Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-50/255-07

Дата ухвалення рішення:
17.06.2009
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Усатий В.О.
Оприлюднено:
03.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Харківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"17" червня 2009 р. Справа № Б-50/255-07

вх. № 12927/2-50

Суддя господарського суду Усатий В.О.

при секретарі судового засідання

За участю представників:

боржника - не з"явився

ініціюючого кредитора - ОСОБА_2, довіреність № б/н від 24.12.07р., СПД ФО ОСОБА_3;

кредитора - Романенко Т.В., (дов. № 744/9/10-035 від 11.02.2009 р., ДПІ у Московському районі м.Харкова),

кредитора - Чистякова Н.В.,дов. від 08.01.209 р. (Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України),

кредитора - Сазонов Г.А., директор ПП "Трест-Г",

кредитора - ОСОБА_1,дов. від 06.02.2008 р. ( ПП "Shinning Star"),

ліквідатора - Заривайко В. В., ліц. серія АВ № НОМЕР_1 від 23.10.2006 р.;

Розглянувши справу

за заявою СПД ФО ОСОБА_3, м. Харків

до ПФ "Чаклун" м. Х-в

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 07.04.2008 р. ПФ "Чаклун" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Заривайко В.В., якого було зобов"язано відповідно до ст.ст.22-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати дії передбачені вказаними статтями, завершити ліквідаційну процедуру та надати суду відповідні документи.

В судовому засіданні 25.03.2009 р. ліквідатор надав суду на затвердження укладену мирову угоду.

Заслухавши ліквідатора, розглянувши звіт та мирову угоду, враховуючи необхідність надання додаткових документів, суд відклав розгляд справи на 27.04.2009 р.

Ухвалою суду від 27.04.2009 р. відкладений розгляд справи на 08.05.2009 р. та зобов"язано ліквідатора направити всім кредиторам проект мирової угоди, докази чого надати суду.

Призначене на 08.05.2009 р. судове засідання не відбулося з причин подання 30.04.2009 р. ПФ "Свіфт" апеляційної скарги на ухвалу суду від 27.04.2009 р., у зв"язку з чим справа була направлена до апеляційної інстанції.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 12.05.2009 р. відмовлено у прийнятті апеляційної скарги ПФ "Свіфт" та справа направлена до господарського суду Харківської області.

Враховуючи повернення справи, суд призначив її до розгляду в судовому засіданні 17.06.2009 р.

В судовому засіданні ліквідатор повідомив суд, що на засіданні комітету кредиторів, яке відбулося 20.03.2009 р. комітет прийняв рішення про укладання мирової угоди та звернення до суду для її затвердження, а на засіданні комітету кредиторів 23.04.2009 р. її текст було уточнено.

В даному судовому засіданні представники кредиторів підтвердили факт укладення мирової угоди та погодження з її умовами та підтримали клопотання ліквідатора про затвердження мирової угоди.

Представник ДПІ у Московському районі м.Харкова не погодився з укладанням мирової угоди у зв"язку з оскарженням дій ліквідатора щодо невизнання ним поточних вимог податкової інспекціїї до боржника, однак письмових заперечень та їх обгрунтувань з відповідними доказами не надав.

Відповідно до ст. 35 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та (або) розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється угодою сторін. Не підлягає прощенню (списанню) за умовами мирової угоди заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування.

2. Мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство.

3.Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймається комітетом кредиторів більшістю голосів кредиторів - членів комітету та вважається прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди.

4. Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника чи арбітражним керуючим (керуючим санацією, ліквідатором), які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її.

5. Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів.

Згідно ч.1 ст. 36 Закону, мирова угода може бути укладена тільки щодо вимог, забезпечених заставою, вимог другої та наступних черг, визначених статтею 31 цього Закону.

Умови представленої мирової угоди передбачають повне погашення третьою особою - ТОВ "МАКО-С", яка прийняла на себе виконання зобов"язань боржника по сплаті кредиторської заборгованості, вимог кредиторів другої, третьої та шостої черги на протязі одного місяця з дня, наступного за днем набрання законної сили ухвали суду про затвердження мирової угоди, тобто сплату боргів щодо сплати страхових внесків на загальноообов"язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов"язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов"язкових платежів); відстрочка погашення боргів, включених до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу з урахуванням проведених взаємозаліків та поточних кредиторських вимог, визнаних ліквідатором і включених до цієї ж черги на строк до п"яти років з дати затвердження мирової угоди судом.

Мирова угода підписана головою комітету кредиторів, ліквідатором та третьою особою - ТОВ "МАКО-С".

Разом з мировою угодою ліквідатором представлені всі необхідні документи, відповідно до ст.38 Закону.

Скарг щодо укладання мирової угоди до суду не надходило.

Судом не встановлено порушень порядку укладення мирової угоди. Умови мирової угоди не суперечать законодавству. Враховуючи, що мирова угода спрямована на відновлення платоспроможності боржника, не порушує законні права і інтереси учасників процесу, дає можливість боржнику відновити підприємницьку діяльність, загроза банкрутства підприємства відсутня, суд вважає за можливе затвердити надану суду мирову угоду і припинити провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 22, 23, 25, 35-38, п.5 ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Затвердити мирову угоду від 20.03.2009 р., укладену між комітетом кредиторів, боржником та третьою особою - ТОВ "МАКО-С".

Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою господарського суду Харківської області від 20.02.2007 р.

Провадження по справі припинити.

Ухвалу направити ліквідатору, боржнику, кредиторам, державному реєстратору, ТОВ "МАКО-С", Московському ВДВС Харківського МУЮ, ВДВС головного управління юстиції в Харківській області .


Суддя Усатий В.О.