Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 45/86б     

Дата ухвалення рішення:
05.06.2009
Зареєстровано:
12.06.2009
Cуддя:
Плотніцький Б.Д.
Оприлюднено:
11.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ПРО ВИЗНАННЯ БОРЖНИКА БАНКРУТОМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.09 р. Справа № 45/86б

Розглянувши матеріали справи за заявою кредитора (заявника) Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, м. Маріуполь (ЄДРПОУ НОМЕР_1)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Золотий берег”, м. Маріуполь (ЄДРПОУ 32164355)

про визнання банкрутом

Суддя Плотніцький Б.Д.

при секретарі судового засідання Петровій Ю.С.

Представники:

Від кредитора: ОСОБА_3 – довір.;

Від боржника: не з’явились;

В засіданні брали участь:

Ухвалою від 27.05.2009р. за заявою Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, м. Маріуполь (ЄДРПОУ НОМЕР_1) господарським судом Донецької області порушена справа про банкрутство відсутнього боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Золотий берег”, м. Маріуполь (ЄДРПОУ 32164355).

В судове засідання 05.06.2009р. з’явився представник ініціюючого кредитора.

Представник боржника в засідання суду не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлений в установленому порядку.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, господарським судом встановлено наступне:

Боржник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Золотий берег”, м. Маріуполь (ЄДРПОУ 32164355) зареєстроване Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 21.12.2005р., про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Боржник має заборгованість перед кредитором у загальній сумі 393236,16 грн., що виникла внаслідок неналежного виконання боржником умов договору № 008 від 27.05.2008р.

Викладене підтверджується актом звіряння рахунків і документів за договором № 008 від 27.05.2008р. між Товариством з обмеженою відповідальністю „Золотий берег”, м. Маріуполь та Фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1, м. Маріуполь.

В поданій заяві кредитор стверджує про відсутність боржника за юридичною адресою, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, оригінал якої наявний в матеріалах справи.

Відповідно до п. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявністю інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Виходячи із зазначеного, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності.

За приписами ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Статтею 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

При цьому, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

У зв’язку з чим, при встановленні факту відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням суд повинен керуватися відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Факт відсутності керівних органів боржника підтверджується довідкою Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців серія НОМЕР_2, відповідно до якої 22.05.2009р. внесений запис про відсутність боржника за юридичною адресою.

Таким чином, кредитором надані належні докази, які підтверджують відсутність за місцезнаходженням керівних органів боржника за юридичною адресою.

Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

За приписом ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог або заперечень.

Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

При цьому, з урахуванням вимог ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи викладене, господарський суд дійшов до висновку про задоволення заяви Фізичної особи – підприємця Астаф`єва Юрія Євгеновича, м. Маріуполь про визнання банкрутом відсутнього боржника – Товариство з обмеженою відповідальністю „Золотий берег”, м. Маріуполь (ЄДРПОУ 32164355).

До господарського суду Донецької області надана заява арбітражного керуючого Матвійчука Дениса Валентиновича про призначення його ліквідатором відсутнього боржника.

На підставі викладеного, керуючись ст. 22, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати банкрутом відсутнього боржника – Товариство з обмеженою відповідальністю „Золотий берег”, м. Маріуполь (ЄДРПОУ 32164355), яке зареєстроване за адресою: 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Луніна, 35.

Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 3 місяці до 05.09.2009р.

Ліквідатором по справі призначити – арбітражного керуючого Матвійчука Дениса Валентиновича (ліцензія НОМЕР_3, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1).

Ліквідатору повідомити про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури власника боржника, всіх можливих кредиторів в тому числі Управління Пенсійного фонду України, Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також органи державної виконавчої служби.

Ліквідатору до закінчення ліквідаційної процедури представити до суду звіт та ліквідаційний баланс з доданими документами, передбаченими ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Суддя Плотніцький Б.Д.

Вик тел.

Надруковано примірників - : господарському суду Донецької області - , сторонам - .


Судовий реєстр по справі 45/86б     

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6081005 Постанова 05.06.2009 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
5976647 Ухвала 27.05.2009 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське