Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-24/230-05-11180

Дата ухвалення рішення:
19.05.2009
Зареєстровано:
28.05.2009
Cуддя:
Петров М.С.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Одеський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" травня 2009 р.Справа № 2-24/230-05-11180


Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого: Петрова М.С.

Суддів: Разюк Г.П.

Колоколова С.І.

при секретарі судового засідання: Ніколовій Г.П.

за участю представників сторін:

від скаржника: Булка С.В., довіреність № 142 від 26.01.09 р.

від інших учасників судового процесу: не з’явились, про час та місце розгляду апеляційної скарги належним чином повідомлені

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго”

на ухвалу господарського суду Одеської області від 10.02.2009 року

по справі № 2-24/230-05-11180

за заявами кредиторів:1.Управління пенсійного фонду України у

Великомихайлівському районі Одеської області

2.Відділення виконавчої дирекції фонду соціального

страхування від нещасних випадків на виробництві та

професійних захворювань України у Фрунзівському

районі Одеської області

3.Відкритого акціонерного товариства

„Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” в особі

Великомихайлівського району електричних мереж

4.Роздільнянської міжрайонної державної податкової

інспекції Одеської області

5.Великомихайлівського районного центру зайнятості

Одеської області

до боржника: Цебриківський комбінат комунальних підприємств

за участю арбітражного керуючого Гавриша Юрія Вікторовича

про визнання банкрутом

В С Т А Н О В И Л А :

02.12.05 р. Управління пенсійного фонду України в Великомихайлівському районі Одеської області, звернулось до господарського суду Одеської області з заявою про порушення справи про банкрутство Цебриківського комбінату комунальних підприємств згідно ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останній неспроможний сплатити заборгованість у сумі 24 853, 84 грн. та відсутній за юридичною адресою.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 06.12.2005 р. порушено провадження по справі № 24/230-05-11180 про банкрутство Цебриківського комбінату комунальних підприємств, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Одеської області від 03.02.2006 р. боржника визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.03.2006 р. відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фрунзівському районі Одеської області визнано кредитором Цебриківського комбінату комунальних підприємств з грошовими вимогами до боржника на суму 261, 79 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.04.2006 р. ВАТ “ЕК Одесаобленерго” в особі Великомихайлівського району електричних мереж визнано кредитором Цебриківського комбінату комунальних підприємств з грошовими вимогами до боржника на суму 7 933, 59 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.04.2006 р. Роздільнянську МДПІ в Одеській області визнано кредитором Цебриківського комбінату комунальних підприємств з грошовими вимогами до боржника на суму 2 269, 01 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.05.2007 р. ліквідатором Цебриківського комбінату комунальних підприємств призначено арбітражного керуючого Гавриша Ю. В., зобов’язано провести ліквідаційні заходи, передбачені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, надати суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс на затвердження

Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.03.2008 р. Великомихайлівський районий центр зайнятості Одеської області визнано кредитором Цебриківського комбінату комунальних підприємств з грошовими вимогами до боржника на суму 609, 97 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.11.2008 р. продовжено строк ліквідаційної процедури до 17.05.2009 р.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 10.12.2008 р. суддя Бахарєв Б. О. прийняв справу № 24/230-05-11180 до свого провадження, присвоїв № 2-24/230-05-11180 та призначив справу до розгляду в судовому засіданні та зобов’язав ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Гавриша Ю.В. надати звіт про проведену роботу в ліквідаційній процедурі.

На виконання ухвали господарського суду Одеської області від 10.12.2008 р. за результатами роботи ліквідатором надано суду ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 10.02.09 р. (суддя Бахарєв Б.О.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута і ліквідовано та припинено підприємницьку діяльність Цебриківського комбінату комунальних підприємств, виключено з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб.

До вказаного висновку місцевий господарський суд дійшов керуючись ст.32, п.6 ст.40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора з доданими документами свідчать про відсутність у банкрута майна, у тому числі транспортних засобів, грошових коштів та інших активів; скарги на дії ліквідатора відсутні; вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Не погоджуючись з ухвалою місцевого господарського суду від 10.02.09 р., кредитор –ВАТ „ЕК Одесаобленерго” звернулося до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржену ухвалу та передати справу для подальшого розгляду до господарського суду Одеської області.

В обґрунтування апеляційної скарги ВАТ „ЕК Одесаобленерго” посилається на те, що місцевий господарський суд при прийнятті оскарженого рішення дійшов помилкового висновку щодо припинення провадження у справі, оскільки всупереч вимогам ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” затвердив звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс без заслуховування думки кредиторів та дійшов помилкового висновку про те, що у боржника відсутнє майно, так як ліквідатором в порушення вимог ст.25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не було вжито усіх необхідних заходів щодо пошуку, виявлення та повернення боржника майна. Зокрема ліквідатором не були подані запити: до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з метою виявлення зареєстрованих за боржником іменних цінних паперів; до Державного департаменту інтелектуальної власності, з метою виявлення зареєстрованих за боржником знаків для товарів та послуг; до головного управління агропромислового розвитку Одеської обласної державної адміністрації щодо зареєстрованих за боржником земельних ділянок сільськогосподарського призначення та сільськогосподарського устаткування.

Ліквідатор та інші кредитори відзив на апеляційну скаргу не надали, в судове засідання не з’явилися, про час і місце судового засідання належним чином повідомлені, про причини неявки не повідомили, клопотання про відкладення розгляду апеляційної скарги не заявляли, тобто без поважних причин не скористалися своїм правом на участь у судовому засіданні, тому апеляційна скарга розглянута за відсутністю їх представників.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення представника скаржника, перевіривши правильність юридичної оцінки судом 1 інстанції встановлених фактичних обставин справи і застосування норм матеріального та процесуального права, судова колегія приходить до наступного.

04.02.09 р. ліквідатор Гавриш Ю.В. на виконання ухвали господарського суду Одеської області від 13.01.09 р. надав до суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс Цебриківського комбінату комунальних підприємств, а також документи на їх підтвердження.

Пунктом 1 ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що до ліквідаційного балансу та звіту додаються:

- показники виявленої ліквідаційної маси;

- відомості про реалізацію об’єктів ліквідаційної маси з посиланням на договори купівлі-продажу;

- копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна;

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

- документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Із змісту звіту та ліквідаційного балансу Цебриківського комбінату комунальних підприємств вбачається, що всі документи, які відповідно із п.1 ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” необхідно до них додати, наявні в матеріалах справи.

Згідно із довідкою В.Михайлівського БТІ від 13.08.05 р. за Цебриківським комбінатом комунальних підприємств зареєстровано право власності на ремонтний цех, який розташований по вул. Підгірна,6 в с. Цебриково, В.Михайлівського району Одеської області.

Вказане майно ліквідатором реалізовано Попович О.М. за договором купівлі продажу від 10.12.08 р. за 1622 грн., які в подальшому були направлені на покриття витрат, пов’язаних з провадженням у справі про банкрутство.

Відповідно із довідкою Одеської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” від 07.07.08 р. інформація про внесення до Державного земельного кадастру відомостей щодо земельних ділянок за Цебриківським комбінатом комунальних підприємств відсутня.

За довідкою начальника ДАІ В.Михайлівського райвідділу міліції за Цебриківським комбінатом комунальних підприємств транспортні засоби не зареєстровані.

Згідно із листом Одеської обласної дирекції „Райффайзен Банк Аваль” від 06.03.08 р. залишок грошових коштів на рахунку Цебриківського комбінату комунальних підприємств відсутній.

Таким чином, вищенаведене свідчить про те, що на час подання ліквідатором ліквідаційного балансу та звіту майно у Цебриківського комбінату комунальних підприємств було відсутнє.

Доводи скаржника про те, що в матеріалах справи недостатньо доказів, які б свідчили про відсутність майна у Цебриківського комбінату комунальних підприємств судовою колегією до уваги не приймаються, оскільки не направлення ліквідатором запитів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державного департаменту інтелектуальної власності, Головного управління агропромислового розвитку Одеської обласної державної адміністрації не може бути доказом наявності майна у боржника на час подання ліквідатором ліквідаційного балансу та звіту, так як ВАТ „ЕК Одесаобленерго” не надало будь-яких доказів, які б свідчили про те, що у боржника можуть бути цінні папери, знаки для товарів та послуг, відсутні таки докази і в матеріалах справи. А щодо наявності у боржника земельних ділянок, то в матеріалах справи, як зазначалося вище міститься довідка Одеської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” від 07.07.08 р. про те, що інформація про внесення до Державного земельного кадастру відомостей щодо земельних ділянок за Цебриківським комбінатом комунальних підприємств відсутня.

За таких обставин судова колегія вважає, що місцевий господарський суд дійшов правомірного висновку про відсутність майна у Цебриківського комбінату комунальних підприємств і заслухавши звіт ліквідатора в присутності Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції обґрунтовано відповідно із ст.32, п.6 ч.1 ст.40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” затвердив звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс і припинив провадження у справі.

Посилання ВАТ „ЕК Одесаобленерго” на те, що місцевий господарський суд не вислухав його думку щодо звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, як підставу для скасування оскарженої ухвали суду, не заслуговують на увагу, оскільки ВАТ „ЕК Одесаобленерго” було повідомлено належним чином про час і місце судового засідання від 10.02.09 р., на якому заслуховувався звіт ліквідатора, але його представник без поважних причин не з’явився у це судове засідання, а відповідно із цим місцевий господарський суд не міг вислухати його думку щодо звіту ліквідатора.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія вважає, що апеляційна скарга ВАТ „ЕК Одесаобленерго” підлягає залишенню без задоволення, ухвала господарського суду Одеської області від 10.02.09 р. - без змін.

Керуючись ст.ст. 49,99,101-106 ГПК України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” залишити без задоволення, ухвалу господарського суду Одеської області від 10.02.09 р. –без змін.

Постанова в порядку ст.105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено в касаційному порядку.

Головуючий суддя М.С. Петров

Суддя Г.П. Разюк

Суддя С.І. Колоколов
Судовий реєстр по справі 2-24/230-05-11180

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6328713 Постанова 19.05.2009 Петров М.С. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
3309272 Ухвала 10.02.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
4391256 Ухвала 13.01.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське