Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-24/196-08

Дата ухвалення рішення:
22.04.2009
Зареєстровано:
07.05.2009
Cуддя:
Плахов О.В.
Оприлюднено:
23.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Харківської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

про затвердження ліквідаційного балансу

"22" квітня 2009 р. Справа № Б-24/196-08

вх. № 8256/2-24

Суддя господарського суду Плахов О.В.

при секретарі судового засідання Колесан Д.О.

За участю:

ліквідатор - арбітражний керуючий Паркулаб Володимир Григорович, ліцензія серії АВ № 307498 від 26.05.07 р.;

представник кредитора ПСП "Промінь" - Підіпригора М.О., дов. б/н від 29.10.08 р., директор, протокол загальних зборів учасників № 9 від 15.09.08 р.

По справі за заявою ТОВ "Чутівський комбікормовий завод", м. Харків

до ТОВ "Чутівський комбікормовий завод", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 09 лютого 2009року боржника –товариство з обмеженою відповідальністю “Чутівський комбікормовий завод”, код 00687362, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Паркулаба В.Г.

Ліквідатор – арбітражний керуючий Паркулаб В.Г. надав суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури підприємства, визнаного судом банкрутом.

Також, до суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів про затвердження суми оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого Паркулаба В.Г. в сумі 7421,67 грн.

Через канцелярію суду надійшли клопотання від кредиторів ФОП ОСОБА_3 та ТОВ „Євро-Хліб” про розгляд справи без участі їх представників. Дані клопотання розглянуто судом, та задоволено як такі, що не суперечать вимогам чинного законодавства України.

В судовому засіданні 21 квітня 2009 р. було оголошено перерву до 22 квітня 2009 р. Після перерви судове засідання продовжено.

Ліквідатор надав до суду клопотання про залучення до матеріалів справи довідки Харківської міської інспекції Держтехнагляду, що свідчить про відсутність техніки, яка б належала підприємству - банкруту.

В судовому засіданні ліквідатор звітував про проведену роботу, повідомив, що ним здійснені всі необхідні заходи по ліквідації банкрута та звернувся до суду з клопотанням про затвердження ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу.

Розглянувши наданий суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, вислухавши пояснення ліквідатора, суд встановив, що після визнання Товариства з обмеженою відповідальністю “ Чутівський комбікормовий завод”, у офіційному друкованому органі - газеті “Голос України” № 241 (4491) від 17.12.08 р. було опубліковано оголошення про визнання TOB “ Чутівський комбікормовий завод” банкрутом.

У зв'язку з необхідністю передачі майна від керівника підприємства до ліквідатора і з метою виявлення майна, яке можна було включити до складу ліквідаційної маси, інвентаризаційною комісією у складі керівника банкрута і ліквідатора відповідно до вимог Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 р. № 69, було здійснено інвентаризацію, про що складено відповідний акт.

В ході здійснення інвентаризації нестачі та надлишку активів не виявлено.

Станом на час визнання банкрутом підприємство не мало інших активів, окрім дебіторської заборгованості.

В результаті інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами було встановлено, що за даними бухгалтерського обліку дебіторська заборгованість становила на 27.01.09 р. 6720705,91 грн.

Залишок коштів на поточних рахунках підприємства станом на 27 січня 2009 р. становив 45141,86 грн.

З мктою виявлення іншого майна та майнових прав підприємства до органів, які здійснюють його реєстрацію та облік, а саме БТІ та органв ДАІ, органів Державного земельного кадастру, Держтехнагляду,Комінтернівського ВДВС ХМУЮ були направлені відповідні запити.

З отриманих відповідей вбачається, що в банкрута відсутні будь-які інші активи, окрім тих, які були виявлені під час інвентаризації.

Рішенням комітету кредиторів до складу ліквідаційної маси підприємства було включено такі активи банкрута, виявлені при здійсненні інвентаризації, - дебіторська заборгованість та простий вексель ТОВ „Олімпія Будсервіс”, загальна сума яких станом на 27.01.09 р. становила 6720705,91 грн.

Керівник банкрута передав ліквідатору документацію та печатку підприємства.

На підтвердження факту приймання-передачі документації, печатки та активів підприємства було складено відповідні акти.

Директор банкрута був звільнений із займаної посади у відповідності з вимогами чинного законодавства.

Було здійснено дії, необхідні для набуття ліквідатором права розпорядження коштами банкрута.

Згідно з рішенням комітету кредиторів було здійснено відступлення права вимоги дебіторської заборгованості, яка включена до ліквідаційної маси, ФОП ОСОБА_4 Цій же особі було продано простий вексель ТОВ „Олімпія Будсервіс”.

Дебіторська заборгованість Василишина Д.В. в сумі 4450000,60 грн. основного боргу, 1700,00 грн. судового збору, 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (всього 4451730,60 грн.) за рішенням комітету кредиторів була списана з неможливістю її стягнення, що підтверджується постановою ВДВС від 27.03.09 р.

Від реалізації інших активів, що входили до ліквідаційної маси, було отримано 80000,00 грн.

Кошти, які були отримані в ході здійснення ліквідаційної процедури, витрачалися виключно на погашення вимог кредиторів, відшкодування витрат, пов’язаних з провадженням у справі про банкрутство, у відповідності з вимогами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та рішеннями комітету кредиторів. Цілі використання коштів підтверджує довідка банку про рух коштів по ліквідаційному рахунку банкрута.

До архівних установ були передані документи, які підлягають довгостроковому зберіганню.

У зв’язку з недостатністю коштів в повній сумі були відшкодовані лише витрати, пов’язані з провадженням у справі про банкрутство, та частково погашені вимоги кредиторів першої черги.

Всі інші вимоги кредиторів у зв’язку з недостатністю коштів, одержаних від продажу майна банкрута, не були задоволені.

Відповідно до ч.6 ст.31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вважаються погашеними вимоги, не задоволені за недостатністю майна банкрута.

До таких вимог, зокрема, належать вимоги кредиторів на загальну суму 8122080,35 грн.; ПСП „Промінь” – 6000000,00 грн.; ТОВ „Євро-Хліб” – 2113971,00 грн.; ФОП ОСОБА_3 – 8109,35 грн.

Вимоги поточних кредиторів під час провадження справи про банкрутство до банкрута не надходили.

Рахунки банкрута були закриті у встановленому законодавством порядку.

Органам ДПС України, органам Пенсійного фонду і фондів соціального страхування було направлено повідомлення про завершення ліквідаційної процедури. Печатка банкрута передані органам МВС для знищення.

Розглянувши клопотання голови комітету кредиторів про затвердження суми оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого ОСОБА_1 в сумі 7421,67 грн., суд визнає його обгрунтованим, таким, що відповідає ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та задовольняє заявлене клопотання.

Розглянувши наданий суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута і наданий суду ліквідаційний баланс, враховуючи, що ліквідатор виконав всі роботи по ліквідації банкрута, за рахунок отриманих від реалізації майнових активів боржника задовольнив вимоги кредиторів в установленій черговості, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури, у тому числі, ліквідаційний баланс з частково непогашеною кредиторською заборгованістю в зв’язку з відсутністю активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, при таких обставинах, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, припинити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.

Керуючись ст. 86 ГПК України, ст. 32, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити суму оплати послуг та відшкодування витрат арбітражногокеруючого ОСОБА_1 в сумі 7421,67 грн.

2. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.

3. Ліквідувати юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю „Чутівський комбікормовий завод”, м.Харків, код 00687362, зареєстроване Чутівською районною державною адміністрацією Полтавської області 31.05.00 р., остання дата та номер реєстраційної дії зроблена виконавчим комітетом Харківської міської ради 18.09.08 р. за № 14801070006041816 зміна місцезнаходження юридичної особи, місцезнаходження: 61035, м.Харків, вул.Каштанова,29.

4. Визнати вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута, погашеними.

5. Зобов’язати державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення для знаття юридичної особи з обліку.

6. Зобов'язати державні органи, в яких знаходився на обліку банкрут, зняти з обліку Товариство з обмеженою відповідальністю „Чутівський комбікормовий завод”, м.Харків, код 00687362.

7. Провадження по справі припинити.

8. Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, Харківському обласному управлінню державної статистики, для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ДВС Комінтернівського району м.Харкова.


Суддя Плахов О.В.


Судовий реєстр по справі Б-24/196-08

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
8265865 Постанова 12.03.2010 Швидкін А.О. Господарський суд Харківської області Господарське
48070903 Ухвала 15.02.2010 Швидкін А.О. Господарський суд Харківської області Господарське
48071014 Ухвала 25.01.2010 Швидкін А.О. Господарський суд Харківської області Господарське
4887773 Постанова 08.09.2009 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське
4265435 Ухвала 30.07.2009 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське
3715746 Ухвала 26.05.2009 Білоусова Я.О. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
6201716 Постанова 22.04.2009 Плахов О.В. Господарський суд Харківської області Господарське