Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/397-09-5113

Дата ухвалення рішення:
27.10.2009
Зареєстровано:
05.11.2009
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
25.01.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника


"27" жовтня 2009 р. Справа № 7/397-09-5113За заявою кредитора: ФОП ОСОБА_1, м.Одеса


до боржника: ТОВ „Несебр”, Одеська область, смт.Овідіополь


про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.


Представники:

від кредитора –ОСОБА_2, за довіреністю.

від боржника –не з’явився.


СУТЬ СПОРУ: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з заявою про визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Несебр” банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 57 000,00 грн.

Представник кредитора заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи:

04.02.2009р. між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ „Несебр” було укладено договір № 61 підряду на ремонт приміщення (далі - Договір), за умовами якого ФОП ОСОБА_1 виконав ремонт у приміщеннях, а ТОВ „Несебр” прийняв виконані ремонтні роботи.

Відповідно до Договору вартість виконаних ремонтних робіт складає 57 000,00 грн.

Як зазначено в п. 5.2 Договору, повний розрахунок за виконані роботи здійснюється не пізніше 10-ти днів з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі виконаних робіт.

Незважаючи на зазначене, ТОВ „Несебр” умови Договору стосовно оплати за отримані послуги не виконало.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з боржника у встановленому законодавством порядку –була направлена претензія на адресу боржника від 20.07.2009р.

Як вбачається з відповіді ТОВ „Несебр” від 30.07.2009р. грошові вимоги кредитора у сумі 57 000,00 грн. визнані у повному обсязі.

В подальшому, в ході перевірки щодо знаходження ТОВ „Несебр” за юридичною адресою було встановлено, що боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що 24.09.2009р. був складений відповідний акт.

Відповідно до пункту 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно пункту 2 статті 52 зазначеного Закону господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Отже, суд вважає за можливе визнати ТОВ „Несебр” банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором ТОВ „Несебр” слід призначити ФОП ОСОБА_1.

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд


П О С Т А Н О В И В:


1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю „Несебр” (Одеська область, смт.Овідіополь, вул. Одеська, буд 4. Код ЄДРПОУ 35999469).


2. Відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю „Несебр” ліквідаційну процедуру.


3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1).


4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання ТОВ „Несебр” банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.


5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном ТОВ „Несебр”.

6. Призначити засідання суду на „08” грудня 2009р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –відомості про хід ліквідаційної процедури.


8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою .


Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), ДВС Овідіопольського району Одеської області, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Овідіопольського району Одеської області.


СуддяСудовий реєстр по справі 7/397-09-5113

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
8080890 Ухвала 08.12.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
6520390 Постанова 27.10.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
6518807 Ухвала 12.10.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське