Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 21/10/09

Дата ухвалення рішення:
07.07.2009
Зареєстровано:
28.07.2009
Cуддя:
Черкаський В.І.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Запорізької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про припинення провадження у справі


07.07.09 справа № 21/10/09

Суддя Черкаський В.І.

Кредитор - Державна податкова інспекція у Заводському районі м.Запоріжжя (69067, м.Запоріжжя, вул.Тенісна, 8)

боржник –Приватний підприємець ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифкаційний код НОМЕР_1)

банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника –АБ “Металург”, м.Запоріжжя

Суддя Черкаський В.І.

за участі представників сторін:

від кредитора –Жовтоножко Д.Ф., дов. № 11315/10-014 від 06.11.2008;

від боржника –не з’явився

Розглядається заява Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя про визнання банкрутом Приватного підприємця ОСОБА_1 у зв’язку із неспроможністю останнього виконати свої грошові зобов’язання перед кредитором.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзиву на заяву не надав, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника кредитора, вивчивши надані документи, суд

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 15.06.2009 порушено провадження у справі № 21/10/09 про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1 відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Судове засідання призначено на 07.07.2009р. Згідно п. 4 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні суддя оцінює подані докукменти, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.

Відповідно до п.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно наданої заяви та пояснень представника кредитора заборгованість боржника перед бюджетом стоновить 1083.77 грн., яка виникла внаслідок несплати штрафних (фінансових) санкцій за постановою господарського суду Запорізької області від 28.11.2007 у справі № 9/446/07-АП.

Відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суб'єктом банкрутства є боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Згідно ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошове зобов’язання –це об’єкт, підстава правового регулювання відносини неспроможності, це зобов’язання сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до господарського –правового або цивільно –правового договору та інших підставах, передбачених господарським або цивільним законодавством України.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України “Про систему оподаткування” (в редакції Закону України від 18.02.1997р. № 77/97-ВР) будь-які податки і збори (обов’язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені у цьому Законі. Податки і збори (обов’язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом, сплаті не підлягають.

Згідно зі ст. 13 Закону України “Про систему оподаткування” в Україні справляються загальнодержавні і місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), вичерпний перелік яких міститься у ст. 14 і 15 цього Закону.

Податки і збори (обов’язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом України “Про систему оподаткування”, сплаті не підлягають. З огляду на наведене, Закон не відносить суму неустойки (штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, які стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов’язкові платежі).

Згідно з положенням Закону України “Про державну податкову службу в Україні” пеня, штраф, інші фінансові санкції є публічно –правовими санкціями, які застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства.

Статтею 2 Закону України “Про систему оподаткування” визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

З огляду на наведене, Закон не відносить суми неустойки (штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, що стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов'язкових платежів).

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що наявність лише штрафних санкцій за порушення податкового законодавства не може бути підставою подальшого розгляду справи відповідно до вимог ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

У зв'язку з відсутністю підстав для визнання боржника банкрутом як за спрощеною , так і загальною процедурою, суд вважає за необхідне припинити на підставі п.1 ст.80 ГПК України провадження у справі № 21/10/09 про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1 та скасувати арешт, що накладений ухвалою суду від 15.06.2009.

Керуючись ст.ст. 1, 5, 8, 40, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифкаційний код НОМЕР_1).

Скасувати арешт, що накладений ухвалою суду від 15.06.2009 № 21/10/09, на майно Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифкаційний код НОМЕР_1) за винятком майна, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення.

Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, Запорізькому обласному відділу з питань банкрутства, Державному реєстратору Виконавчого комітету Запорізької міської ради, Заводському Відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції.

Суддя В.І. Черкаський