Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
02.12.2008
Зареєстровано:
04.06.2009
Cуддя:
Баула Л.П.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_____

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


"02" грудня 2008 р.4/01-12/323


Суддя Баула Л.П., розглянувши матеріали

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Заява про порушення провадження у справі про банкрутство подана заявником з посиланням на ст.ст. 7, 11, 47 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Стаття 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначає, що суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо :

заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;

у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону;

не подано доказів щодо сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі;

заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті 1 цього Закону;

з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

У відповідності до ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо :

позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;

у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес;

у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми;

не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі;

порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору;

не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів;

до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору;

не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Згідно з п.10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів по отриманню заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

В заяві про порушення справи про банкрутство заявник посилається на те, що приватному підприємцю було надіслано першу та другу податкові вимоги від 15.05.2007 р. № 1/667т та від 23.07.2007 р. № 2/1762 відповідно, однак доказів які підтверджують надіслання вказаних вимог та їх повернення у зв"язку з ненадходженням фактичного місця розташування платника податків до заяви не додано.

Заявником не надано суду доказів того, що всі заходи, передбачені законом, по стягненню заборгованості з приватного підприємця перед бюджетом, вичерпано.

А саме, відсутня інформація, щодо вжитих заходів на виконання рішення № 39/1 від 23.08.2007 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, а саме відсутня інформація щодо наявності чи відсутності інших активів . До заяви додано тільки дві довідки про відсутність нерухомого майна та транспортних засобів.

А тому, підсумовуючи викладене, заяву із доданими матеріалами слід повернути заявнику у відповідності до вимог п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, відповідно до п. 2 ст. 9 Закону повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись ст.ст. 1, 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та п. 3 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

Заяву про порушення справи про визнання банкрутом повернути без розгляду.


Суддя Л.П. Баула


Віддрук.3 прим. :

1 - до справи,

2 - заявнику,

3 - боржнику.