Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 14/4804

Дата ухвалення рішення:
18.06.2009
Зареєстровано:
22.10.2009
Cуддя:
Шкурдова Л.М.
Оприлюднено:
18.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

____

01033, м.Київ, вул.Жилянська 58-б тел. 284-37-31

Іменем України

П О С Т А Н О В А

18.06.09 р. суддя № 14/4804

Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого судді: Шкурдової Л. М. (доповідач по справі),

суддів:

Тарасенко К. В.

Яковлева М, Л,

при секретарі судового засідання Лебедєвій С.В.,

за участю представників сторін –згідно з протоколом судового засідання від 18 червня 2009 року (в матеріалах справи)

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича

на ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року

у справі № 14/4804 (судя Хабазня Ю.А.)

за заявою Державної податкової інспекції у місті Черкаси, м. Черкаси

до дочірнього підприємства «Черкаси Петроліум»закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум», м. Черкаси

про банкрутство,-

в с т а н о в и в :

ухвалою господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 про банкрутство дочірнього підприємства «Черкаси Петроліум»закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум»арбітражному керуючому Ноговському І.М. відмовлено у задоволенні клопотання про дострокове припинення його повноважень як ліквідатора банкрута; усунено арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута; ліквідатором дочірнього підприємства «Черкаси Петроліум»закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум»призначено арбітражного керуючого Олексенко Н.В.

Не погоджуючись із винесеною ухвалою місцевого господарського суду від 23 квітня 2009 року в частині усунення від виконання обов’язків ліквідатора у зв`язку із неналежним їх виконанням, арбітражний керуючий Ноговський Ігор Леонідович звернувся до Київського міжобласного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій Скаржник просить суд скасувати ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 в частині усунення арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку із неналежним їх виконанням та змінити рішення про відмову у задоволенні клопотання арбітражного керуючого Ноговського І.Л. про дострокове припинення його повноважень, як ліквідатора.

Апеляційна скарга мотивована порушенням місцевим господарським судом норм матеріального права, а саме: місцевим господарським судом визнано неналежним виконання арбітражним керуючим обов’язків ліквідатора за наявності документів, що підтверджують роботу проведену арбітражним керуючим в ліквідаційній процедурі.

Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 20 травня 2009 року, згідно зі ст. 98 ГПК України за апеляційною скаргою арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича на ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року порушено апеляційне провадження у справі та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 18 червня 2009 року за участю представників скаржника, кредитора, боржника та арбітражного керуючого Олексенко Н.В.

В судовому засіданні 18 червня 2009 року арбітражний керуючий Ноговський І.Л. підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі, просив суд апеляційну скаргу задовольнити, ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 в частині усунення арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку із неналежним їх виконанням скасувати та змінити рішення про відмову у задоволенні клопотання арбітражного керуючого Ноговського І.Л. про дострокове припинення його повноважень, як ліквідатора.

Ініціюючий кредитор - ДПІ у м. Черкаси та арбітражний керуючий Олексенко Н.В. в судове засідання 18 червня 2009 року не з’явилися, про час і місце судового засідання кредитор та арбітражний керуючий Олексенко Н.В. повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення рекомендованого поштового відправлення, про причини неявки в судове засідання кредитор та арбітражний керуючий Олексенко Н.В. суд не повідомили, відзивів на апеляційну скарзі до суду не надіслали.

Заслухавши думку арбітражного керуючого Ноговського І.Л., порадившись на місці, судова колегія вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Колегія суддів Київського міжобласного апеляційного господарського суду, переглянувши в апеляційному порядку ухвалу суду першої інстанції на підставі встановлених фактичних обставин справи № 14/4804, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, а також заслухавши пояснення арбітражного керуючого Ноговського І.Л., дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 в частині усунення арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку із неналежним їх виконанням, з огляду на наступне.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28 вересня 2007 року в порядку ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»порушено провадження у справі № 14/4804 про банкрутство дочірнього підприємства «Черкаси Петроліум»закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум».

Статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлений порядок провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника, так, згідно з ч. 2, 3 зазначеної статті господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. У разі виявлення майна відсутнього боржника ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитора арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу. У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.

Постановою господарського суду Черкаської області від 06 листопада 2007 року у справі № 14/4804 дочірнє підприємство «Черкаси Петроліум»закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум» визнано банкрутом на підставі ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та введено ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; ліквідатором призначено арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича.

З аналізу статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»вбачається, що при введенні ліквідаційної процедури відсутнього боржника дії по його ліквідації здійснюються ініціюючим кредитором або працівником державного органу з питань банкрутства і лише у разі виявлення майна, що належить боржнику на праві власності, виявленого в результаті роботи ліквідатора, господарський суд призначає ліквідатором особу з числа арбітражних керуючих.

В матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують наявність станом на час прийняття постанови місцевим господарським судом та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ноговського І.Л. майнових активів, належних боржнику на праві власності.

В процесі дослідження матеріалів справи колегією суддів апеляційного господарського суду встановлено, що з метою виявлення майна відсутнього боржника ліквідатором направлено запити до Черкаського обласного управління статистики, ДПІ у м. Черкаси, Черкаської філії Інформаційного центру Міністерства юстиції України, Черкаського БТІ, ВДАІ УМВС, інспекції держтехнагляду, інспекції ГДРФ, Фонду державного майна України, Соснівського та Придніпровського відділень ДВС, Управління земельних ресурсів, Держаного комітету з цінних паперів та фондового ринку, Управління з питань державної реєстрації, Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Черкаській області. Копії зазначених запитів наявні в матеріалах справи.

На зазначені запити арбітражним керуючим отримані відповіді, копії яких наявні в матеріалах справи, з яких також вбачається, що у боржника відсутні майнові активи належні йому на праві власності.

У зв’язку з відсутністю у боржника майнових активів та відповідно відсутності коштів для завершення ліквідаційної процедури ліквідатором-арбітражним керуючим Ноговським І.Л. подано до суду клопотання про припинення його повноважень як ліквідатора у даній справі.

Нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким регулюється процедура ліквідації, передбачено право арбітражного керуючого надати суду клопотання про припинення його повноважень.

Таким чином, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, в процедурі ліквідації ліквідатором здійснювались дії з виявлення майна боржника, майнові активи у боржника відсутні, крім того, нормами чинного законодавства передбачено право ліквідатора надати суду клопотання про припинення його повноважень, за оцінкою колегії суддів припинення повноважень арбітражного керуючого Ноговського І.Л. як ліквідатора у зв’язку із неналежним виконанням покладених на нього обов’язків є безпідставним.

З огляду на зазначене вище, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича підлягає задоволенню, ухвала господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 в частині усунення арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку із неналежним їх виконанням скасуванню.

Враховуючи наведене вище та керуючись ст. ст. 99, 101-105 ГПК України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський міжобласний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича на ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 задовольнити.

2. Скасувати ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 в частині відмови арбітражному керуючому Ноговському І.Л. у задоволенні клопотання про дострокове припинення його повноважень як ліквідатора та усунення арбітражного керуючого Ноговського І.Л. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку із неналежним їх виконанням.

3. В іншій частині ухвалу господарського суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року у справі № 14/4804 залишити без змін.

4. Матеріали справи № 14/4804 передати для подальшого провадження до господарського суду Черкаської області.

Постанова набирає чинності з моменту її проголошення.

Головуючий суддя: Шкурдова Л. М.

Судді:

Тарасенко К. В.

Яковлєв М. Л.

Дата відправки 25.06.09


Судовий реєстр по справі 14/4804

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
68335601 Ухвала 26.02.2010 Хабазня Ю.А. Господарський суд Черкаської області Господарське
6401244 Постанова 18.06.2009 Шкурдова Л.М. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
5364042 Ухвала 20.05.2009 Шкурдова Л.М. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
3587037 Ухвала 12.01.2009 Хабазня Ю.А. Господарський суд Черкаської області Господарське