Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
22.07.2009
Зареєстровано:
04.08.2009
Cуддя:
Лакіза В.В.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Харківський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"21"липня 2009 р. Справа № Б-48/67-09

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Лакіза В.В., суддя Пуль О.А., суддя Фоміна В.О.,

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства«Регіон-Банк»(вх.№2079Х/2-6) на постанову господарського суду Харківської області від 09.06.2009 р. по справі № Б-48/67-09,

за заявою- фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1

до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, АДРЕСА_2 Харківська область,

про визнання банкрутом, -

встановила:

Постановою господарського суду Харківської області від 09.06.2009 року визнано фізичну особу-підприємця ОСОБА_2,
ідентифікаційний код НОМЕР_2, зареєстрованого як суб'єкт підприємницької діяльності 11.08.1998р., місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Встановлено, що розмір безспірних вимог фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 складає 311198 грн Постановлено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання громадянина-підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строки виконання зобов'язань громадянина-підприємця вважаються такими, що настали; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями громадянина-підприємця; припиняється стягнення з громадянина-підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження банкрута щодо розпорядження його майном. Призначено ліквідатором арбітражного керуючого Чаговець Тетяну
Пилипівну, ліцензія серії НОМЕР_3 від 24.12.2004р., місце проживання: 61045, АДРЕСА_3, до якої переходить право розпорядження майном банкрута. Встановлено строк ліквідаційної процедури до 09.06.2010 р. Зобов'язано ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника
банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за
рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання
боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: прізвище, ім'я та по батькові та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора. Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника протягом одного місяця з моменту публікації оголошення про визнання боржника банкрутом. Зобов'язано ліквідатора виконати всі необхідні заходи, передбачені ст.ст.12-34, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Зобов'язано ліквідатора надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, дані про фінансове становище і майно банкрута, суми коштів, отриманих від реалізації майна банкрута.

Публічне акціонерне товариство «Регіон-Банк»з постановою господарського суду Харківської області не погодився, надіслав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову господарського суду Харківської області від 09.06.2009 р. та прийняти нове рішення, яким провадження у справі № Б-48/67-09 припинити, посилаючись на те, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Також заявник просить поновити строк на подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного господарського суду.

Заявлене клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку не підлягає задоволенню, оскільки апелянтом не вказано причину пропуску та не надано доказів поважності причин пропуску строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до статті 93 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом. Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.

Згідно статті 53 Господарського процесуального кодексу України суд може визнати причину поважною і відновити її строк.

Водночас, виходячи зі змісту вказаної статті, поважними вважаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов’язання з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами справи процесуальних дій.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Однак, як свідчать матеріали справи, скаржник взагалі не вказав причину пропуску строку подання апеляційної скарги. Заяву № 09-02/941/1 від 17.06.2009 р. з кредиторськими вимогами до боржника банком подано 18.06.2009 року, тобто про існування оскаржуваної постанови йому стало відомо з 13.06.2009 р., а саме з моменту опублікування в газеті «Голос України»оголошення про визнання банкрутом ФОП ОСОБА_2, а апеляційну скаргу апелянтом подано лише 09.07.2009 р.

Окрім того, колегія суддів звертає увагу апелянта, на те, що за подання апеляційної скарги за спір немайнового характеру сплачується державне мито у розмірі 50% відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції. Також до скарги додається докази надсилання її копії іншій стороні в оригіналі.

Керуючись ст. ст. 53, 86, 93 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду, -


ухвалила:

1. В задоволенні клопотання Публічному акціонерному товариству «Регіон-Банк»про відновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги відмовити.

2. Повернути апеляційну скаргу заявнику та додані до неї матеріали на 15арк., а саме: апеляційна скарга на 3 арк., копія договору поставки на 2 арк.; копія договору про внесення змін № 1 на 1 арк., заява на 1 арк., довідки про остатки товару на 2 арк., копія кредитного договору на 2 арк., копія додаткової угоди № 13 на 1 арк., копія поштових квитанцій на 1 арк., меморіальний ордер № 167-1 від 09.07.2009 р. про сплату держмита на 1 арк., копія свідоцтва про державну реєстрацію на 1 арк.


Головуючий суддя Лакіза В.В.

Судді Пуль О.А.

Фоміна В. О.