Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
05.06.2009
Зареєстровано:
12.06.2009
Cуддя:
Баула Л.П.
Оприлюднено:
11.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_____

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


"05" червня 2009 р.4/01-12/147


Суддя Баула Л.П., розглянувши матеріали

за позовом Державної податкової на інспекції у м. Хмельницькому

до Приватного підприємства "Черемшина" м. Хмельницький

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Заява про порушення справи про банкрутство подана без дотримання вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Розглядом матеріалів поданої заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника встановлено, що ДПІ у м. Хмельницькому звернулось до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника. В заяві ДПІ вказує, що боржник звітує без показників, що свідчить про відсутність підприємницької діяльності.

Однак, до заяви не подано доказів нездійснення боржником підприємницької діяльності

Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України, а ч.2 ст. 4-1 ГПК України передбачає, що провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон), норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Стаття 52 Закону про банкрутство передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника.

Згідно з ч. 1 вказаної статті незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань кредитором може бути подана заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Отже, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Звітування перед податковими органами про ведення підприємницької діяльності з нульовими показниками (неотримання доходу, прибутку, непонесення протягом звітного періоду витрат тощо) не є тим самим, що і відсутність підприємницької діяльності у розумінні приписів п. 1 ст. 52 Закону про банкрутство.

Тобто, має бути доведений факт нездійснення боржником підприємницької діяльності.

Відповідно до вимог ст.1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ” місцезнаходження юридичної особи –адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені ( далі –виконавчий орган).

Згідно зі ст. 17 вказаного Закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч.1, 3 ст.18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості , які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до абз. 6 п. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повертається без розгляду з підстав, передбачених п. 3 ст. 63 ГПК України, а саме в заяві не вказано обставин та не подано доказів, що підтверджували б ці обставини. В зв’язку з викладеним, заяву про порушення справи про банкрутство слід повернути без розгляду.

Керуючись ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та п. 3ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

Повернути заяву ДПІ у м. Хмельницькому про порушення справи про банкрутство ПП "черемшина" м. Хмельницький без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Додаток: заява та додані до неї матеріали на 25-ти аркушах.

Суддя Л.П. Баула


Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

З оригіналом згідно