Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 21/40-09-2014

Дата ухвалення рішення:
19.05.2009
Зареєстровано:
31.07.2009
Cуддя:
Зеленов Г.М.
Оприлюднено:
05.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом


"19" травня 2009 р. Справа  № 21/40-09-2014За заявою голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” про визнання банкрутом боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю (надалі –ТОВ) „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд”, що ліквідується власником.

Господарський суд Одеської області у складі:

судді  -  ЗЕЛЕНОВА Г.М.,

секретаря судового засідання -  СУСЛОВА М.В.;

за участю представників:  

від боржника: Писанюк Є.І. –представник голови ліквідаційної комісії ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” –згідно довіреності від 05.05.2009 р.


 СУТЬ СПОРУ: 22.04.2009 р. голова ліквідаційної комісії ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд”, діючий на підставі протоколу зборів учасників ТОВ „Будівельна компанія „Південспецавтоматика” від 08.04.2009 р. за № 15, за яким прийнято рішення про ліквідацію ТОВ „Будівельна компанія „Південспецавтоматика” та призначено ліквідаційну комісію, звернувся до господарського суду із заявою про визнання боржника –ТОВ „Будівельна компанія „Південспецавтоматика” –банкрутом, оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов’язання перед кредитором у сумі 196 000 грн. 00 коп. та у зв’язку з недостатністю майна для задоволення вимог кредитора.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, заслухавши доводи представника боржника, господарський суд встановив:

07.04.2009 р. засновниками  ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” було прийнято рішення про здійснення ліквідації ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд”, у зв’язку з його банкрутством, призначення ліквідаційної комісії та обрання голови ліквідаційної комісії –Жолтого Петра Федоровича ( протокол зборів учасників ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” за № 6 від 07.04.2009р.  ).

Згідно ліквідаційного балансу ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” станом на 30 квітня 2009 рік, та звіту про фінансові результати за 1 ( перший ) квартал 2009р. у підприємства відображені лише пасиви підприємства - боржника.

Проте, з матеріалів справи вбачається, що кредиторська заборгованість ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд”  у сумі 196 000 грн. 00 коп. виникла перед Фізичною особою –підприємцем ОСОБА_3 згідно договору про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку від 01.10.2008р. за № 25/0110-ЮГС, і  про наявність якої свідчать акти приймання-передачі наданих послуг від 31.10.2008р. та від 28.11.2008р.( за договором від 01.10.2008р. за № 25/0110-ЮГС) акт звірки між ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” та  Фізичною особою –підприємцем ОСОБА_3 від 31.03.2009 р., підписаний та завірений печатками обох сторін.

Згідно довідки голови ліквідаційної комісії ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд”  від 08.05.2009р. за № 19, від 08.05.2009р. за № 18, ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” станом на 30.04.2009 р. не має заборгованості перед державним бюджетом, іншими цільовими фондами, фондами соціального та пенсійного забезпечення, а також з фонду оплати праці; майна, що заставлено, або відносно якого накладені будь –які обтяження не має.

Довідками РЕВ 9 при УДАІ ГУМВС України в Одеській області, КП „Комінтернівське районне бюро технічної інвентаризації” та ВАТ „Морський транспортний банк” голова ліквідаційної комісії ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” повідомив про відсутність зареєстрованого за  ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” на праві власності нерухомого майна ( довідка КП „Комінтернівське РБТІ” від 12.05.2009р. за № 1002 ), транспортних засобів ( довідка РЕВ 9 при УДАІ ГУМВС України в Одеській області від 07.05.2009р. за № 7/9-1097) та про відсутність грошових коштів на поточному рахунку в ВАТ „Морський транспортний банк” ( довідка ВАТ  „МТБ” від 05.05.2009р )

07.04.2009 р. ліквідаційною комісією ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” прийнято рішення у зв’язку із неможливістю задовольнити вимоги кредитора про звернення до господарського суду Одеської області із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” у відповідності до статті 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (протокол зборів учасників ТОВ „Будівельна компанія „Південьгідроспецбуд” за № 6 від 07.04.2009р. ).

 Розглянувши наявні матеріали у справі господарський суд встановив, що заява голови ліквідаційної комісії ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” про наявність та безспірність боргу обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

 Оскільки вартості майна боржника –юридичної особи ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредитора, юридична особа ліквідується у порядку передбаченому ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, згідно якої господарський суд за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи визнає боржника банкрутом, який ліквідується, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд”, майна якого недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд дійшов висновку, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а тому господарський суд вважає за необхідне визнати ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” –банкрутом і відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

 Представник Боржника, відповідно до ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  06.05.2009р. надав клопотання про призначення ліквідатором ТОВ „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд”Жолтого Петра Федоровича (паспорт НОМЕР_1, виданий 15.11.2007 р. Київським  РВУМВС України в Одеській області).

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22-26, 29-34, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 4 ст. 205, ст.ст. 209,210,212,213 Господарського кодексу України, ст. ст. 68, 86 Господарського процесуального кодексу, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. ВИЗНАТИ БАНКРУТОМ –Товариство з обмеженою відповідальністю „Будівельну компанію „Південьгідроспецбуд” (67571, Одеська область, Комінтернівський район, с. Ліски, вул. Миколаївська дорога, 30).

2. Відкрити ліквідаційну процедуру Товариство з обмеженою відповідальністю „Будівельну компанію „Південьгідроспецбуд” (67571, Одеська область, Комінтернівський район, с. Ліски, вул. Миколаївська дорога, 30)., передбачену ст.ст. 22-26, 29 - 34, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

3. Призначити ліквідатором Товариство з обмеженою відповідальністю „Будівельну компанію „Південьгідроспецбуд” (67571, Одеська область, Комінтернівський район, с. Ліски, вул. Миколаївська дорога, 30) –Жолтого Петра Федоровича (паспорт НОМЕР_1, виданий 15.11.2007 р. Київським  РВУМВС України в Одеській області).

4. Власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушення вимог частини першої статті 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, несуть солідарну відповідальність по незадоволеним вимогам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) боржника.

5. Відповідно до п. п. 3,5 ст.ст. 23, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” опублікувати відомості про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд”  і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах (газети “Голос України” чи “Урядовий кур`єр”) за рахунок банкрута у п’ятиденний строк із дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.

6. В газетному оголошенні повинні обов’язково міститися реквізити, зазначені в п. 5 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

7. Зобов’язати ліквідатора  подати до господарського суду  докази подачі оголошення про  визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” та примірник газети з надрукованими оголошеннями .

8. Ліквідатору надати суду персональний склад членів ліквідаційної комісії для затвердження

9. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельної компанії „Південьгідроспецбуд” та після завершення всіх розрахунків із кредиторами подати до господарського суду Одеської області звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.

10. Ліквідатора зобов’язати на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

11. Строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) вважається таким, що настав.

12. Зобов’язати ліквідатора у процесі ліквідаційної процедури виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства боржника, про що повідомляти суд та правоохоронні органи.

13. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.

14. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

15. Вимоги та зобов’язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедури банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури. Виконання зобов’язань боржника, визнаного банкрутом здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

16. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядженням його майном, а також припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.

17. Копію постанови надіслати: боржнику, ліквідатору, Одеському обласному відділу з питань банкрутства, державному реєстратору виконавчого комітету Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області , ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області .

 Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Суддя  


 


Судовий реєстр по справі 21/40-09-2014

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6168653 Ухвала 14.07.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5589443 Ухвала 09.07.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
6063862 Ухвала 22.06.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5288252 Ухвала 17.06.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
6167575 Постанова 19.05.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5568683 Ухвала 05.05.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське