Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5/108/09

Дата ухвалення рішення:
20.10.2009
Зареєстровано:
02.11.2009
Cуддя:
Воронюк О.Л.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Одеський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ"20" жовтня 2009 р. Справа № 5/108/09


Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:
Головуючого судді: Воронюка О.Л.
Суддів: Єрмілова Г.А.

Лашина В.В.

При секретарі: Толок В.В.


За участю представників сторін:

Від АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві –Малих О.В., довіреність №091008 від 09.10.08р.;

Від АКБ „Імексбанк” –Делінський О.А, довіреність б/н від 07.07.08р.;

Представники інших учасників провадження у справі в судове засідання не з’явилися. Про час і місце його проведення повідомлені належним чином.


Розглянувши апеляційну скаргу АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві

на ухвалу господарського суду Миколаївської області від 28.07.2009р.

у справі № 5/108/09

за заявою:

1. АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаїв;

2. ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції;

3. ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва;

4. ТОВ „Варварівський елеватор”;

5. ТОВ „Наймбізнесцентр”;

до ТОВ „ПродекспортАгро”

про банкрутство

ВСТАНОВИЛА:


Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 14.04.2009р. за заявою голови ліквідаційної комісії ТОВ „ПродекспортАгро” порушено провадження у справі №5/108/09 про банкрутство ТОВ „ПродекспортАгро” в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду Миколаївської області від 16.04.2009р. ТОВ „ПродекспортАгро” визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Тимофєєву Л.Б., зобов'язано останню у 5-ти денний строк подати до офіційного друкованого органу, газет “Голос України” або “Урядовий кур’єр” оголошення про банкрутство ТОВ “НКО”.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ПродекспортАгро” надруковано в газеті „Голос України” від 28.04.2009р. №76-77.

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 28.07.2009р. (суддя —Міщенко В.І.) припинено провадження у справі про банкрутство ТОВ „ПродекспортАгро”, затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс боржника, припинено юридичну особу - ТОВ „ПродекспортАгро”, зобов’язано філію АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві, МОД ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” у 10-ти денний строк з дня винесення даної ухвали закрити р/рахунки ТОВ „ПродекспортАгро”, провадження у справі припинено.

Не погоджуючись із прийнятою ухвалою АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві, звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати, посилаючись на не відповідність оскаржуваної ухвали фактичним обставинам справи, та порушення судом норм матеріального та процесуального права.

До Одеського апеляційного господарського суду від ліквідатора ТОВ „ПродекспортАгро” Тимофєєвої Л.Б. надійшов відзив на апеляційну скаргу, де вона просить апеляційну скаргу АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві залишити без задоволення, а оскаржену ухвалу - без змін.

Відзиви на апеляційну скаргу від інших учасників провадження у справі про банкрутство ТОВ „ПродекспортАгро” до Одеського апеляційного господарського суду не надходили.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши обґрунтованість прийнятої господарським судом ухвали, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга піддягає задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до ст.101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу.

Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Відповідно до п. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якою встановлені особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).

Справа про банкрутство ТОВ „ПродекспортАгро” порушена за заявою голови ліквідаційної комісії на підставі ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у зв'язку з тим, що підприємство неспроможне погасити борг перед кредиторами з причин відсутності грошових коштів, майна та інших активів.

У відповідності до п.1 ст.105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, що прийняли рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Згідно із ст.18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Статтею 34 цього Закону встановлена необхідність внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення щодо припинення юридичної особи та порядок внесення такого запису.

В матеріалах справи відсутні дані про те, що голова ліквідаційної комісії ТОВ „ПродекспортАгро” перед зверненням до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство виконав зазначені вимоги закону та отримав документи реєстру на підтвердження дотримання ним порядку прийняття рішення про припинення юридичної особи.

Всупереч приписам ст.34 ГПК України, господарський суд зазначених обставин справи не дослідив, не дав їм належної правової оцінки та без достатніх підстав продовжив розгляд справи.

Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

У відповідності до ч. 5 ст. 60 ГК України ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст. 60 ГК України, повідомлення державного реєстратора про рішення щодо припинення юридичної особи та внесення відповідного запису у реєстр, а також публікації комісією з припинення юридичної особи (ліквідатором) повідомлення в порядку ст. 105 ЦК України для виявлення кредиторів, органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст. 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону про банкрутство, яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

З огляду на викладене, судова колегія приходить до висновку про неправильне застосування судом першої інстанції положень ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що, відповідно до ст.104 ГПК України, є підставою для скасування ухваленого судового рішення.

З урахуванням викладеного, судова колегія дійшла висновку, що ухвала суду від 28.07.2009р. підлягає скасуванню, а справа передачі на розгляд до господарського суду Миколаївської області.


Керуючись ст.ст. 85, 103, 104, 106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів –

ПОСТАНОВАЛА:


Апеляційну скаргу АКБ „Імексбанк” в особі філії АКБ “Імексбанк” в м. Миколаєві - задовольнити.

Ухвалу господарського суду Миколаївської області від 28.07.2009р. по справі №5/108/09 - скасувати.

Справу №5/108/09 передати на розгляд до господарського суду Миколаївської області.Головуючий суддя Воронюк О.Л.
Суддя Єрмілов Г.А.

Суддя Лашин В.В.Постанова підписана 26.10.2009р.


Судовий реєстр по справі 5/108/09

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
17872602 Постанова 17.08.2011 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
17673008 Ухвала 09.08.2011 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
16486710 Ухвала 09.06.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
16285902 Ухвала 31.05.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
15232005 Ухвала 12.05.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
15232006 Ухвала 12.05.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
15115755 Ухвала 28.04.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
14887237 Ухвала 13.04.2011 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
12955338 Ухвала 20.12.2010 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
11825366 Ухвала 15.10.2010 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11077866 Ухвала 06.09.2010 Давченко Т.М. Господарський суд Миколаївської області Господарське
10977312 Ухвала 25.08.2010 Давченко Т.М. Господарський суд Миколаївської області Господарське
10413194 Ухвала 13.07.2010 Давченко Т.М. Господарський суд Миколаївської області Господарське
10208974 Ухвала 29.06.2010 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
10069414 Ухвала 02.06.2010 Мишкіна М.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
8217305 Постанова 10.03.2010 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
7729543 Ухвала 02.02.2010 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
6540074 Ухвала 04.11.2009 Давченко Т.М. Господарський суд Миколаївської області Господарське
6470343 Постанова 20.10.2009 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
5839470 Ухвала 21.08.2009 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
4220712 Ухвала 28.07.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
4220714 Ухвала 21.07.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
5284676 Ухвала 10.07.2009 Пироговський В.Т. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
3878305 Ухвала 03.06.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
6841830 Ухвала 02.06.2009 Давченко Т.М. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3805114 Ухвала 01.06.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3805112 Ухвала 29.05.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3805113 Ухвала 29.05.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3684418 Ухвала 25.05.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3684419 Ухвала 25.05.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3684420 Ухвала 20.05.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3472397 Постанова 16.04.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське
3472401 Ухвала 14.04.2009 Міщенко В.І. Господарський суд Миколаївської області Господарське