Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-19/97-04

Дата ухвалення рішення:
24.06.2009
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Міньковський С.В.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Харківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

Господарський суд Харківської області

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальна (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"24" червня 2009 р. Справа № Б-19/97-04

вх. № 13037/2-19

Суддя Міньковський С.В.

При секретарі Звягіної A.B.

За участю представників сторін:

Кредиторів:

Представник СТГО „Південна залізниця"- заступ. Нач. юрид служби Мілешкін М.М.,дор. № 460 від 09.07.2008р.

Представник ВАТ „Харківміськгаз" - Кисельов І.М, дор. № 06/3863 від 31.12.2008р.

Представник ДПІ у Ленінському районі м. Харкова, нач.відділу погаш. податкової заборг. Уханов С.В.,дор. 4689/10/04 від.24.06.2009р., под.інспектор Шарова К.І.,дор. № 9535/10/10 від.05.11.2008р.

Керуючий санацією: Ямпольський Ю.О.

Розглянувши звіт керуючого санацією та надану суду мирову угоди ПТВДП „Желдорресторан"

розглянувши справу за заявою : ВАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" м. Харків

до Південне торгівельно-виробниче ДП "Желдорресторан", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 11.06.2009р. було відкладено розгляд звіту керуючого санацією та затвердження мирової угоди. Зобов'язано керуючого санацією направити мирову угоду для підписання керівнику відповідного податкового органу за місцезнаходженням боржника.

Керуючий санацією вимоги ухвали суду виконав та надав суду докази направлення на підписання мирової угоди по боржнику керівнику ДПІ у Ленінському районі.

В судовому засіданні представники Ленінської ДПІ надали суду письмові заперечення на укладення мирової угоди у справі про банкрутство ПТВДП „Желдорресторан", обґрунтовуючи це тим, що умови прощення боргу ДПІ за наслідками укладення мирової угоди призведе до втрат бюджету у розмірі 216846,52 грн., а крім того ст.36 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство) не передбачає списання вимог кредиторів шостої черги.

Присутні в судовому засіданні інші представники кредиторів вважають мировою угоду обґрунтованою та відповідаючи діючому законодавство про банкрутство.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши в судовому засіданні керуючого санацією та присутніх учасників процесу, розглянувши надані сторонами документи, звіт керуючого санацією, аналіз фінансового стану боржника, надану мирову угоду судом встановлено наступне.

Згідно ухвали Господарського суду Харківської області (надалі - господарський суд) від 14.12.2004 р. у справі № Б-19/97-04 було порушено справу про банкрутство ПТВДП „Желдорресторан". Ухвалою від 31.03.2005р.(попереднє засідання) господарський суд затвердив реєстр вимог кредиторів. Ухвалою господарського суду від 25.04.2005 р. введено процедуру санації ПТВДП „Желдорресторан" і призначено керуючого санацією - арбітражного керуючого Ямпольського Ю.О. Ухвалою господарського суду від 21.12.2005 р. господарським судом затверджено план судової санації ПТВДП „Желдорресторан".

Згідно Ухвали господарського суду від 11.06.2009 р. у зв'язку з поданням на затвердження господарського суду звіту керуючого санацією та мирової угоди у справі про банкрутство ПТВДП «Желдорресторан» відкладено на 24.06.2009 р.

02.06.2009р. у відповідності до положень ст. 21 Закону про банкрутство керуючим санацією надано звіт керуючого санацією, який містить баланс боржника на останню звітну дату; рахунок прибутків і збитків боржника; відомості про наявність у боржника грошових коштів, відомості про дебіторську заборгованість боржника та відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту, перелік майна боржника, що було реалізоване в процедурі санації . Крім того, керуючим санацією надані докази скликання та проведення засідання комітету кредиторів та документи, які свідчать про виконані ним заходів в процедурі санації згідно з затвердженим судом планом санації.

Як вбачається із звіту керуючого санації та доданих до нього документів, керуючим санацією у відповідності до положень ст.ст.17-21 Закону були виконані всі необхідні санаційні заходи, які були передбачені планом санації і направлені на відновлення платоспроможності боржника:

Так відповідно до ст.,ст. 17-21 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та плану судової санації (том.7 арк.справи 58-156) в період здійснення процедури санації керуючим санацією було вжито наступні заході по відновленню платоспроможності боржника та задоволенню вимог його кредиторів:

1.З метою підтвердження правильності та достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності, проведено інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків ПТВДП „Желдорресторан" керуючим санацією було видано відповідний наказ та створено для проведення інвентаризації тимчасову робочу інвентаризаційну комісію. За результатами проведення інвентаризації складено інвентаризаційні описи, які містяться в матеріалах справи.

2.Відповідно до плану судової санації проведено первинну та поточну (для цілей перевірки фактичного стану нерухомого майна при видачі витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно) технічну інвентаризацію нерухомого майна ПТВДП „Желдорресторан", яке обліковується у нього на балансі, відповідними БТІ за місцем розташування такого майна, за результатами якої оформлені та видані технічні паспорти на нерухоме майно розташоване: в м. Харкові, м. Люботин Харківської області, м. Красноград Харківської області, м. Первомайський Харківської області, м. Мерефа Харківської області, м. Вовчанськ Харківської області, м. Куп'янськ, селищі Куп'янськ-Вузловий, селі Новоосинове, селі Петрівка, селі Курочкіне Куп'янського району Харківської області, м. Лозова, селищі Патютино Лозівського району Харківської області, селищі Дворічна Харківської області, селищі Борова Харківської області, селі Старовіррівка Шевченківського району Харківської області, селі Ватутіне Нововодолажського району Харківської області, селі Шупувате Великобурлуцького району Харківської області, м. Гребінка, м. Лубни Полтавської області, селище Ромодан Миргородського району Полтавської області, селі Засулля Лубенського району Полтавської області, селі Давидівка Пирятинського районну Полтавської області, селі Лазірки Оржицького району Полтавської області, м. Прилуки Чернігівської області, які додано до матеріалів справи.

3.Відповідно до плану виконання заходів судової санації по боржнику було проведено оформлення права власності (повного господарського відання) та здійснено державну реєстрацію нерухомого майна за ПТВДП „Желдорресторан",
яке обліковується у нього на балансі, відповідно органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними та міськими радими) та бюро технічної інвентаризації (БТІ) за місцем розташування такого майна, за результатами якої оформлені та видані свідоцтва про реєстрацію права власності на нерухоме майно.

В загальному порядку право власності (повного господарського відання) на нерухоме майно боржника оформлено органами місцевого самоврядування у наступних населених пунктах: м. Куп'янськ, селищі Куп'янськ-Вузловий, селі Новоосинове, селі Петрівка, селі Курочкіне Куп'янського району Харківської області, м. Красноград Харківської області, м. Первомайський Харківської області, селищі Дворічна Харківської області, селищі Борова Харківської області, селі Старовіррівка Шевченківського району Харківської області, селі Ватутіне Нововодолажського району Харківської області, селі Шупувате Великобурлуцького району Харківської області, м. Лубни Полтавської області, селище Ромодан Миргородського району Полтавської області, селі Засулля Лубенського району Полтавської області, селі Давидівка Пирятинського районну Полтавської області, селі Лазірки Оржицького району Полтавської області, м. Прилуки Чернігівської області. Право власності (повного господарського відання) на нерухоме майно боржника встановлювалось (відновлювалось) в судовому порядку, шляхом подання відповідних позовів до судів за місцем розташування такого майна відповідно до територіальної підсудності в наступних населених пунктах: м. Харкові, м. Люботин Харківської області, м. Мерефа Харківської області, м. Вовчанськ Харківської області, м. Лозова, селищі Патютино Лозівського району Харківської області, м. Гребінка Полтавської області. Відповідні судові рішення та ухвали є в матеріалах справи.

4.Відповідно до плану судової санації забезпечено визначення початкової
вартості майна боржника. Для цієї мети організовано проведення комплексної
незалежної оцінки майна ПТВДП «Желдорресторан» за двома напрямками, а саме,
здійснення первинної оцінки для цілей бухгалтерського обліку та актуалізація первинної оцінки у передпродажний період для цілей реалізації майна боржника на
аукціонах. Звіти про оцінку майна боржника додані до матеріалів справи.

5. Відповідно до плану судової санації виявлено та списано з балансового обліку і реалізоване як брухт неліквідне майно боржника, яке підпадає під особливий порядок продажу згідно п. 4.3.11. розділу 4 Плану судової санації. Відносно списаного майна боржника одержано висновок спеціаліста про його неліквідність та недоцільність його реалізації на відкритих торгах, в якості речей наділених індивідуальними відмінними ознаками, зважаючи на його моральну застарілість та повну фізичну зношеність. Перелік списаного неліквідного майна боржника із зазначенням найменування, первинної та залишкової балансової вартості доданий до матеріалів справи.

6. Відповідно до плану судової санації керуючим було вжито заході спрямовані на пошук, виявлення та повернення майна боржника. Здійснено запити щодо виявлення майнових активів ПТВДП „Желдорресторан" до спеціалізованих державних та комунальних установ за місцезнаходження боржника, які здійснюють реєстрацію та облік нерухомого майна, в тому числі земельних ділянок, транспортних засобів та самохідних механізмів сільськогосподарського призначення. Відповідно з наданими спеціалізованими, державними та комунальними установами відомостей про зареєстроване за ПТВДП «Желдорресторан» майно, яке підлягає обов'язковій реєстрації, будь-яких інших майнових активів, крім тих, що обліковуються на балансі боржника, керуючим санацією виявлено не було. Запити керуючого санацією та відповіді спеціалізованих установ додані до матеріалів справи.

7.Відповідно до розділу 10 плану судової санації в якості додаткових заходів з відновлення платоспроможності боржника було передбачено здавання майна боржника, тимчасово незадіяного в процедурі санації, в оренду. Під час здійснення процедури санації договори оренди майна боржника не укладались. Однак, було продовжено дію попередньо укладених (в період до порушення провадження у справі про банкротство боржника) договорів оренди, для цілей забезпечення належної експлуатації та охорони майна боржника за кошти орендарів і таким чином заощадження коштів боржника на охорону його майна, а також з метою забезпечення додаткових надходжень коштів на санаційний рахунок боржника від орендних платежів.

8.Відповідно до плану судової санації керуючим санацією було організовано проведення відкритих торгів (аукціонів) з продажу майна ПТВДП „Желдорресторан". За результатами проведених аукціонів реалізовано майно, яке підлягає продажу згідно переліку не задіяного у фінансово-господарській діяльності ПТВДП «Желдорресторан» (розділ 8 Плану судової санації) всього на загальну суму 2 849 041,73 грн. Перелік реалізованого майна із зазначенням найменування, вартості оцінки та продажу, дати оцінки та реалізації додані до матеріалів справи.

9.У звіті керуючого санацією наведені відомості про джерела, підстави та розміри одержаних згідно з планом судової санації прибутків ПТВДП «Желдорресторан» в період здійснення процедури санації боржника, саме: 1) оренда будівель та приміщень 92 514,57 грн., 2) продаж нерухомого майна (в тому числі під демонтаж на будівельні матеріали та списаного на брухт) 2 592 467,00 грн., 3) банківські відсотки за депозитними договорами та за користування банком тимчасово вільними коштами на поточному рахунку 145 904,37 грн., 4) залишок коштів на поточному рахунку боржника на початку процедури санації та перераховані кошти при закритті поточних банківського рахунків боржника 18 155,79 грн.

