Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
02.09.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Васьковський О.В.
Оприлюднено:
26.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Закарпатської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про банкрутство


02.09.2009 № - ___

Суддя О.В. Васьковський розглянувши матеріали

за заявою Мукачівської об’єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області, м. Мукачево

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Мукачево

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Мукачівська об’єднана державна податкова інспекція Закарпатської області, м. Мукачево звернулася в господарський суд Закарпатської області із заявою про порушення справи про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Мукачево у порядку ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14 травня 1992 року №2343-XII (далі – Закон №2343-XII).

Вищезазначена норма закону встановлює, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

У заяві про порушення справи про банкрутство заявник дає виклад обставин щодо підтвердження заборгованості боржника та які свідчать про відсутність господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. Зокрема, заявник вказує, що здійснюючи господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не сплачує податки, збори та обов’язкові платежі до бюджету, внаслідок чого в нього виникла податкова заборгованість у сумі 1409,41 грн. У підтвердження вказаної заборгованості заявником подано податкові вимоги та облікові картки платника податку-боржника.

Однак, суд дійшов висновку, що заявником не доведено ознаки неплатоспроможності боржника. Наведені у заяві про порушення справи про банкрутство обставини не є достатнім доказом факту неплатоспроможності боржника, як того вимагає Закон.

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.9 Закону №2343-XII суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону із урахуванням особливостей ст. 52 Закону №2343-XII.

В ч. 10 ст. 7 Закону №2343-XII встановлено, що до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов’язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

Як вбачається із наданих до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство додатків, серед них відсутні докази отримання заборгованості по обов’язкових платежах у встановленому законодавством порядку (рішення судів, документи виконавчого провадження, заходи передбачені ст.ст. 9, 10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).

На підставі вищенаведеного, заява про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи підлягають поверненню.

Керуючись ч. 10 ст. 7, абз. 3 ч.1 ст. 9, ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

заяву про порушення справи про банкрутство на 2 аркушах і додані до неї документи на 11 аркушах повернути заявнику без розгляду.


Суддя О.В. Васьковський