Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 657/9-23

Дата ухвалення рішення:
20.07.2009
Зареєстровано:
23.10.2009
Cуддя:
Ореховська О.О.
Оприлюднено:
25.01.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Полтавської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


20.07.2009р.


Суддя Ореховська Олена Олександрівна, розглянувши документи

за позовом Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції (39500, Полтавська область, м. Карлівка, вул. Леніна, 97,код ЄДРПОУ 21050120)

про порушення справи про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (39410, Полтавська область, АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1) в порядку визначеному ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

встановив: Дану позовну заяву (від 15.07.2009 року № 1515/10/10-016) подано без додержання вимог статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі по тексту - Закон), а саме до заяви не додані докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку (п. 10 ст. 7 Закону).

Частина 1 ст.52 Закону вказує, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Отже, Законодавець передбачає наявність податкового боргу незалежно від його розміру.

У позовній заяві Карлівська МДПІ зазначає, що Постановою господарського суду Полтавської області № 10-28/08 від 16.09.2008 року задоволено позовні вимоги Карлівської МДПІ щодо погашення боргу ФОП ОСОБА_1 за рахунок активів боржника.

Також Карлівська МДПІ повідомляє, що згідно довідки БТІ у боржника є нерухоме майно - приватний житловий будинок. Але при цьому посилається на вимоги ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відповідно до якої об'єкти житлового фонду не можуть бути включені до складу ліквідаційної маси.

Ці посилання є безпідставними так як в даному випадку необхідно застосовувати особливості передбачені ст. ст. 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п. 7 ст. 47 у разі визнання громадянина - підприємця банкрутом до складу ліквідаційної маси не включається майно громадянина-підприємця, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення (Перелік видів майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами - визначений в якості Додатку до Закону України "Про виконавче провадження" ).

При цьому приватний житловий будинок у цей перелік не включений.

Отже, в даному випадку необхідно провести заходи щодо примусового виконання Постанови господарського суду Полтавської області № 10-28/08 від 16.09.2008 року.

Також звертаю Вашу увагу, що провадження у справі про банкрутство порушується за заявою кредитора, боржника в порядку ст. 2 ГПК України і не є позовним провадженням.

Виходячи з викладеного, керуючись п. 1 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Карлівка про порушення справи про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (39410, Полтавська область, АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1).

Додаток: позовна заява з доданими до неї матеріалами.

Суддя О.О. Ореховська

Роз’яснити заявнику, що повернення данної позовної заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з заявою про порушення справи про банкрутство боржника до господарського суду після усунення допущеного порушення.