10.У звіті керуючого санацією наведені відомості про напрямки, підстави і розміри здійснених згідно з планом судової санації витрат ПТВДП „Желдорресторан" в період реалізації процедури санації боржника на цілі пов'язані із її здійсненням, а саме: 1)послуги БТІ з технічної інвентаризації, виготовлення свідоцтв про право власності та державну реєстрацію нерухомого майна, в тому числі послуги ДП „Інформаційний центр МЮУ" з користування реєстром прав власності на нерухоме майно (видача витягів про реєстрацію прав власності на нерухоме майно та витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно); судові витрати (державне мито, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) 117 178,97 грн., 2) послуги банківської установи (комісія банку за здійснення платіжних операцій) 8467,66 грн., 3) заробітна плата (без врахуванням податків і зборів (реєстрова] 95916,00 грн., 4) заробітна плата і винагорода за цивільно-правовими договорамк про надання послуг в процедурі санації (з врахуванням податків і зборів (поточна] 233635,71 грн., 5) вихідна допомога звільненим працівникам та інші соціальні виплати працівникам 5213,34 грн., 6) оренда транспортного засобу 54489,00 грн., 7) бухгалтерські послуги 59943,00 грн., 8) юридичні послуги 174900,00 грн., 9) оцінка майна та послуги експертних установ 33584,00 грн., 10) послуги біржі з організації та проведення аукціонів 142767,02 грн., 11) публікація оголошень в тому числі рекламних з продажу майна 6609,50 грн., 12) оплата послуг арбітражного керуючого (керуючого санацією) 45188,00 грн., 13) господарські потреби (поштові витрати, послуги з копіювання документів, витрати на відрядження, нотаріальні послуги, експлуатаційні витрати, придбання канцелярських принад та інше) 103 730,00 грн.

11. Керуючим санацією наведені відомості про кредиторську заборгованість ПТВДП „Желдорресторан", що була частково погашена.

Так за період реалізації плану санації проведений повний розрахунок з кредиторами - фізичними особами (перша та друга черги задоволення) із заборгованості по заробітній платі у розмірі 54 554,00 грн. відповідно до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів та з урахуванням додатково заявлених поточних вимог у розмірі 41 362,00 грн. разом на загальну суму 95 916,00 грн.

Відповідно до п.п. 5.1. - 5.4. розділу 5 Плану судової санації станом на 01.06.2007 р. проведено повне задоволення вимог кредиторів - юридичних осіб першої, другої, третьої черг та частково, у розмірі 20 відсотків від заявлених та визнаних господарським судом вимог кредиторів, четвертої черги згідно затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів на загальну суму 266 973,89 грн., а саме, задоволені вимоги кредиторів, першої черги, наступних кредиторів у таких розмірах: 1) ВАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе» 523,00 грн., 2) СТГО «Південна залізниця» 125,00 грн., 3) ВАТ „Харківміськгаз" 125,00 грн.; другої черги, наступних кредиторів у таких розмірах: 1) УПФУ в Ленінському районі м. Харкова 35 742,70 грн., 2) Лозівський міський районний центр зайнятості 379,05 грн., 3) Полтавське обласне відділення ФСС з тимчасової втрати працездатності 543,77 грн., 4) Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в Ленінському районі м. Харкова 136,72 грн. 5) Харківське обласне відділення ФСС з тимчасової втрати працездатності 6 515,14 грн., 6) Харківський обласний центр зайнятості 245,11 грн.; третьої черги, наступних кредиторів у таких розмірах: 1) ДПІ у Ленінському районі м. Харкова 183,49 грн., 2) Лозівська ОДПІ Харківської області 29 360,95 грн.; четвертої черги, наступних кредиторів у таких розмірах: 1) СТГО «Південна залізниця» 160403,36 грн., 2) ВАТ «Харківміськгаз» 1314,28 грн., 3) ДПІ у Ленінському районі м. Харкова 22995,01 грн., 4) УПФУ в Ленінському районі м. Харкова 8381,31 грн. Докази задоволення боржником вимог кредиторів у розмірі визначеному згідно реєстру вимог кредиторів затвердженому господарським судом, задоволення яких віднесено планом судової санації на період здійснення процедури санації, а саме, платіжні доручення про оплату коштів боржником на користь кредиторів додані до матеріалів справи.

Керуючим санацією впродовж періоду реалізації плану судової санації розглядались вимоги кредиторів щодо зобов'язань боржника, які виникли після порушення справи про банкрутство в процедурі розпорядження майном боржника та санації (поточні кредиторські вимоги) та підставі чого був сформований уточнений реєстр вимог кредиторів з даними про їх задоволення, який був доданий до матеріалів справи.

12. У звіті керуючого санацією зазначено, що відомостей (документів) про дебіторську заборгованість перед боржником не виявлено. Посадові особи органу управління ПТВДП «Желдорресторан» в період, що передував санації підтвердили відсутність у боржника дебіторської заборгованості, надавши відповідну довідку складену та підписану керівником та головним бухгалтером ПТВДП „Желдорресторан" (додана до матеріалів справи у підготовчому засіданні).

Відомостей щодо нереалізованих прав вимоги боржника до третіх осіб, що виникли до порушення справи про банкрутство від органу управління боржника до керуючого санацією не надходило. Нереалізованих прав вимоги боржника в період після порушення справи про банкрутство та період санації включно не створено. За таких підстав такі відомості вважаються відсутніми.

13.Відповідно до плану судової санації керуючим санацією відкрито
спеціальний рахунок ПТВДП «Желдорресторан» в банківській установі для
проведення санації та розрахунків з кредиторами. Спеціальний поточний рахунок
боржника № 26003052300086 відкритий в Харківському ГРУ КБ ЗАТ «ПриватБанк»,
МФО 351533.

За відомостями наданими податковим органом, в якому обліковується боржник, керуючим санацією було виявлено наступні поточні рахунки ПТВДП «Желдорресторан» в банківських установах: 1) № 26004000287 в Філії АБ «Експрес-банк» м. Харків, МФО 350716; 2) № 26008301705155 в Жовтневому відділенні «Промінвестбанку» м. Харків, МФО 351373. Виявлені поточні рахунки боржника були закриті, а виявлені невикористані залишки грошових коштів спрямовані керуючим санацією на санаційний рахунок та використані на цілі здійснення процедури санації боржника. Довідки банківських установ про закриття поточних рахунків ПТВДП «Желдорресторан», які не задіяні в реалізації процедури санації додані керуючим санацією до матеріалів справи.

14.Відповідно до плану судової санації проведено, в порядку встановленному чинним законодавством України про працю, звільнення працівників боржника, які не задіяні в процедурі санації боржника, з виплатою вихідної допомоги.

15.Згідно плану судової, організовано охорону майна ПТВДП «Желдорресторан». Укладено цивільно-правові договори про надання послуг з охорони майна з фізичними особами на період здійснення процедури санації боржника.

16.Відповідно до вимог п. 6 ст. 17 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»"та Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" організовано ведення бухгалтерського і статистичного обліку та фінансової звітності ПТВДП „Желдорресторан" в період здійснення процедури санації. Для цієї мети керуючим санацією було укладено договори про надання бухгалтерських послуг із спеціалістами цієї галузі знань.

17.Відділом Державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника було закінчено виконавче провадження з примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відносно ПТВДП «Желдорресторан» на підставі виконавчих документів в порядку визначеному Законом України „Про виконавче провадження". Підставами для закінчення виконавчого провадження відносно боржника стали заяви стягувачів (кредиторів) про закінчення виконавчого провадження, у зв'язку з повним погашенням боргу (фактичним повним виконанням рішення згідно з виконавчим документом в порядку ст. 37 цього Закону) та заяви боржника про закінчення виконавчого провадження відповідно до ст. 14 Закону про банкрутство.

18.Документи, що утворились в управлінській діяльності боржника і підлягають зберіганню в архіві, а саме, документи довготривалого зберігання (75 років): 1) розрахунково-платіжні відомості (табуляграми) на видавання заробітної плати та інших виплат, 2) особові справи працівників (заяви, накази про прийняття, переміщення, звільнення працівників),що були виявлені в процесі здійснення f процедури санації боржника, передані керуючим санацією в установленому законодавством порядку до спеціалізованої архівної установи. Акт приймання-передачі документів боржника, які підлягають довготривалому зберіганню, до архіву додано до матеріалів справи.

19.Представлено на розгляд комітету кредиторів та господарського суду баланс боржника станом на 01.06.2009р. свідчить проте, що у боржника активів (основних та оборотних засобів) на 2141,0 тис. грн., кредиторська заборгованість 942,5 тис. грн..

20.В період реалізації процедури санації до боржника керуючим санацією було вжито заходів щодо відновлення його платоспроможності у відповідності до плану судової санації, а саме, проведено:

-перепрофілювання виробництва;

-прощення (списання) частини боргів (неустойки);

-реструктуризацію активів;

-продаж частини майна;

-звільнення працівників, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації.

У відповідності до Плану судової санації для цілей відновлення платоспроможності боржника, забезпечення повного перепрофілювання його діяльності та належних умов поточної фінансово-господарської діяльності в період після завершення процедури санації, спрямовано накопичені на санаційному рахунку кошти у розмірі 1 000 000,00 (одного мільйона) грн. на придбання права власності (долі у дольовому будівництві житлового будинку) на нежитлове приміщення розташоване на першому поверсі житлового будинку, про що укладено відповідний договір купівлі-продажу права власності долі у дольовому будівництві житлового будинку. Залишок коштів на санаційному рахунку було заплановано спрямувати на задоволення частини вимог кредиторів четвертої черги, в порядку визначеному мировою угодою та зарезервовано для подальшого використання на ремонт і обладнання придбаного приміщення, після завершення оформлення документів про право власності в порядку передбаченому чинним законодавством, також, для створення належних умов здійснення поточної діяльності боржника (забезпечення оплати праці органу управління, забезпечення ведення бухгалтерського і податкового обліку і звітності, забезпечення оплати експлуатаційних витрат та комунальних послуг, інших витрат) в період після завершення процедури санації та припинення провадження у справі про банкрутство.

Рішенням комітету кредиторів від 29.05.2009р. більшістю голосів комітету кредиторів було схвалено звіт керуючого санацією та визнано проведену керуючим санацією реалізацію плану санації боржника задовільною.

Згідно з п.12. плану судової санації було передбачено укладення мирової угоди за рішенням комітету кредиторів:

Згідно з протоколом комітету кредиторів від 29.05.2009р. за наслідками розгляду звіту керуючого санацією більшістю голосів комітету кредиторів було прийнято рішення про припинення процедури санації і укладення мирової угоди, яка була направлена на затвердження суду разом з клопотанням голови комітету кредиторів, що у повному обсязі відповідає вимогам п.5, п.7, п.10 ст.21 Закону про банкрутство. Від імені боржника мирову угоду підписав керуючий санацією від імені кредиторів голова комітету кредиторів.

Умови мирової угоди від 29.05.2009р.передбачають:

-обмін вимог кредитора (п.З угоди) - СТГО „Південна залізниця" на активи боржника - нерухоме майно розташоване на залізничних станціях в смузі відводу або яке безпосередньо межує з об'єктами виробничої інфраструктури залізниці за визначеним боржником та погодженим з кредитором переліком; - повне задоволення вимог інших кредиторів четверної черги грошовими коштами, шляхом перерахування коштів боржника з його поточного (санаційного) рахунку в банківській установі на рахунки кредиторів (п.2 угоди);

-повне прощення (списання) вимог кредиторів шостої черги (штрафи, пені) п.4.угоди).

Обмін вимог кредитора на активи боржника проводиться за умови визначення ринкової вартості такого нерухомого майна боржника. У випадку коли ринкова вартість активів боржника, що підлягають обміну, буде меншою за розмір вимог кредитора, різниця підлягає оплаті на користь кредитора грошовими коштами в порядку визначеному мировою угодою для інших кредиторів четвертої черги.

З метою визначення розміру вимог кредиторів четвертої черги за рішенням комітету кредиторів керуючим санацією проведено звірку стану кредиторської заборгованості з кредиторами четвертої черги, які заявляли поточні кредиторські вимоги до боржника в період процедури санації, за результатами якої складено реєстр вимог кредиторів з даними про їх задоволення. Акти звірки стану кредиторської заборгованості та реєстр вимог кредиторів з даними про їх задоволення додані до матеріалів справи.

На умовах мирової угоди наступні кредитори четвертої черги одержать задоволення своїх вимог в таких розмірах: 1) СТГО „Південна залізниця" 641 614,64 грн., 2) ВАТ „Харківміськгаз" 5 257,11грн., 3) ДПІ у Ленінському районі м. Харкова 233 319,46 грн., 4) УПФУ в Ленінському районі м. Харкова 62 340,72 грн.

Вимоги кредиторів шостої черги (штрафи, пені), згідно мирової угоди, боржником не задовольняються і підлягають прощенню (списанню) в повному обсязі у розмірі 253 362,39 грн., а саме, прощенню підлягають вимоги віднесені до шостої черги, наступних кредиторів: 1) ВАТ „Харківміськгаз" 434, 21 грн., 2) ДПІ у Ленінському районі м. Харкова 216 846,52 грн., 3) УПФУ в Ленінському районі м. Харкова 7 970,10 грн., 4) Лозівська ОДПІ 28 111,56 грн.

Вимоги кредиторів четвертої черги, крім вимоги кредитора - СТГО „Південна залізниця", задовольняються боржником у повному обсязі у розмірі 300 917,29 грн. грошовими коштами у безготівковій формі шляхом перерахування заборгованості на поточні та розрахункові рахунки кредиторів.

Вимога кредитора - СТГО „Південна залізниця" у розмірі 641 614,64 грн. підлягає обміну на активи боржника, ринкова вартість яких становить 640 640,00 грн. Перелік активів боржника, які підлягають обміну із зазначенням найменування та місцезнаходження, додається: Це 1) нежитлові будівлі: а) склади НОДХ № № 1, 2, 3, 5 (з підвалом) пл. 478,9 кв. м.; б) склад НОДХ № 10 пл. 91,7 кв.м. Харківська обл., Куп'янський р-н, селище Куп'янськ - Вузловий, пл. Радянська, 2-В; 2) нежитлова будівля, гараж-склад з підвалом пл. 166,4 кв.м. Полтавська обл., м. Лубни, пл. Вокзальна, 5-А; 3) нежитлова будівля, пл. 327,30 кв. м. Харківська обл., м. Первомайський, вул. Залізнична, 25-А; 4) нежитлова будівля, пл. 50,9 кв. м. Харківська обл., Дворічанський р-н, селище Дворічне, вул. Привокзальна, 19; 5) нежитлова будівля, пл. 36,3 кв.м. Харківська обл., селище Борова, вул. Привокзальна, 12; 6) нежитлова будівля, пл. 34,9 кв.м. Харківська обл., селище Борова, вул. Привокзальна, 10.

Різниця між вартістю активів боржника, що підлягають обміну та вимогою кредитора - СТГО „Південна залізниця", яка складає 974,64 грн. підлягає задоволенню боржникам грошовими коштами у безготівковій формі шляхом перерахування заборгованості на поточний рахунок кредитора.

Умовами мирової угоди передбачено, що боржник виконує свої зобов'язання перед кредиторами на умовах та в порядку визначеному мировою угодою в ЗО(тридцяти) денний строк починаючи від дня, в який набере законної сили ухвала Господарського суду Харківської області про її затвердження.

Розглядаючи заперечення кредитора ДПІ у Ленінському районі м. Харкова на умови мирової угоди, суд вважає необхідне повідомити про наступне.

З змісту положень Закону про банкрутство відносини в процедурі мирової угоди встановлюються на передбаченому Законом про банкрутство примушення меншості кредиторів виконувати рішення прийняти більшістю кредиторами, що створює належні умови, що необхідні для відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Враховуючи, що в реєстрі вимог кредиторів відсутні вимоги кредиторів, забезпечених заставою майна боржника, всі члени комітету кредиторів були присутні на засіданні комітету кредиторів та прийняли рішення про укладення мирової угоди більшістю голосів суд дійшов висновку, що мирова угода, що укладена в процедурі судової санації, повністю відповідає вимоги ст.ст.21,35-36 Закону про банкрутство.

Так, при укладенні мирової угоди від 29.05.2009р. кредиторами та керуючим санацією було дотримано вимоги пункту 3 статті 36 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і для кредиторів однієї черги, які не брали участі в голосуванні не встановлені умови гірші, ніж для кредиторів, які висловили згоду на укладання мирової угоди.

Ч. 2 ст. 36 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачається, що у разі, коли умови мирової угоди, укладеної згідно з правилами статті 35 цього Закону, передбачають розстрочку чи відстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини, орган стягнення зобов'язаний погодитися на задоволення частини вимог з податків, зборів (обов'язкових платежів) на умовах такої мирової угоди з метою забезпечення відновлення платоспроможності підприємства. При цьому податковий борг, який виник у строк, що передував трьом повним календарним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду, визнається безнадійним та списується, а податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли у строк протягом трьох останніх перед днем подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду календарних років, розстрочується (відстрочується) або списується на умовах мирової угоди. Зазначену мирову угоду підписує керівник відповідного податкового органу за місцезнаходженням боржника. Керуючий санацією виконав вимоги п.2.ст.36 Закону про банкрутство та направив на підписання мирову угоду від 29.05.2009р., яка не була підписана керівником податкового органу за місцезнаходженням боржника з причин, на які не розповсюджується дія Закону про банкрутство.

Отже не підписання керівником ДПІ мирової угоди від 29.05.2009р. не робить її неукладеною або недійсною, так як керівник податкового органу за місцезнаходженням боржника не є стороною мирової угоди від 29.05.2009р.

На думку суду згідно пункту 2 статті 36 Закону про банкрутство мирову угоду, укладену у справі про банкрутство підписує керівник відповідного податкового органу за місцезнаходженням боржника безвідносно до того, чи має орган стягнення статус кредитора у даній справі про банкрутство чи ні. В зв'язку з чим, відсутність підпису керівника податкового органу на мирової угоди від 29.05.2009р. не свідчить про порушення вимог ч.2.ст.36 Закону про банкрутство в частині умов укладення мирової угоди.

За таких обставин, враховуючи, що надана суду на затвердження мирова угода відновлює платоспроможність боржника, порушень порядку при укладенні мирової угоди не встановлено, умови мирової угоди в процедурі судової санації не суперечать діючому законодавству, мирова угода дає можливість боржнику продовжити свою підприємницьку діяльність та розрахуватися з конкурсними та поточними кредиторами на умовах мирової угоди, суд вважає можливим припинити процедуру санації та затвердити мирову угоду.

На підставі вищевикладеного господарський суд, керуючись, ст.ст. 17-21, 35 - 37, 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86 Господарського процесуального кодексу України

УХВАЛИВ:

1.Затвердити звіт керуючого санацією Південного торговельно-виробничого державного підприємства „Желдорресторан".

2.Затвердити мирову угоду від 29.05.2009р. у справі про банкрутство Південного торговельно-виробничого державного підприємства „Желдорресторан".

3.Припинити провадження у справі про банкрутство Південного торговельно-виробничого державного підприємства „Желдорресторан".

4.Скасувати мораторій, що був введений ухвалою господарського суду від
14.12.2006р.

5.Покласти виконання обов'язків керівника Південного торговельно-виробничого державного підприємства „Желдорресторан" на арбітражного керуючого Ямпольського Юрія Олександровича (ліцензія Мінекономіки України АБ № 271553 від 28.2005р.) до призначення в установленому порядку керівника Державною адміністрацією залізничного транспорту України.

6.Ухвалу направити кредиторам, власнику, державному реєстратору, керуючому санацією.

Суддя Міньковський С.В.


Судовий реєстр по справі Б-19/97-04

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
8213038 Постанова 16.02.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
7571457 Ухвала 20.01.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
6451333 Ухвала 21.10.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
6310658 Ухвала 24.06.2009 Міньковський С.В. Господарський суд Харківської області Господарське