Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 27/76б

Дата ухвалення рішення:
23.09.2009
Зареєстровано:
01.10.2009
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
22.01.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПІДГОТОВЧОГО ЗАСІДАННЯ

23.09.09 р. Справа № 27/76б

за заявою кредитора (заявника) ОСОБА_1 м.Горлівка

до боржника Приватного підприємства „Сервіс-Центр” м.Красноарміськ

про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

Представники сторін: від кредитора – ОСОБА_3 (за довір.)

від боржника – не з’явився

розпорядник майна – Козловська Д.В.

Присутня: ОСОБА_5

Господарським судом Донецької області ухвалою від 24.07.09р. порушена справа про банкрутство Приватного підприємства „Сервіс-Центр” м.Красноарміськ, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів, введена процедура розпорядження майном боржника строком на 6 місяців до 24.01.10р., розпорядником майна призначена арбітражний керуючий Козловська Д.В., розгляд справи призначений в судовому засіданні на 25.08.09р.

18.08.09р. до господарського суду надійшов лист без номера та дати, за підписом громадянина ОСОБА_6 в якому повідомлено, що єдиний засновник та керівник підприємства – громадянин ОСОБА_7 помер, у зв’язку з чим син засновника – ОСОБА_6 просить суд припинити провадження по справі відповідно до ст.80 ГПК України або зупинити слухання справи до оформлення прийняття спадщини спадкоємцями. Суду наданий Статут підприємства, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копія свідоцтва про смерть громадянина ОСОБА_7, копія свідоцтва про народження ОСОБА_6

У зв’язку з виниклою необхідністю ухвалами суду від 25.08.09р. та від 16.09.09р. розгляд справи відкладався на 16.09.09р. та на 23.09.09р. відповідно, в порядку ст.38 ГПК України витребувано додаткову інформацію від Відділу реєстрації актів цивільного стану по місту Красноармійську, першої Красноармійської державної нотаріальної контори, другої Красноармійської державної нотаріальної контори, державної нотаріальної контори м.Димитрова та Державної виконавчої служби у Красноармійському районі.

11.09.09р. до суду надійшов лист Першої красноармійської державної нотаріальної контори від 05.09.09р. №1493, в якому повідомлено, що після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрита спадкова справа за №152 від 03.04.08р., що із заявою про прийняття спадщини за законом звернулася дружина померлого ОСОБА_5; із заявами про відмову від спадщини звернулися діти померлого – ОСОБА_6 та ОСОБА_8 та що свідоцтво про право на спадщину за законом ще не видавалося.

21.09.09р. до суду надійшов лист Відділу реєстрації актів цивільного стану по місту Красноармійську, в якому повідомлено про наявність запису акта про смерть №204 від ІНФОРМАЦІЯ_1 на гр.ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

В судовому засіданні 23.09.09р. представник кредитора надав суду копію відповіді Відділу державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції від 23.09.09р.

В судове засідання 23.09.09р. від боржника прибула ОСОБА_5, яка представилася директором ПП „Сервіс-Центр”.

Згідно ст.28 Господарського процесуального кодексу України керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище; повноваження представників юридичних осіб підтверджуються довіреністю від імені підприємства, яка видається за підписом керівника, або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства організації.

В силу п.2 ст.17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи як прізвище, ім'я, по батькові та ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.

Відповідно до п.1 ст.18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, виданого державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради станом на 06.07.09р., директором ПП „Сервіс-Центр” значиться ОСОБА_7. В графі витягу „Прізвище та ім’я по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності...” також вказаний ОСОБА_7.

Громадянкою ОСОБА_5 в підтвердження повноважень як директора ПП „Сервіс-Центр” надана довідка Красноармійської ОДПІ від 22.04.08р. про взяття на облік платника податків, в якій директором підприємства зазначена ОСОБА_5. На вимогу суду надати наказ про призначення директора чи виписку з ЄДР із зазначенням директором ОСОБА_5 остання повідомила про відсутність таких документів.

До того ж, матеріалами справи підтверджено, що директор боржника помер, а ОСОБА_5 свідоцтво про право на спадщину ще не отримала та не вступила в право спадкування ПП „Сервіс-Центр”.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_5 не є повноваженим представником ПП „Сервіс-Центр”.

Одночасно беручи до уваги, що ОСОБА_5 подана заява про прийняття спадщини ОСОБА_7, судом прийнято рішення про присутність ОСОБА_5 в судовому засіданні 23.09.09р.

Боржник відзив на заяву про порушення справи про банкрутство суду не надав.

Згідно ст.75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

В силу п.12 ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

У зв’язку з викладеним справа розглянута за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.

В судовому засіданні 23.09.09р. представник кредитора подав заяву про уточнення розміру вимог від 23.09.09р., в якій повідомив про арифметичну помилку при визначенні загальної суми заборгованості, яка становить 246050,24грн.

Розглянувши в судовому засіданні 23.09.09р. заяву про порушення справи про банкрутство та інші матеріали справи, заслухавши представника кредитора та розпорядника майна, суд встановив:

Ініціюючий кредитор – ОСОБА_1 в заяві про порушення справи про банкрутство (з урахуванням заяви від 23.09.09р.) посилається на наявність заборгованості боржника в загальній сумі 246050,24грн., що підтверджується рішенням Красноармійського міського районного суду по справі №2-10/07 від 17.01.07р., виконавчим листом №2-10, постановою Державної виконавчої служби у Красноармійському районі про відкриття виконавчого провадження та іншими документами.

