Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-32/273-07-8523

Дата ухвалення рішення:
27.01.2009
Зареєстровано:
20.08.2009
Cуддя:
Бахарев Б.О.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________

 УХВАЛА

 про відкладення розгляду справи


"27" січня 2009 р.Справа № 2-32/273-07-8523


За заявою Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості, Одеська область, м. Білгород-Дністровський

до СВК „Чорноморський” (код ЄДРПОУ 03768629), Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Приморське

про визнання банкрутом

Суддя Бахарєв Б.О.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

 Від кредиторів:

- Білгород-Дністровський районний  центр зайнятості - Принц Н.М. (довіреність)

- Одеське обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати

 працездатності - Терешенкова Ю. В. (довіреність)

- Відділення в Білгород - Дністровському районі Одеської області фонду соц. страх. від

 нещастних випадків на виробництві -  Назаренко О. П. (довіреність)

- Білгород - Дністровська ОДПІ -  Бабіч Н. В. (довіреність)

Представник засновників - ОСОБА_5 (довіреність)

 Ліквідатор: арбітражний керуючий Шнякін В. О. (ліцензія, постанова)

Суть спору: про визнання банкрутом

Білгород-Дністровський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство СВК „Чорноморський”, як відсутнього боржника у порядку ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останній неспроможний сплатити заборгованість в сумі 80 563,89 грн.  відповідно до постанови господарського суду Одеської області від 31.07.2006 р. по справі  25/279-06-6594А, відсутній за місцезнаходженням і не подає звітність до податкових органів протягом року.

Ухвалою суду від 19.11.2007р. порушено провадження у справі №32/273-07-8523 про визнання банкрутом СВК „Чорноморський”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, витребувано додаткові документи, які необхідні для розгляду справи.

Постановою господарського суду Одеської області від 30.11.2007р. визнано банкрутом СВК „Чорноморський” як відсутнього боржника у порядку статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Шнякіна В.О., який зобов’язаний провести ліквідаційні заходи, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Після опублікування в офіційних друкованих органах оголошення про визнання боржника банкрутом до суду звернулись Білгород-Дністровська ОДПІ з заявою про визнання її кредитором СВК „Чорноморський” з грошовими вимогами до боржника на суму 153 908,36 грн. (Т. 1 а.с. 95), які визнані ухвалою суду від 18.02.2008 р., з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 3054,56 грн. (Т.2 а.с. 34 –35), з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 499 720,66 грн. (Т.7, а.с. 3 –4); Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Б.-Дністровському районі Одеської області з грошовими вимогами до боржника на суму 1222,77 грн. (Т. 2 а.с. 90); та на суму 112 747,74 грн. (Т.3 а.с. 28-30)  УПФУ в Б.-Дністровському районі Одеської області з грошовими вимогами до боржника на суму 67482,07 грн. (Т.3 а.с.1), з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму  35 294,15 грн. (Т. 7 а.с.31-32); Б.-Дністровський міськрайонний центр зайнятості з грошовими вимогами до боржника на суму 1991,84 грн., додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 601,57 грн.; додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 567 грн.;(Т. 4 а.с. 29); Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з грошовими вимогами до боржника на суму 1111,54 грн., з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 1064,96 грн. Заявлені грошові вимоги визнані ліквідатором у повному обсязі, що підтверджується відповідними листами з повідомленням заявників і суд.

12.05.2008 р. Білгород-Дністровський центр зайнятості звернувся до суду з клопотанням про припинення процедури ліквідації та перехід до загальних судових процедур у справі про банкрутство СВК «Чорноморський», яке залишається господарським судом без задоволення, оскільки згідно п. 6 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»право на звернення з цим клопотанням надано ліквідатору банкрута за умови виявлення ним майна відсутнього боржника, що унеможливлює звернення з цим клопотанням кредиторів.

18.09.2008 р. ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Шнякін В.О. звернувся до суду з клопотанням про перехід до загальних судових процедур у справі про банкрутство СВК «Чорноморський»в порядку п. 6 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(Т. 6 а.с. 82), яке господарським судом залишається без розгляду у зв’язку з поданням ліквідатором клопотання про залишення раніше поданого клопотання без розгляду у зв’язку з відсутністю документів, які підтверджують право власності боржника на вказане майно.

22.12.2008 р. Б.-Дністровський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з клопотанням про припинення провадження у справі у зв’язку з погашенням боржником заборгованості у повному обсязі перед Б.-Дністровським міськрайонним центром зайнятості і відкликання ним заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство може бути відкликана заявниками до опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство або після такого опублікування, якщо протягом місячного строку не надійшло інших заяв кредиторів щодо задоволення їх вимог. Суд виносить ухвалу про відкликання заяви, якщо це не порушує права боржника і кредиторів.

Відповідно до ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”провадження у справах про банкрутство може бути припинено у випадку виконання боржником усіх зобов’язань перед кредиторами (п. 7 ст. 40 Закону) лише до визнання боржника банкрутом. Після визнання боржника банкрутом провадження у справах про банкрутство може бути припинено тільки у випадку затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону (п. 6 ст. 40). В разі затвердження мирової угоди (п. 5 ст. 40 Закону) провадження у справах про банкрутство може бути припинено на всіх стадіях провадження у справах про банкрутство, тобто як до, так і після визнання боржника банкрутом.

Згідно ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс з підтверджуючими документами. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу

Якщо за результатами ліквідаційного балансу майна банкрута вистачило, щоб задовольнити всі вимоги кредиторів, він вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи, що після опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про визнання боржника банкрутом до суду надійшли заяви кредиторів щодо задоволення їх вимог і доказів погашення боржником цих вимог в порушення ст.ст. 33, 34 ГПК України заявник суду не надав, а також приймаючи до уваги, що після винесення господарським судом постанови про визнання банкрутом від 30.11.2007р., яка набрала законної сили і у встановленому законодавством порядку не скасована, провадження у справі про банкрутство може бути припинено крім випадку укладення мирової угоди виключно в разі затвердження звіту ліквідатора, який на час розгляду справи ліквідатором не поданий, підстави для припинення провадження у справі про банкрутство відсутні, у зв’язку з чим клопотання Б.-Дністровського міськрайонного центру зайнятості задоволенню не підлягає.

З цих же підстав відхиляється господарським судом і заява засновників СВК «Чорноморський»в особі представника ОСОБА_5 про припинення провадження у справі у зв’язку з погашенням кредиторської заборгованості, який також не надав суду доказів погашення банкрутом СВК «Чорноморський» кредиторської заборгованості у повному обсязі. При цьому вимога заявника про зобов’язання ліквідатора вчинити певні дії, а саме зобов’язання подати корегуючі звіти до фондів, повинна бути пред’явлена в порядку позовного провадження і не підлягає розгляду господарським судом в порядку розгляду справи про банкрутство, оскільки положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»розгляд такої вимоги не передбачено.

26.12.2008 р. до суду надійшла заява засновників СВК «Чорноморський»в особі представника ОСОБА_5 про відмову у прийнятті доповнень до заяви Б.-Дністровської ОДПІ про визнання майнових вимог і включення до реєстру вимог кредиторів від 10.12.2008 р. в порядку п. 2 ст. 62 ГПК України.

Згідно до п. 2 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяв, якщо у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, є справа зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, або є рішення цих органів з такого спору.

В обґрунтування заяви Б.-Дністровської ОДПІ про визнання додаткових грошових вимог до боржника на суму 499 720,66 грн. від 10.12.2008 р., заявником надано довідку № 1338/2301-20/17-1/-код 03768629 від 30.06.2005 р., згідно якої заборгованість СВК «Чорноморський»перед бюджетом станом на  01.04.2005 р. по податку з доходів фізичних осіб складає 538 320,66 грн.

Статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку  підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 5 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор письмово повідомляє про визнання  господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього  боржника,  які  в  місячний  строк  з  дня  одержання повідомлення  можуть  направити  ліквідатору  заяви  з вимогами до банкрута.

Приймаючи до уваги, що подання заяви Б.-Дністровською ОДПІ про визнання додаткових грошових вимог до боржника на суму 499 720,66 грн. від 10.12.2008 р. з підтверджуючими документами не суперечить вимогам законодавства і підстави для відмови у її прийнятті відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»відсутні, заява засновників СВК «Чорноморський»в особі представника ОСОБА_5 про відмову у прийнятті доповнень до заяви Б.-Дністровської ОДПІ про визнання майнових вимог і включення до реєстру вимог кредиторів від 10.12.2008 р. в порядку п. 2 ст. 62 ГПК України задоволенню не підлягає, а заява Б.-Дністровської ОДПІ про визнання додаткових грошових вимог від 10.12.2008 р. залучається до матеріалів справи і підлягає розгляду в судовому засіданні.

22.12.2008 р. до суду надійшло клопотання Б.-Дністровського міськрайонного центру зайнятості про припинення повноважень ліквідатора СВК «Чорноморський»арбітражного керуючого Шнякіна В.О. В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на порушення ліквідатором СВК «Чорноморський»норм законодавства, зокрема Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а саме не надає кредиторам письмовий звіт про стан фінансово-господарської діяльності СВК «Чорноморський», не подає на розгляд господарського суду реєстр вимог кредиторів, а також звіт про розмір заробітної плати ліквідатора, не здійснює заходів щодо погашення кредиторської заборгованості, здійснив безпідставне нарахування заборгованості у сумі 160 067,11 грн. по заробітній платі та іншим фондам тощо.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та  оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до  законодавства України про працю, заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження  у справі про банкрутство, і є неоплаченими; з підстав, передбачених частиною десятою статті  17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;  вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута,  які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення  державний орган з  питань банкрутства в десятиденний строк з  дня  прийняття  рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних  щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно п. 4 ст. 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури, здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Приймаючи до уваги, що для розгляду справи необхідно витребування додаткових документів, розгляд справи з питань викладених у клопотанні Б.-Дністровського міськрайонного центру зайнятості про припинення повноважень ліквідатора СВК «Чорноморський»арбітражного керуючого Шнякіна В.О. підлягає відкладенню.

Керуючись п. 3 ст. 77, ст. 86 ГПК України, суд,

У Х В А Л И В :

1. Відкласти розгляд справи в засіданні суду на 17.02.2008 р. о 11:30.

Засідання суду відбудеться  у приміщенні господарського суду за адресою: м. Одеса,  пр-т. Шевченка,29, тел. 307-980, каб. № 546.

2. Зобов’язати сторони надати:

Б.-Дністровськй міськрайоннй центр зайнятості: докази, підтверджуючі викладені в клопотанні від 22.12.2008 р. обставини, докази підтверджуючі погашення кредиторської заборгованості боржником СВК «Чорноморський».

Ліквідатора:

- відзив на клопотання Б.-Дністровського міськрайонного центру зайнятості про припинення повноважень ліквідатора;

- звіт про виконання своїх повноважень з урахуванням ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;

- інформацію щодо погашення кредиторської заборгованості;

- інформацію відносно нарахування заборгованості у сумі 160 067,11 грн. по заробітній платі та іншим фондам тощо.


Явку представників сторін визнати обов’язковою.

Примірник ухвали надіслати сторонам.

 

 Суддя  Бахарєв Б.О.


Судовий реєстр по справі 2-32/273-07-8523

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
19336218 Ухвала 15.11.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
18985657 Ухвала 31.10.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
18832273 Ухвала 27.10.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
18722847 Ухвала 17.10.2011 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
16531270 Ухвала 16.06.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
16202161 Ухвала 09.06.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
15142679 Ухвала 28.04.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
14291463 Ухвала 10.03.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
13726161 Ухвала 03.02.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
13302164 Ухвала 23.12.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
12610710 Ухвала 23.11.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11811774 Ухвала 14.10.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11810801 Ухвала 07.10.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11548912 Ухвала 07.09.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11417061 Ухвала 10.08.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11376679 Ухвала 26.07.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11341241 Ухвала 05.07.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
10765583 Ухвала 01.06.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11372460 Ухвала 27.04.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11367654 Ухвала 30.03.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11361674 Ухвала 19.02.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6519608 Ухвала 19.10.2009 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6150297 Постанова 23.09.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
5168394 Ухвала 10.09.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
6179024 Ухвала 09.09.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
6282226 Ухвала 09.09.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
6054780 Ухвала 19.08.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
5754117 Постанова 31.07.2009 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
5451264 Ухвала 03.07.2009 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
6288502 Ухвала 15.06.2009 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
5750263 Ухвала 21.05.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5506235 Ухвала 08.05.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5713439 Ухвала 30.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5671838 Ухвала 23.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5837285 Ухвала 23.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6189215 Ухвала 23.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5403363 Ухвала 16.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5444413 Ухвала 16.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5754798 Ухвала 16.04.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5301247 Ухвала 26.03.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5671797 Ухвала 26.03.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6209724 Ухвала 26.03.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5837258 Ухвала 18.03.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5919657 Ухвала 18.03.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5301511 Ухвала 17.02.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6085583 Ухвала 27.01.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6189166 Ухвала 27.01.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
2621253 Ухвала 17.11.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
2514824 Ухвала 01.10.2008 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
2514825 Ухвала 01.10.2008 Воронюк О.Л. Одеський апеляційний господарський суд Господарське