуру.


3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1).


4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання ТОВ „Євро-Формат Плюс” банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.


5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном ТОВ „Євро-Формат Плюс”.

6. Призначити засідання суду на „10” грудня 2009р. о 09:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –відомості про хід ліквідаційної процедури.


8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою .


Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), Другій ДВС Малиновського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.


Суддя


Судовий реєстр по справі 7/396-09-5112

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
8082531 Ухвала 18.12.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
8081496 Ухвала 10.12.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
6520395 Постанова 27.10.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
6518813 Ухвала 12.10.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське