Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-12/10275-2008

Дата ухвалення рішення:
23.04.2009
Зареєстровано:
19.05.2009
Cуддя:
Котлярова О.Л.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Севастопольський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

      

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України


21 квітня 2009 року   Справа № 2-12/10275-2008


Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Антонової І.В.,

суддів Котлярової О.Л.,

Ткаченка М.І.,

за участю представників сторін:

боржника:  не з'явився;

арбітражний керуючий:  не з'явився;

розглянувши апеляційні скарги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим та товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Рона" на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Іллічов.М.М.) від 26 лютого 2009 року у справі № 2-12/10275-2008

за заявою боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Південне сяйво" (вул. Цементна слободка, 15, місто Керч, 98300)

арбітражний керуючий  Дубровська Оксана Вікторівна  (АДРЕСА_1)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року (суддя Іллічов М.М.) за результатами попереднього засідання визнано грошові вимоги кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Південне сяйво", затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво”, який представлений арбітражним керуючим - розпорядником майна Дубровською О.В.. Визначено, що вимоги конкурсних кредиторів, які заявлені після закінчення терміна, який встановлений для їх подачі або не заявлені взагалі, вважати погашеними.

На вказаний судовий акт Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим подана апеляційна скарга, в якій заявник просить  ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року змінити, визнати Державну податкову інспекцію у місті Керчі кредитором та включити до реєстру вимог кредиторів третьої черги грошові вимоги у розмірі 429,37 грн.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції при винесені оскаржуваної ухвали порушені норми матеріального права, а також неповно з’ясовані обставини, що мають значення для справи.

Так, за твердженням заявника апеляційної скарги, поза увагою господарського суду Автономної Республіки Крим залишився той факт, що Державна податкова інспекція в місті Керчі Автономної Республіки Крим скерувала на адресу суду свою заяву про визнання кредитором 19 грудня 2008 року, тобто з дотриманням строку, передбаченого частиною 1 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, доказом чого є поштовий реєстр відправлення кореспонденції та довідка центру поштового зв’язку № 6 міста Керчі .

Державна податкова інспекція в місті Керчі Автономної Республіки Крим вважає, що висновок суду першої інстанції про те, що заява Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим про визнання грошових вимог не надходила до суду, на підставі чого грошові вимоги є погашеними, не відповідає обставинам справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Рона" також оскаржило ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року до Севастопольського апеляційного господарського суду.

В апеляційній скарзі заявник просить визнати грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Рона" в сумі 236500,00 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів.

Доводи апеляційної скарги обґрунтовані тим, що місцевим господарським судом неповно з’ясовані обставини, що мають значення для справи, а ухвала суду, всупереч вимогам статті 43 Господарського процесуального кодексу України, не ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи та доказів в їх сукупності.

Так, за твердженням заявника апеляційної скарги, поза увагою місцевого господарського суду залишилось те, що заява про визнання грошових вимог товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” була направлена на адресу суду 12 січня 2009 року, тобто у перший день після вихідних днів, оголошених на підприємстві.

Вказане, як твердить заявник скарги, спростовує висновки суду першої інстанції про порушення товариством з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” строків подання заяви до господарського суду Автономної Республіки Крим з вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво”, передбачених частиною 1 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 08 квітня 2009 року апеляційні скарги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим та товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” прийняті до розгляду та об’єднані в одне апеляційне провадження.

У судове засідання, призначене на 21 квітня 2009 року, представники сторін не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується матеріалами справи.

До початку судового засідання від Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим та товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” надійшли клопотання про розгляд справи  у відсутності представників у зв’язку із неможливістю забезпечити їх явку у судове засідання .

Оскільки явка в судове засідання –це право, а не обов’язок сторін, судова колегія визнала можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін у справі.

Повторно розглянувши справу в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з заявою про порушення справи про банкрутство свого підприємства у зв’язку із неможливістю виконати грошові зобов’язання перед кредиторами на загальну суму 236500,00 грн.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 31 жовтня 2008 року порушено провадження у справі.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 листопада 2008 року за результатами підготовчого засідання товариство з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” було зобов’язано в десятиденний строк подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво”; відносно боржника введено процедуру банкрутства; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Дубровську Оксану Вікторівну; розпорядника майна боржника зобов’язано  скласти та надати до господарського суду на затвердження реєстр вимог кредиторів в строк до 7 січня 2009 року; визначено дати надання суду реєстру вимог кредиторів, проведення попереднього судового засідання, скликання розпорядником майна загальних зборів кредиторів та проведення підсумкового засідання.

В попередньому засіданні, яке відбулося 26 лютого 2009 року, господарський суд Автономної Республіки Крим порахував погашеними кредиторські вимоги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим в сумі 14842,94 грн. з огляду на те, що заява Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим про визнання грошових вимог до суду не надходила.

Крім того, в цьому засіданні господарський суд Автономної Республіки Крим, у зв’язку з порушенням тридцятиденного строку на звернення із заявою про визнання кредиторських вимог, не розглядав заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” з кредиторськими вимогами  в сумі 236500,00 грн. та порахував їх також погашеними.

Зазначене стало підставою для звернення Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим та товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” з апеляційними скаргами на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року, винесену за результатами попереднього судового засідання.

Дослідивши обставини справи,  перевіривши відповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, судова колегія дійшла висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим та відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона”, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” було надруковане в газеті „Урядовий кур’єр” 06 грудня 2008 року. З 07 грудня 2008 року по 07 січня 2009 року господарським судом Автономної Республіки Крим та арбітражним керуючим здійснювалося виявлення кредиторів боржника. У зв’язку з тим, що дні з 01 січня по 07 січня 2009 року було оголошено вихідними днями, останнім днем звернення до суду кредиторів слід вважати 08 січня 2009 року.

З матеріалів справи вбачається, що 19 грудня 2008 року Державна податкова інспекція в місті Керчі Автономної Республіки Крим направила на адресу розпорядника майна Дубровської Оксани Вікторівни та господарського суду Автономної Республіки Крим заяву про визнання інспекції кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво”  в сумі 14842,94 грн., доказом чого є копія реєстру на відправку листів з повідомленням від 19 грудня 2008 року за № 0160283 –арбітражному керуючому Дубровській О.В., за № 0160284 –господарському суду Автономної Республіки Крим (а.с. 91 том 7).

Доказом направлення та вручення господарському суду Автономної Республіки Крим заяви про визнання Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” є довідка центру поштового зв’язку № 6 міста Керчі № 33 від 16 березня 2009 року про те, що замовлений лист № 160284 від 19 грудня 2008 року на адресу господарського суду Автономної Республіки Крим за адресою: вул. Рози Люксембург/Річна 29/11, місто Сімферополь вручено 22 грудня 2008 року за довіреностю уповноваженій особі господарського суду Автономної Республіки Крим Гордєєвій  (а.с. 90 том 7).

Крім того, грошові вимоги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим були розглянуті арбітражним керуючим Дубровською О.В. спільно з боржником і визнані в розмірі 429,37 грн., про  що інспекція була повідомлена листом за вих. № 27 від 26 січня 2009 року.

Разом з тим, господарський суд Автономної Республіки Крим не надав належної оцінки даній обставині та, пославшись лише на те, що заява Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим про визнання грошових вимог до суду не надходила, дійшов помилкового висновку про наявність підстав вважати погашеними грошові вимоги Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим.

З огляду на те, що матеріалами справи підтверджено факт направлення Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим заяви про визнання кредиторських вимог, відсутність в журналі передачі позовних заяв з канцелярії до аналітично-статистичного відділу господарського суду Автономної Республіки Крим відомостей за 22 грудня 2008 року про надходження заяви Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим не є підставою для відмови у включенні грошових вимог інспекції до реєстр вимог кредиторів.

На підставі наведеного судова колегія дійшла висновку про відповідність дій Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим вимогам частини 1 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якою визначено порядок виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника.

З огляду на те, що Державна податкова інспекція в місті Керчі Автономної Республіки Крим не заперечує проти наявності заборгованості у товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” перед нею саме в сумі 429,37 грн. і включення даної заборгованості в третю чергу реєстру вимог кредиторів, на підставі пункту 3 абзацу 2 статті 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, згідно з яким у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів  (обов'язкових  платежів), судова колегія вважає необхідним внести відповідні зміни до ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року.

