Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
05.06.2009
Зареєстровано:
12.06.2009
Cуддя:
Баула Л.П.
Оприлюднено:
11.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_____

УХВАЛА

про повернення заяви


"05" червня 2009 р.4/01-12/148


Суддя  Баула Л.П., розглянувши матеріали

за заявою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому  

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1  м. Хмельницький

 про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Заява про порушення справи про банкрутство подана без дотримання вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон), норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Стаття 52 Закону про банкрутство передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника.

Згідно з ч. 1 вказаної статті незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань кредитором може бути подана заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Отже, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Тобто, має бути доведений факт нездійснення боржником  підприємницької діяльності.

Відповідно до вимог ст.1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ”  місцезнаходження юридичної особи –адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені ( далі –виконавчий орган).

Згідно зі ст. 17 вказаного Закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч.1, 3 ст.18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості , які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Розглядом матеріалів поданої заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника встановлено, що ДПІ у м. Хмельницькому  звернулось до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство  боржника. В заяві ДПІ в одному абзаці вказує, остання звітність подана за 1Y квартал 2008 р. , а в іншому абзаці вказує, що боржник протягом року не подає до органів ДПС згідно із законодавством податкових декларацій, що протирічить одне одному. Згідно довідки без дати та номера підписаної заст. начальника М. О. Ціхоцьким  остання звітність подана за 1Y квартал 2008 р..

Відповідно до абз. 6 п. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повертається без розгляду з підстав, передбачених п. 3 ст. 63 ГПК України, а саме в заяві не вказано обставин  та не подано доказів, що підтверджували б ці обставини.  

В зв’язку з викладеним, заяву про порушення справи про банкрутство слід повернути без розгляду.

Керуючись ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та п. 3ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

Повернути  заяву ДПІ у м. Хмельницькому про порушення справи про банкрутство приватного підприємця ОСОБА_1 м.Хмельницький  без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Додаток: заява та додані до неї матеріали на 15-ти аркушах.

Суддя Л.П. Баула


Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

З оригіналом згідно