Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 21/57/09

Дата ухвалення рішення:
06.08.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Черкаський В.І.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Запорізької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про припинення провадження у справі


06.08.09 справа № 21/57/09

Суддя

Кредитор - Державна податкова інспекція у Василівському районі Запорізької області (71600, Запорізька область, м.Василівка, вул. Чекістів, 9)

боржник –Приватний підприємець ОСОБА_1 (71600, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1)

банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника –відсутній

Суддя Черкаський В.І.

за участі представників сторін:

від кредитора – Ілляшенко В.В., дов. № 88/10/10-08 від 08.01.2009;

від боржника –не з’явився

Розглядається заява Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області про визнання банкрутом Приватного підприємця ОСОБА_1 у зв’язку із неспроможністю останньої виконати свої грошові зобов’язання перед кредитором.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзиву на заяву не надав, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника кредитора, вивчивши надані документи, суд

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 27.07.2009 порушено провадження у справі № 21/57/09 про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1 відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Судове засідання призначено на 06.08.2009р. Згідно п. 4 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.

Відповідно до п.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно наданої заяви та пояснень представника кредитора заборгованість боржника перед бюджетом становить 2217.12 грн., яка виникла внаслідок несплати штрафних (фінансових) санкцій за рішенням кредитора № 83-23/3-27026/5620-1586 від 11.05.2002 та нарахування пені згідно ст. 16 Закону України “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суб'єктом банкрутства є боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Згідно ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошове зобов’язання –це об’єкт, підстава правового регулювання відносини неспроможності, це зобов’язання сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до господарського –правового або цивільно –правового договору та інших підставах, передбачених господарським або цивільним законодавством України.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України “Про систему оподаткування” (в редакції Закону України від 18.02.1997р. № 77/97-ВР) будь-які податки і збори (обов’язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені у цьому Законі. Податки і збори (обов’язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом, сплаті не підлягають.

Згідно зі ст. 13 Закону України “Про систему оподаткування” в Україні справляються загальнодержавні і місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), вичерпний перелік яких міститься у ст. 14 і 15 цього Закону.

Податки і збори (обов’язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом України “Про систему оподаткування”, сплаті не підлягають. З огляду на наведене, Закон не відносить суму неустойки (штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, які стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов’язкові платежі).

Згідно з положенням Закону України “Про державну податкову службу в Україні” пеня, штраф, інші фінансові санкції є публічно –правовими санкціями, які застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства.

Статтею 2 Закону України “Про систему оподаткування” визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

З огляду на наведене, Закон не відносить суми неустойки (штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, що стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов'язкових платежів).

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що наявність лише штрафних (фінансових) санкцій та пені за порушення податкового законодавства не може бути підставою подальшого розгляду справи відповідно до вимог ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

У зв'язку з відсутністю підстав для визнання боржника банкрутом як за спрощеною , так і загальною процедурою, суд вважає за необхідне припинити на підставі п.1 ст.80 ГПК України провадження у справі № 21/57/09 про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1.

Керуючись ст.ст. 1, 5, 8, 40, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1 (71600, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1)

Скасувати арешт на майно Приватного підприємця ОСОБА_1 (71600, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) за винятком майна, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення, накладений ухвалою суду від 27.07.2009 № 21/57/09.

Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, Запорізькому обласному відділу з питань банкрутства, Державному реєстратору Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, Відділу державної виконавчої служби Василівського районного управління юстиції Запорізької області, Запорізькій філії Агентства з питань банкрутства.

Суддя В.І. Черкаський