Як встановлено в судовому засіданні рішенням Красноармійського міськрайонного суду по справі №2-10/07 від 17.01.07р. з Приватного підприємства „Сервіс-Центр” на користь ОСОБА_1 стягнута сума боргу з урахуванням інфляції 231660грн., 3 відсотки річних від простроченої суми боргу 16660,24грн., судові витрати: судовий збір 1700грн. і 30 грн. на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справ, а всього 246050,24грн.

30.01.07р. Красноармійським міськрайонним судом видані виконавчі листи по справі №2-10 2007 року.

14.03.07р. Державною виконавчою службою у Красноармійському районі відкриті виконавчі провадження по примусовому виконанню виконавчих листів №2-10.

Згідно п.3 ст.6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

В силу п.11 ст.11 вказаного Закону за результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому засіданні виноситься ухвала, в якій визначається розмір вимог кредитора, який подав заяву про порушення справи про банкрутство.

Статтю 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що кредитор - це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Відповідно до вказаної статті закону: грошове зобов'язання - це зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України; безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відділ державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції на запит суду листом від 23.09.09р. повідомив господарський суд, що на примусовому виконанні у відділі ДВС Красноармійського міськрайонного управління юстиції перебуває зведене виконавче провадження про стягнення з ПП „Сервіс-Центр” на користь ОСОБА_1 заборгованості на загальну суму 246050,24грн.

За поясненнями представника кредитора станом на 24.07.09р. та на 23.09.09р. заборгованість в сумі 246050,24грн. боржником не погашена.

Таким чином заборгованість в сумі основного боргу - 246050,24грн. є такою, що не задоволена боржником протягом трьох місяців після встановленого строку для її погашення. Безспірні вимоги кредитора до боржника з основного боргу складають більше 300 мінімальних заробітних плат.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне визнати за результатами підготовчого засідання вимоги ініціюючого кредитора в сумі 246050,24грн. (основний борг).

За результатами підготовчого засідання, керуючись ст.ст. 1, п.1 ст.5, п.3 ст.6, ст.ст. 11, 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 75, 86 ГПК України, господарський суд

У Х В А Л И В:

Зобов’язати кредитора (заявника)- ОСОБА_1 м.Гролівка у десятиденний строк за його рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи №27/76Б про банкрутство Приватного підприємства „Сервіс-Центр” м.Красноарміськ, в якому повинно міститися:

повне найменування боржника, його поштова адреса;

банківські реквізити;

найменування та адреса господарського суду;

номер справи, дату порушення справи, дату введення мораторію;

відомості про розпорядника майна.

У тижневий термін після подачі такого оголошення кредитору подати до суду докази належного виконання вищевказаних вимог (пл. доручення, рахунок і т.п.). Невиконання такої вимоги дає право господарському суду залишити заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду.

Розмір вимог ініціюючого кредитора- ОСОБА_1 м.Горлівка до боржника складає 246050,24грн. (основний борг).

Встановити дату складання реєстру вимог кредиторів – 30.11.09р.

Встановити дату попереднього засідання суду на 14.12.09 о 11:00 .

Дата проведення перших загальних зборів та дата засідання суду щодовведення подальшої процедури у справі про банкрутство будуть визначені ухвалою суду за результатами попереднього засідання.

Явка розпорядника майна, представника кредитора та боржника в судове засідання обов’язкова.


Суддя Тарапата С.С.

Вик тел.

Надруковано примірників -

господарському суду Донецької області -

кредитору -

боржнику -


Судовий реєстр по справі 27/76б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
18762241 Ухвала 24.10.2011 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
18584433 Ухвала 19.09.2011 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
18548643 Ухвала 08.09.2011 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
18507039 Ухвала 01.09.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
18507036 Ухвала 23.08.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
17850921 Ухвала 12.08.2011 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
17850033 Ухвала 20.07.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
17849284 Ухвала 12.07.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
17288374 Постанова 04.07.2011 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
16202636 Ухвала 14.06.2011 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
16466881 Ухвала 14.06.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
15866651 Ухвала 23.05.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
15113064 Ухвала 22.04.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
14882049 Ухвала 06.04.2011 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
14882047 Ухвала 15.03.2011 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
14882043 Ухвала 07.02.2011 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
12851689 Постанова 08.12.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
17878933 Постанова 08.12.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
12773306 Постанова 23.11.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
12186688 Ухвала 04.11.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
12051220 Ухвала 29.10.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
11599207 Ухвала 07.10.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
11792258 Ухвала 30.09.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
11183738 Ухвала 14.09.2010 Панова I. Ю. Вищий господарський суд України Господарське
11334783 Ухвала 14.09.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
11793813 Ухвала 14.09.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
11011118 Ухвала 31.08.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10768707 Постанова 09.08.2010 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10619344 Ухвала 26.07.2010 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10607933 Ухвала 20.07.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10361311 Ухвала 06.07.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10208191 Ухвала 30.06.2010 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10033076 Ухвала 21.06.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10002495 Ухвала 08.06.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
10607514 Ухвала 30.04.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
8228611 Ухвала 21.01.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
7490702 Ухвала 22.12.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
7111393 Ухвала 14.12.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
6534749 Ухвала 02.11.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
6253357 Ухвала 23.09.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
5756908 Ухвала 16.09.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
6419461 Ухвала 25.08.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
5290806 Ухвала 24.07.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1850811 Ухвала 25.04.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1693388 Ухвала 08.04.2008 Волков Р.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
1467531 Ухвала 29.02.2008 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1520585 Ухвала 29.02.2008 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1342063 Ухвала 29.05.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
538895 Ухвала 03.04.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
88626 Ухвала 14.07.2006 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське