Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 42/94б

Дата ухвалення рішення:
13.04.2009
Зареєстровано:
07.05.2009
Cуддя:
Волков Р.В.
Оприлюднено:
10.11.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Донецький апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

07.04.2009 р. справа № 42/94б

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого:

суддів

Волкова Р.В.

Запорощенка М.Д. , Старовойтової Г.Я.

за участю

представників сторін:

від кредиторів:ОСОБА_4, довіреність № паспорт НОМЕР_2 від 29.12.97р.

ОСОБА_5, довіреність № 7107 від 18.11.08р., ОСОБА_6

ОСОБА_7, довіреність № б/н від 08.11.08р.,від боржника:Медведський В.Д., довіреність № б/н від 11.03.09р., представник;

арбитражний керуючий, Перцов Е.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Грейн-Корн" м.Донецьк

на постанову господарського суду Донецької області

від18.02.2009 року

у справі№ 42/94б (суддя Попов О.В.)

за заявою кредиторасуб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_10 м.Донецьк

до боржникасільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янське" с.Спартак Ясинуватського району Донецької області

провизнання банкрутом


В С Т А Н О В И В:

Постановою господарського суду Донецької області від 18.02.2009 р. по справі за № 42/94б задоволено клопотання комітету кредиторів та визнано сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Кам’янське (далі СТОВ «Кам’янське») зареєстроване за адресою: 86000, Донецька область, Ясинуватський район, сел.Спартак, вул. Леніна,1 –банкрутом внаслідок його фінансової неспроможності. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців до 18.08.09. Призначено ліквідатором сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Кам’янське” сел. Спартак арбітражного керуючого –Перцова Едуарда Юрійовича ( ліцензія серії АВ № 347243; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

Вказаною постановою суду зобов‘язано ліквідатора у 5 денний термін опублікувати оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах та до закінчення ліквідаційної процедури представити до суду звіт та ліквідаційний баланс з документами, передбаченими ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, кредитор, товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ГРЕЙН КОРН»звернулось до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд скасувати постанову господарського суду Донецької області по справі № 42/946 від 18.02.2009.Провадження у справі № 42/946 про банкрутство СТОВ «Кам'янське»припинити. Заявник апеляційної скарги постанову суду вважає незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав. Господарський суд не звернув уваги на той факт, що заява ініціюючого кредитора подана, а справа про банкрутство порушена господарським судом незаконно, без дотримання вимог ч.З ст.6 Закону, а саме -
за відсутністю доказів безспірності вимог кредитора, які повинні бути надані ініціюючим кредитором на момент порушення провадження у справі про банкрутство. За ствердженням скаржника, у підготовчому засіданні суд належним чином не перевірив наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора, який ініціював порушення справи про банкрутство та безспірність цих вимог, чим порушив ч.4 ст.11 Закону України «Про відновлення латоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Крім того посилається на те, що 22.12.2008 до Ясинуватського МРВ УМВС України кредитором ОСОБА_4 направлено заяву про притягнення до кримінальної відповідальності засновника підприємства ОСОБА_11, кредитора ОСОБА_10 та інших невідомих осіб щодо фальсифікації документів, які відображають господарську та фінансову діяльність СТОВ «Кам'янське», що завдало підприємству великої матеріальної шкоди у сумі 450 тис. грн., внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за ознаками злочину, передбачених ст.ст. 218, 221, 366 КК України. До теперішнього часу рішення не прийнято.

26.12.2008 проведено збори кредиторів СТОВ «Кам‘янське», на яких не дивлячись на пропозицію Ясинуватського міського центру зайнятості обрати комітет кредиторів у кількості трьоїх осіб, розпорядник майна не реагував, обрано комітет кредиторів у кількості тільки одного кредитора ФОП ОСОБА_10, що також, на думку скаржника, може свідчити про фіктивність процедури банкрутства. Скаржник також стверджує, що при прийнятті оскаржуваної постанови судом не враховувались особливості банкрутства сільськогосподарських підприємств, передбачені ст. 44 Закону України «"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тобто при введенні процедури розпорядження майном боржника аналіз фінансового становища сільськогосподарського підприємства повинен здійснюватися з урахуванням сезонності сільськогосподарського виробництва та його залежності від природно-кліматичних умов, а також можливості задоволення вимог кредиторів за рахунок доходів, які можуть бути одержані сільськогосподарським підприємством після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт.

Заявник апеляційної скарги зазначає, що у зв'язку з відсутністю у боржника всіх ознак неплатоспроможності боржника у суду першої інстанції були відсутні правові підстави для подальшого руху справи про банкрутство СТОВ «Кам'янське».

В доповненнях до апеляційної скарги скаржник просить суд направити матеріали справи за № 42/94б до слідчих органів, зупинити провадження по справі до вирішення питання слідчими органами по суті заяви та заборонити ліквідатору здійснювати дії щодо майна боржника до вирішення питання слідчими органами.

24.03.2009р. та 03.04.2009 р. від кредитора ОСОБА_4 надійшли клопотання однакового змісту, в яких ставиться питання про витребування інформації з Ясинуватського МРВ УМВС України в Донецькій області про проведення перевірки по заяві в порядку ст.. 97 КПК України від 22.12.2008 р. щодо незаконних дій з боку засновника підприємства СТОВ «Кам‘янське» ОСОБА_11, кредитора ОСОБА_10 та інших невідомих осіб. В клопотанні ОСОБА_4 також просить суд витребувати у боржника оригінали документів та призначити судову експертизу щодо дійсності підпису директора боржника на вказаних документах, а провадження по справі за № 42/94б зупинити до отримання судом апеляційної інстанції результатів перевірки слідчого органу чи експертизи. Клопотання судом розглянуто та відхилено.

24.03.2009 р. на адресу суду надійшло клопотання від представника ініціюючого кредитора слухання справи здійснювати за його відсутності.

07.04. 2009 р. на адресу суду апеляційної інстанції надійшло клопотання від заявника скарги з вимогою витребувати оригінали документів, які були додані до заяви про порушення справи про банкрутство СТОВ «Кам‘янське». Клопотання судом розглянуто та відхилено.

Відповідно до положень ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів.

Розглянувши матеріали справи, доводи заявника скарги, вислухавши представників сторін, суд встановив наступне:

Ухвалою від 19.08.08 за заявою фізичної особи –підприємця ОСОБА_10 господарським судом Донецької області порушено справу про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Кам’янське” сел. Спартак, Ясинуватський район внаслідок його фінансової неспроможності.

Ухвалою суду від 28.08.08 введена процедура розпорядження майном боржника та призначений розпорядник майна –арбітражний керуючий Перцов Е.Ю.

Ухвалою суду від 16.12.08 за результатами попереднього засідання затверджений реєстр вимог кредиторів та встановлена дата засідання суду для вирішення питання щодо подальшої процедури банкрутства (санація, ліквідація). Комітет кредиторів зобов’язано надати клопотання щодо застосування подальшої процедури, розпорядника майна зобов’язано надати аналіз фінансово –господарської діяльності боржника з висновками щодо можливості застосування подальших судових процедур (санація, ліквідація).

29.01.09 господарському суду Донецької області надано клопотання голови комітету кредиторів, розглянуте на засіданні комітету (протокол №1 від 26.12.08) про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 10 місяців та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Перцова Е.Ю.

Ухвалою суду від 03.02.09 розгляд справи відкладено на 18.02.09; розпорядника майна зобов’язано надати суду аналіз фінансово –господарської діяльності боржника з висновком щодо майнових активів та стану платоспроможності боржника за своїм підписом; баланс на останню звітну дату.

18.02.2009р. господарський суд за результатами розгляду клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, аналізу фінансово-господарської діяльності боржника виніс постанову, якою було визнано сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Кам’янське»банкрутом внаслідок його фінансової неспроможності, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців до 18.08.09 та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Перцова Едуарда Юрійовича.

Постанова суду мотивована тим, що боржник виробничо - господарську діяльність не веде, фінансове становище його характеризується надкритичною неплатоспроможністю, вартості майнових активів боржника для погашення кредиторської заборгованості недостатньо, заяв від інвесторів та осіб бажаючих прийняти участь у санації боржника в передбачений законом строк до суду не надходило, підстави для відновлення платоспроможності боржника відсутні.

Оскаржуючи прийняту судом постанову, кредитор, товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ГРЕЙН КОРН», посилається на відсутність підстав для порушення справи про банкрутство, обрання комітету кредиторів у кількості тільки одного кредитора ФОП ОСОБА_10, відсутність у боржника всіх ознак неплатоспроможності боржника у суду першої інстанції були відсутні правові підстави для подальшого руху справи про банкрутство СТОВ «Кам'янське»та не врахуванння особливостей банкрутства сільськогосподарських підприємств, передбачених ст. 44 Закону України «"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Крім того, посилається на направлення до Ясинуватського МРВ УМВС України заяви про притягнення до кримінальної відповідальності засновника підприємства ОСОБА_11, кредитора ОСОБА_10 та інших невідомих осіб щодо фальсифікації документів, які відображають господарську та фінансову діяльність СТОВ «Кам'янське», що завдало підприємству великої матеріальної шкоди у сумі 450 тис. грн., внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за ознаками злочину, передбачених ст.ст. 218, 221, 366 КК України.

Вивчивши матеріали справи та доводи сторін, судова колегія дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає враховуючи наступне.

Вимоги заявника апеляційної скарги стосуються як самого порушення справи про банкрутство так і подальших судових процедур по справі про банкрутство.

Посилання заявника апеляційної скарги на те, що судом необгрунтовано порушено справу про банкрутство не є підставою для скасування оскаржуваної постанови, оскільки, відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” підстави для порушення та подальшого провадження у справі про банкрутство досліджуються судом як при порушенні провадження по справі, так і в підготовчому засіданні за результатами якого виноситься відповідна ухвала. Ухвала за результатами підготовчого засідання від 28.08.08. по справі 42/94Б є чинною і не скасована в установленому законом погрядку.

Обрання комітету кредиторів у кількості тільки одного кредитора також ще не є підставою для ствердження про наявність ознак фіктивного банкрутства.

Клопотання клопотання кредитора ОСОБА_4 про направлення заяви кредитора Фізичної особи –підприємця ОСОБА_10 про порушення справи про банкрутство СТОВ “Кам’янське” з матеріалами справи №42/94Б до відповідного слідчого органу з метою прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК і виявлення можливих ознак злочинів та зупинення провадження по справі №42/94Б про банкрутство СТОВ “Кам’янське” до отримання судом результатів перевірки слідчого органу чи витребування інформації з Ясинуватського МРВ УМВС України в Донецькій області про проведення перевірки по заяві в порядку ст.. 97 КПК України від 22.12.2008 р. щодо незаконних дій з боку засновника підприємства СТОВ «Кам‘янське»ОСОБА_11, кредитора ОСОБА_10 та інших невідомих осіб задоволенню не підлягає.

Наявність чи відсутність дій, що мають ознаки кримінальних злочинів згідно вимог чинного законодавства досліджуються в межах кримінального провадження. Матеріали справи містять докази того, що ОСОБА_4 на момент розгляду справи в суді апеляційної інстанції вже скористався своїим правом та звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою. При цьому, у разі доведення у межах кримінальної справи наявності дій, що містять ознаки злочину та винесення відповідного процесуального документу, останній може бути підставою для перегляду відповідного судового рішення у справі про банкрутство за нововиявленими обставинами у порядку ст.ст.112- 114 ГПК України.

При цьому, слід звернути увагу, що матеріали справи за № 42/94 б містять ухвалу від 19.02.2009р. про призначення до розгляду заяви кредитора ОСОБА_4 про перегляд ухвали господарського суду Донецької області від 28.08.2008р. за результатами підготовчого засідання по справі за № 42/94б за нововиявленими обставинами.

Разом з тим, як зазначалось раніше, в суд апеляційної інстанції оскаржено постанову господарського суду Донецької області від 18.02.2009 р. по справі за № 42/94б. Підстави для скасування, зазначені в апеляційній скарзі стосуються здебільшого порушень, пов’язаних з питанням, що вирішуються судом на стадії порушення провадження по справі про банкрутство та в підготовчому засіданні, за результатами якого виноситься відповідна ухвала, яка в установлені законом строки не була оскаржена та є чинною.

Посилання заявника скарги на відсутність у боржника всіх ознак неплатоспроможності боржника та не врахуванння особливостей банкрутства сільськогосподарських підприємств, передбачених ст. 44 Закону України «"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" спростовуються матеріалами справи, зокрема аналізом фінансово –господарської діяльності боржника та аудиторським висновком.

Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, - Донецький апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ГРЕЙН КОРН»на постанову господарського суду Донецької області від 18.02.2009 р. по справі за № 42/94б- залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Донецької області від 18.02.2009 р. по справі за № 42/94б- залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд.

Результати розгляду апеляційної скарги оголошені в судовому засіданні.


Головуючий Р.В. Волков

Судді: М.Д. Запорощенко

Г.Я. Старовойтова
Надруковано: 14 прим.

1. боржнику

10. кредиторам

1. прокурору

1. у справу

1. ДАГС


Судовий реєстр по справі 42/94б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
18890001 Ухвала 26.10.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
18589581 Ухвала 07.09.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
11902004 Ухвала 28.10.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
11532214 Ухвала 04.10.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10915635 Ухвала 25.08.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10155191 Постанова 25.06.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10002598 Ухвала 16.06.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10001408 Ухвала 14.06.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
8823076 Ухвала 31.03.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
8231259 Ухвала 19.02.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5068544 Ухвала 15.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5361075 Ухвала 15.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4989992 Ухвала 05.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5613542 Ухвала 05.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5671915 Ухвала 11.08.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4332070 Постанова 03.08.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4227371 Ухвала 21.07.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5459202 Рішення 20.05.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4710238 Ухвала 21.04.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6242758 Постанова 13.04.2009 Волков Р.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5931619 Ухвала 26.03.2009 Волков Р.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5188022 Ухвала 10.03.2009 Волков Р.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
4662320 Ухвала 04.03.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4542941 Ухвала 19.02.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4542654 Постанова 18.02.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
3510367 Ухвала 09.02.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
3411308 Ухвала 03.02.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2759481 Ухвала 16.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2748525 Ухвала 26.11.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5645435 Ухвала 11.11.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513718 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513719 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513720 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513721 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513722 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5933069 Ухвала 15.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2513723 Ухвала 13.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2506243 Ухвала 01.10.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2506244 Ухвала 29.09.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2506241 Ухвала 24.09.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2506245 Ухвала 24.09.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2475004 Ухвала 11.09.2008 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2424076 Ухвала 02.09.2008 М'ясищев А.М. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2506242 Ухвала 28.08.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
716513 Ухвала 21.05.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
621258 Ухвала 10.05.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
319157 Постанова 12.12.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
193415 Ухвала 23.10.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
129177 Ухвала 11.09.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
83786 Ухвала 19.07.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське