Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-03/1473/3

Дата ухвалення рішення:
30.06.2009
Зареєстровано:
04.08.2009
Cуддя:
Лопатін А.Л.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Київської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16. тел. 230-31-77


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

"30" червня 2009 р. № 02-03/1473/3

Суддя Лопатін А.В., розглянувши матеріали

за заявою Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Вишгород

до Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, м. Вишгород

про порушення справи про банкрутство,

в с т а н о в и в:

Суб’єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Київської області із заявою про порушення справи про банкрутство Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2.

Відповідно до частини 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон №2343) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно із частиною першою ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду, якщо заявник не дотримав строку, зазначеного в абзаці третьому ст. 1 цього Закону, якщо у заяві не вказано відомості, перелічені в ст. 7 цього Закону, з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Застосовуючи зазначені положення Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, слід керуватися системним аналізом норм цього Закону, зокрема положеннями ст. 1, яким дано визначення поняття "безспірні вимоги кредиторів". Такими є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами.

Таким чином, за Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.

Заявником не надано доказів безспірності вимог кредитора, залучена до матеріалів справи копія акта звірки заборгованості за умови відсутності рішення суду на стягнення заборгованості в розмірі 9900,00 грн. не є доказом безспірності вимог кредитора.

Таким чином, як вбачається з позовних матеріалів, ініціюючим кредитором не було надано суду доказів на підтвердження безспірності вимог кредитора.

При цьому господарський суд звертає увагу заявника, що його вимоги до боржника сукупно складають менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати.

Приписами п. 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 3 частини першої ст. 63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

Заяву Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 разом з доданими до неї матеріалами (всього на 14 арк., в т.ч. квитанцію про сплату державного мита від 09.06.09р. №П598329 та квитанцію про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу від 09.06.09р. №П598320) повернути заявнику без розгляду.


Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя Лопатін А.В