Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 28/291-б

Дата ухвалення рішення:
16.10.2008
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Копитова О.С.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

ПОСТАНОВА

іменем України

про визнання боржника банкрутом


16.10.2008
справа № 28/291-б


за заявою державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва

до товариства з обмеженою відповідальністю „Коррадо-С”

про визнання банкрутом (ст. 52)

Суддя Копитова О.С.

Секретар с/з Павлюк А.О.

За участю представників сторін:

від заявника: Чирва Д.О. представник за довіренстю № 2438/9/10-008 від 27.03.2008

від боржника: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулась до господарського суду міста Києва з заявою про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю „Коррадо-С” з урахуванням приписів ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на той факт, що боржник за юридичною адресою не знаходиться.

Як убачається з матеріалів справи, згідно реєстраційних документів ТОВ „Коррадо-С” зареєстровано в м. Києві по Оболонському проспекту 23-А.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Згідно з ч. 7 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Відповідно до положень ч. 8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Також, згідно даних державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва товариство з обмеженою відповідальністю „Коррадо-С” останню звітність до податкової інспекції подавало 21.12.2005 (копія Довідки № 5594/9/24-108 від 05.09.2008 в матеріалах справи).

До заяви про порушення провадження по справі заявником додано оригінал Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ № 638920, відповідно до якого 02.10.2007 державним реєстратором внесено інформацію щодо відсутності ТОВ „Коррадо-С” за юридичною адресою.

При цьому, заявником додано до матеріалів справи належним чином завірену копію Акту № 1047 від 26.08.2006 в підтвердження незнаходження ТОВ „Коррадо-С” за юридичною адресою, складеного працівниками державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва. Відповідно до зазначеного Акту за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 23-А ТОВ „Коррадо-С” не знаходиться.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 18.09.2008 порушено провадження у справі за № 28/291-б за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначено розгляд справи на 02.10.2008.

Ухвалою суду від 02.10.2008 відкладено судове засідання на 16.10.2008.

16.10.2008 в судовому засіданні представник заявника надав суду оригінал Довідк з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АБ № 791116, відповідно до якої 22.09.2008 державним реєстратором внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „Коррадо-С”

На доказ наявності у боржника заборгованості перед бюджетом в розмірі 2670,00 грн., заявником додані до матеріалів справи акти перевірок та прийняті на підставі актів перевірки податкові повідомлення - рішення, а також Довідку про заборгованість по платежах до бюджету по ТОВ „Коррадо-С” за підписом заступника начальника Власова І.І.

Жодних доказів оскарження в адміністративному або судовому порядку податкових повідомлень - рішень матеріали справи не містять і таким чином визначені в них зобов'язання є узгодженими станом на час розгляду справи.

Сукупність доказів, які містяться в матеріалах справи № 28/291-б, доводять безспірність вимог заявника та неспроможність боржника виконати свої зобов'язання перед кредитором у встановлений Законом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, враховуючи наявні в матеріалах справи докази, встановлені в ході судового розгляду обставини, господарський суд приходить до висновку щодо наявності всіх підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Представник заявника у судовому засіданні подав клопотання про призначення ліквідатором ТОВ „Коррадо-С” арбітражного керуючого –Лецкана Вячеслва Львовича (ліцензія Серія АБ № 271494 від 26.10.2005).

Відповідно до ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

В матеріалах справи наявні належним чином засвідчена копія ліцензії Серія АБ № 271494 від 26.10.2005 на право здійснення діяльності арбітражного керуючого видана Лецкану В.Л.

Обставин передбачених п. 3 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в ході судового засідання не встановлено.

За таких обставин, суд вважає за можливе задовольнити клопотання заявника стосовно призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю „Коррадо-С” арбітражного керуючого Лецкана В.Л.

При цьому, господарський вважає за необхідне зазначити, що приписами ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, в зв'язку з чим ліквідаційна процедура щодо відсутнього боржника, здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону - “Ліквідаційна процедура”. Отже, на ліквідатора покладаються, зокрема, обов’язки ліквідатора у справі про банкрутство, що передбачені ст. ст. 23, 25,52 Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону ліквідатор зобов’язаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури. Також, з положень ч. 5 ст. 52 Закону вбачається, що на ліквідатора боржника покладені обов’язки щодо виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю „Коррадо-С” (04210, м. Київ, вул. проспект Оболонський, 23-А код 33400345).

2. Припинити процедуру розпорядження майном.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру.

4. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого –Лецкана Вячеслва Львовича (ліцензія Серія АБ № 271494 від 26.10.2005).

5. Зобов’язати ліквідатора у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

6. Зобов’язати ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).

7. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

8. Зобов’язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд.

9. Зобов'язати Державного реєстратора за місцем знаходження боржника внести до Єдиного державного реєстру запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.

10. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

11. Строк виконання всіх грошових зобов’язань вважати таким, що настав з 16.10.2008

12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 16.10.2008.

13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 16.10.2008.

14. Зобов’язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 16.10.2009.

15. Копію постанови направити заявнику, боржнику та ліквідатору.

16. Копію постанови для відома направити в Прокуратуру м. Києва, ДПА у м. Києві, вул. Шолуденка, 33/19 (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА у м. Києві), установі банку боржника та державному реєстратору за місцем знаходження боржника для виконання.

Суддя О.С. Копитова


Судовий реєстр по справі 28/291-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6082878 Ухвала 07.04.2009 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
6268971 Постанова 16.10.2008 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське