Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 28/319-б

Дата ухвалення рішення:
04.12.2008
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Копитова О.С.
Оприлюднено:
28.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

ПОСТАНОВА

іменем України

про визнання боржника банкрутом


04.12.2008
справа № 28/319-б


за заявою фізичної особи- підприємця ОСОБА_1

до закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком"

(код 30109617

про визнання банкрутом (ст. 52)

Суддя Копитова О.С.

При секретарі судового засідання Павлюк А.О..

За участю представників сторін:

від заявника: ОСОБА_1

від боржника: не з'явився

Присутній представник ДПІ у Печерському районі м. Києва –Посвистак С.М., довіреність № 17235/9/10-209 від 25.12.2007.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду міста Києва з заявою про визнання банкрутом закрите акціонерне товариство "Укрметенергоком" з урахуванням приписів ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на відсутність закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком" за юридичною адресою.

Як убачається з матеріалів справи, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 561360 від 15.10.2008 закрите акціонерне товариство "Укрметенергоком" зареєстровано в м. Києві по вул. М. Грушевського, 28/2, н. п. 43.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Згідно з ч. 7 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Відповідно до положень ч. 8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців", якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

До матеріалів справи заявником додано оригінал витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 561360, в якому значиться, що статус відомостей про юридичну особу не підтверджено.

Крім того, заявником, на доказ відсутності боржника за юридичною адресою, додано до матеріалів справи акт від 15.08.2008, за підписом старшого державного виконавця ВДВС у Печерському районі м. Києва Кондратюка Л.П., відповідно до якого під час перевірки юридичної адреси закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком" - м. Київ, вул. М.Грушевського, 28/2, н.п. 43 встановлено, що боржник за вказаною адресою не знаходиться, майна не виявлено.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.10.2008 порушено провадження у справі № 28/319-б за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначено розгляд справи на 21.10.2008.

При розгляді справи судом враховується, що зазначена ухвала направлена господарським судом міста Києва на адресу боржника: м. Київ вул. Грушевського, 28/2, н.п. 43 була повернута поштовим відділенням до суду з відмітками про незнаходження боржника за зазначеною адресою (поштові конверти залучено до матеріалів справи).

Ухвалою суду від 21.10.2008 розгляд справи було відкладено на 06.11.2008.

У зв’язку із перебуванням судді на лікарняному розгляд справи призначений на 06.11.2008 було перенесено на 04.12.2008.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на укладений договір про надання юридичних послуг, заборгованість по якому було погашено шляхом видачі постого векселю № 3214772859 від 18.04.2005 на суму 20 000,00 грн.("за пред'явленням").

Кредитор звернувся про оплату за векселем, однак оплати здійснено не було.

01.07.2008 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Колісніченком О.Д. було вчинено протест векселя про неоплату та здійснено виконавчий напис про стягнення з боржника, місцезнаходження якого невідомо, суми боргу.

18.07.2008 старшим державним виконавцем ВДВС Печерського районного управління юстиції в м. Києві було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, в ході виконання якої було встановлено, що боржник за адресою реєстрації не знаходиться, майна не виявлено,заборгованість стягнути не можливо, про що було складено відповідний акт.

28.10.2008 до загального відділу суду надійшло повідомлення від заявника в якому повідомляється про внесення державним реєстратором 14.10.2008 запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про порушення провадження по справі про банкрутство закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком".

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, враховуючи наявні в матеріалах справи докази, встановлені в ході судового розгляду обставини, господарський суд приходить до висновку щодо наявності всіх підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Заявник у судовому засіданні не заперечував проти призначення його ліквідатором закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком".

При цьому господарський вважає за необхідне зазначити, що приписами ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, в зв'язку з чим ліквідаційна процедура щодо боржника, що ліквідується власником, здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону - “Ліквідаційна процедура”. Отже, на ліквідатора покладаються, зокрема, обов’язки ліквідатора у справі про банкрутство, що передбачені ст. ст. 23, 25,52 Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону ліквідатор зобов’язаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури. Також, з положень ч. 5 ст. 52 Закону вбачається, що на ліквідатора боржника покладені обов’язки щодо виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1. Визнати банкрутом закрите акціонерне товариство "Укрметенергоком" (01021, м. Київ, вул. М.Грушевського, 28/2, н.п. 43 код ЄДРПОУ 30109617).

2. Визнати фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 кредитором закритого акціонерного товариства "Укрметенергоком" на суму 20 534,23 грн.

3. Припинити процедуру розпорядження майном.

4. Відкрити ліквідаційну процедуру.

5. Призначити ліквідатором банкрута ініціюючого кредитора - фізичну особу - підприємця ОСОБА_1.

6. Зобов’язати ліквідатора у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

7. Зобов’язати ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).

8. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута, зокрема органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види зальнообов’язкового держаного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

9. Зобов’язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд.

10. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

11. Строк виконання всіх грошових зобов’язань вважати таким, що настав з 04.12.2008.

12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 04.12.2008.

13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 10.01.2008.

14. Відповідно до п.1ст.23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з моменту прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

15. Зобов’язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 04.12.2009.

16. Копію постанови для відома направити в Прокуратуру м. Києва та державну податкову адміністрацію в м. Києві (м. Київ. вул. Шолуденка, 33/19 (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА у м. Києві), державному реєстратору за місцезнаходженням банкрута.

Суддя О.С. Копитова


Судовий реєстр по справі 28/319-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6838198 Ухвала 29.09.2009 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
6351952 Ухвала 14.05.2009 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
6351922 Постанова 04.12.2008 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське