Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
16.06.2009
Зареєстровано:
14.08.2009
Cуддя:
Васянович А.В.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Черкаської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"16" червня 2009 р. №01-16/10536 - 18-5

Суддя господарського суду Черкаської області Васянович А.В., розглянувши матеріали

за заявою управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси, м. Черкаси

до суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1

про порушення справи про банкрутство,-

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Черкаської області на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” надійшла заява від управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника - суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 у зв’язку з неспроможністю останнього виконати вимоги перед ініціюючим кредитором на суму 170 грн. 00 коп.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон) суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону, про що виносить ухвалу.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, що передбачено п. 3 ст. 63 ГПК України.

Як вбачається з матеріалів заяви, станом на 04.06.2009 року суб’єкт підприємницької діяльності –фізична особа ОСОБА_1 має заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси в розмірі 170 грн. 00 коп. зі сплати штрафних санкцій за ухилення від реєстрації в органах Пенсійного фонду у визначені законодавством строки.

Відповідно до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Штраф є публічно-правовою санкцією, що застосовується до суб’єкта підприємницької діяльності за порушення законодавства і не відноситься до страхових внесків.

Отже, в заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, а також відсутні докази, що підтверджують неплатоспроможність боржника, що є підставою для повернення заяви без розгляду.

Крім того, згідно копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців станом на 30.04.2009 року суб’єкт підприємницької діяльності –фізична особа ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Статтею 1 Закону України від 15.05.2003, № 755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” встановлено, що місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою –підприємцем.

Згідно ч. 4 ст. 17 вищевказаного закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місце проживання фізичної особи – підприємця.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 3 ст. 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” від 15.05.2003, № 755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Отже, акт державного виконавця від 13.05.2009 року, в якому зазначено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не проживає за адресою АДРЕСА_1 не є належним доказом відсутності боржника за місцем його проживання.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заява про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи - повернути без розгляду.

Ухвалу про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду може бути оскаржено до Київського міжобласного апеляційного господарського суду України в порядку та строки передбачені ст., ст. 93, 106 ГПК України.

Суддя А.В.Васянович