Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2/507-09

Дата ухвалення рішення:
08.05.2009
Зареєстровано:
20.08.2009
Cуддя:
Бахарев Б.О.
Оприлюднено:
27.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"08" травня 2009 р. № 2/507-09

Суддя Бахарєв Б.О. на підставі розпорядження Голови господарського суду Одеської області №149-р від 27.04.09 р. про доручення судді Бахарєву Б.О. на період відпустки судді Малярчук І.А. порушувати провадження по заявам про визнання банкрутом, які розписані головою суду на суддю Малярчук І.А., розглянувши заяву Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Агрометекспорт” (код ЄДРПОУ 31368682)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа –підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Агрометекспорт”, посилаючись на наявність заборгованості в сумі 1800 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Згідно ч.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Враховуючи положення Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” одна із ознак відсутності боржника повинна підтверджуватись витягом (довідкою) із Єдиного Державного Реєстру юридичних осіб. Такий висновок випливає з п. 5 ст.17, в якому зазначено, що в ЄДРПОУ містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Згідно ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п’яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, з інших підстав підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Заявником не надано доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, а саме, відповідного Витягу з ЄДРПОУ, що підтверджує відсутність ТОВ „Агрометекспорт” за юридичною адресою, або доказів неподання протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також доказів наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, що унеможливлює застосування господарським судом до боржника спрощеної процедури банкрутства, передбаченої ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

За таких обставин господарський суд повертає заяву Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство ТОВ „Агрометекспорт” заявнику без розгляду.


Керуючись п. 5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Заяву Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство ТОВ „Агрометекспорт” (код ЄДРПОУ 31368682) повернути заявнику без розгляду.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство з додатком на 21 арк.

Суддя Бахарєв Б.О.