Стосовно вимог, викладених в апеляційній скарзі товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона”, судова колегія зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, свою заяву з грошовими вимогами до боржника в сумі 360500,00 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів товариство з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” скерувало на адресу господарського суду Автономної Республіки Крим 12 січня 2009 року, про що  свідчить поштовий штамп на конверті (том 6 а.с. 96), тобто після спливу строку, встановленого законом.

Згідно з приписами частини 2 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Посилання товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” на те, що воно не пропустило строк для подачі заяви, оскільки згідно з наказом № 24/п від 26 листопада 2008 року на підприємстві дні з 01 січня по 11 січня 2009 року були оголошені вихідними днями, судова колегія вважає необґрунтованими та зазначає, що з 06 грудня 2008 року у товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” було достатньо часу для пред’явлення своїх кредиторський вимог.

На підставі викладеного, враховуючи той факт, що строк, передбачений частиною 1 статті 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за своєю правовою природою є пресічним та поновленню не підлягає, а закінчення цього строку тягне припинення майнового права, суд апеляційної інстанції не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги та визнання грошових вимог товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона”.

Керуючись статтею 101, пунктами 1, 4 статті 103, пунктом 3 статті 104, статтями 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим задовольнити.

2. Ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року у справі № 2-12/10275-2008 змінити в частині невизнання Державної податкової інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво”.  

3. Визнати Державну податкову інспекцію у місті Керчі кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” та включити до реєстру вимог кредиторів третьої черги грошові вимоги у розмірі 429,37 грн.

4. Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Рона" залишити без задоволення.

5. Ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року у справі № 2-12/10275-2008 в частині невизнання товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” залишити без змін.

Головуючий суддя І.В. Антонова

Судді О.Л. Котлярова

М.І. Ткаченко

постанову направити:

1. Державна податкова інспекція в місті Керчі Автономної Республіки Крим (вул. Борзенько, 40, місто Керч, 98300).

2. Товариство з обмеженою відповідальністю „Компанія Рона” (вул. Максимовича, буд. 8, місто Івано-Франківськ, 76018).

3. Товариство з обмеженою відповідальністю „Гранд Полімер Груп” (п. Калініна, 68, місто Дніпропетровськ, 49000);

4. Товариство з обмеженою відповідальністю „Кримський картон” (вул. Комунистична, 10А, місто Севастополь, 99003)

5. Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України в місті Керчі (вул. Фурманова, 10, місто Керч).

6. Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк (закрите акціонерне товариство) в особі філії „Відділення Промінвестбанку в місті Керч” (вул. К. Маркса, 36, місто Керч).

7. Керченський міський центр зайнятості (вул. Кірова, 5 місто Керч).

8. Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим (вул. Р. Люксембург, 17 а, місто Сімферополь).

9. Відкрите акціонерне товариство „Кримелектромашторг” (Миколаївське шосе, 3 км., місто Сімферополь).

10. Приватне підприємство „КАС” (вул. Житомирська 8б, кв. 34, місто Київ, 04050).

11. Товариство з обмеженою відповідальністю „Восток-Ойл” ЛТД (вул. Майська, 86а, місто Донецьк, 83030; вул. Чигоріна, 18, місто Київ, 01042).

12. Приватна фірма „Родос” (вул.. Петра Запорожця, 9а. Кв. 86. місто Київ, 02125).

13. Компанія „Tazcon Management LLC” на ім’я представника Йожефа Бодора (АДРЕСА_2).

14. Приватне підприємство „Фонехс” (Цементна слободка. 15 місто Керч).

15. Управління Пенсійного фонду України в місті Керчі (шосе Героїв Сталінграду 60/1, місто Керч).

16. Товариство з обмеженою відповідальністю „Євро пластик-УА” (пров. Куренівський 19/5, офіс 357, місто Київ).

17. Фізична особа - підприємець ОСОБА_7 (АДРЕСА_3).

18. Товариство з обмеженою відповідальністю „Південне сяйво” (вул. Цементна Слободка, 15, місто Керч).

19. Розпорядник майна Дубровська О.В. (АДРЕСА_4).


Судовий реєстр по справі 2-12/10275-2008

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
7571323 Ухвала 18.12.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
8999983 Постанова 08.12.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
6833282 Ухвала 19.11.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
6037159 Постанова 23.04.2009 Котлярова О.Л. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське
4696352 Ухвала 08.04.2009 Ткаченко М.І. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське