Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5/67б

Дата ухвалення рішення:
20.07.2009
Зареєстровано:
14.08.2009
Cуддя:
Величко Н.Л.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Донецький апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

20.07.2009 р. справа №5/67б

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:головуючого:Величко Н.Л.

суддівАлєєвої І.В. , Шевкової Т.А.


При секретарі Натаріній О.О.

За участю представників сторін:

від кредиторів: Тишакіна Т.В. –за довір. № 19-307 від 30.12.2007р., Крісанова А.М. - № 7307/08 від 17.07.2009р.

від боржника: ОСОБА_6 - ліквідатор

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкрите акціонерне товариство "Донбасенерго", м. Горлівка

на постанову господарського суду Донецької області від 10.04.2009р. у справі № 5/67 Б (суддя Попов О.В.)

за заявою кредитора Управління Пенсійного фонду України в м. Мар’їнка

до боржника Відкритого акціонерного товариства "Кураховський механічний завод", м. Курахове

про визнання банкрутом

встановив:

1.Стислий виклад суті постанови місцевого господарського суду

23.03.2004 року Управління Пенсійного фонду України в м. Мар’їнка звернулось до господарського суду Донецької області з заявою про порушення справи про банкрутство ВАТ "Кураховський механічний завод", м. Курахове внаслідок його фінансової неспроможності.

Ухвалою від 29.03.04 за заявою УПФУ в м. Мар’їнка господарським судом Донецької області порушена справа про банкрутство ВАТ “Кураховський механічний завод” м.Курахове внаслідок його фінансової неспроможності.

Постановою господарського суду Донецької області від 10.04.2009р. у справі № 5/67Б Відкрите акціонерне товариство “Кураховський механічний завод" визнано банкрутом; відкрита ліквідаційна процедура строком на 6 місяців до 10.10.09р.; призначено ліквідатором Відкритого акціонерного товариства “Кураховський механічний завод” м. Курахове арбітражного керуючого –ОСОБА_6 (ліцензія серії НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_1).

2. Підстави з яких порушено питання про перегляд постанови

Кредитор, Відкрите акціонерне товариство "Донбасеенерго", як член комітету кредиторів, з постановою від 10.04.09р. по справі 5/67Б не погодився в частині, яка стосується призначення ліквідатором ОСОБА_6

Апеляційну скаргу мотивує тим, що господарським судом порушено ч.1 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з приписами ч.1 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його, банкрутом", якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

На думку скаржника, судом при виборі кандидатури арбітражного керуючого не враховано досвід та показники роботи у попередніх справах, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки арбітражного керуючого у конкретній справі та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.

3. Доводи, викладені у відзиві на апеляційну скаргу.

Інші кредитори відзиви на апеляційну скаргу не надали, проти апеляційної скарги не заперечили, своїх представників у судове засідання не направили. Про день і час були повідомленні належним чином відповідно до вимог ГПК України.

Арбітражний керуючий ОСОБА_6 заперечує проти доводів апеляційної скарги та зазначає, що кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 було погоджено Комісією відповідно до вимог Порядку розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, та критерії, на яких наголошує апелянт були досліджені цією Комісією при погодженні кандидатури ОСОБА_6, тому вважає, що у скаржника відсутні будь-які підстави посилатися на вказані ним, у своїй апеляційній скарзі порушення господарського суду, під час винесення оскаржуваної постанови, а відтак - відсутні будь-які законні підстави для скасування цієї постанови.

4.Апеляційною інстанцією встановлено:

У статутному фонді боржника, ВАТ "Курахівський механічний завод", м. Курахове, частка держави становить 34,913%.

Рішенням комітету кредиторів, згідно протоколу №24 від 10.02.09р. в часті призначення ліквідатора по справі була запропонована кандидатура арбітражного керуючого Набоки М.С.

Листом від 02.03.2009рж. № 01-22/461 Донецьке обласне управління з питань банкрутства запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 в якості ліквідатора по справі № 5/67б (т.10, а.с.2).

Державний департамент з питань банкрутства, м. Київ, листом від 19.03.2009р.№ 216-30-20/955 (т.10,а.с.27) пропонував господарському суду Донецької області призначити у справі № 5/67б ліквідатором ВАТ "Курахівський механічний завод", м. Курахове ОСОБА_6, - ліцензія на право діяльності арбітражного керуючого серії НОМЕР_1 від14.05.2008р., що мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Ухвалою господарського суду від 24.03.09р. запропоновано комітету кредиторів розглянути на засіданні комітету кредиторів кандидатуру арбітражного керуючого - ліквідатора ОСОБА_6 (т.10,а.с.23).

Протоколом № 25 від 08.04.09р. комітет кредиторів не погодив кандидатуру ОСОБА_6, запропоновану Донецьким обласним управлінням з питань банкрутства, тому що він не має достатнього досвіду роботи арбітражним керуючого (ліцензія отримана тільки в травні 2008р.) (т.10,а.с.33).

5. Мотиви, з яких суд апеляційної інстанції виходив при прийнятті постанови:

Відповідно до приписів ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державну політику щодо запобігання банкрутству, а також забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом стосовно державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, суб'єктів підприємницької діяльності інших форм власності у випадках, передбачених цим Законом, здійснює державний орган з питань банкрутства, який діє на підставі положення, затвердженого у встановленому порядку.

Згідно частини 2 статті 2 вищезазначеного Закону державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Як вбачається із матеріалів справи, частка державної власності в статутному фонді боржника становить більше 25%, а саме 34,913%.

Згідно статті 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.

Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Як вбачається з матеріалів справи, Державний департамент з питань банкрутства, м. Київ, листом від 19.03.2009р.№ 216-30-20/955 (т.10,а.с.27) відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Положення про Державний департамент з питань банкрутства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2006р. № 533 та наказу Мінекономіки від 21.11.2008р. № 715 Комісія з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих пропонував господарському суду Донецької області призначити у справі № 5/67б ліквідатором ВАТ "Курахівський механічний завод", м. Курахове ОСОБА_6, - ліцензія на право діяльності арбітражного керуючого серії НОМЕР_1 від14.05.2008р., що мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно з приписами ч.1 ст.24 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд призначає ліквідатора в порядку, передбаченому при призначенні керуючого санацією.

Відповідно до ч.2,3 ст.17 Закону про банкрутство комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією. Кандидатури керуючого санацією можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна.

Одночасно з винесенням ухвали про санацію господарський суд своєю ухвалою призначає керуючого санацією за наявності у нього ліцензії, крім випадків, передбачених цим Законом.

Як вбачається з матеріалів справи на призначення ліквідатором було запропоновано 2 кандидатури.

Дійсно комітет кредиторів не погодив кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 на призначення його ліквідатором, але у даному випадку, суд першої інстанції правомірно віддав перевагу кандидатурі, яка запропонована державним органом з питань банкрутства, оскільки частка державної власності в статутному фонді боржника становить більше 25%.

Кредитор не надав переконливих доказів, які б свідчили про неможливість виконання обов’язків ліквідатора арбітражним керуючим ОСОБА_6

За таких обставин, судова колегія вважає, що призначення господарським судом Донецької області арбітражного керуючого ОСОБА_6 ліквідатором ВАТ "Курахівський механічний завод", м. Курахове не порушує права та законні інтереси кредиторів, тому мотиви, з яких подана апеляційна скарга, не можуть бути підставою для скасування прийнятої у справі постанови.

На підставі викладеного керуючись ст.93, 99, 101,п.1ст.103, ст.105 ГПК України судова колегія,

П О С Т А Н О В И Л А:

Постанову господарського суду Донецької області від 10.04.2009р. у справі № 5/67б залишити без змін, а апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Донбасенерго", м. Горлівка без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд.


Головуючий Н.Л. Величко

Судді: І.В. Алєєва

Т.А. ШевковаПостанова підписана 22.07.2009р.
Надруковано: 5 прим.

1. позивачу

2. відповідачу

3 у справу

4 ДАГС
Судовий реєстр по справі 5/67б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
11497177 Ухвала 29.09.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
10768758 Постанова 11.08.2010 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
11497175 Ухвала 04.08.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
10393564 Ухвала 08.07.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
10303365 Ухвала 07.07.2010 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10062653 Ухвала 17.06.2010 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10000750 Ухвала 04.06.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
10000678 Ухвала 02.06.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
9997641 Ухвала 31.05.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
9581011 Ухвала 25.05.2010 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
10607226 Постанова 30.04.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
9277740 Ухвала 27.04.2010 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
9212174 Ухвала 22.04.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
10606613 Ухвала 13.04.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
8831452 Ухвала 07.04.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
8232971 Ухвала 25.02.2010 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
7680636 Ухвала 01.02.2010 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
7640195 Постанова 26.01.2010 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
6902890 Постанова 25.11.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
6452030 Ухвала 21.10.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
4987697 Ухвала 06.10.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
4850036 Ухвала 29.09.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
5168395 Ухвала 10.09.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
4765771 Ухвала 08.09.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
5168432 Ухвала 28.08.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
4765773 Ухвала 17.08.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
6023336 Постанова 20.07.2009 Величко Н.Л. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
4223959 Ухвала 16.07.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
4171825 Ухвала 07.07.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
3882460 Ухвала 15.06.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
6330090 Ухвала 15.06.2009 Величко Н.Л. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
4694704 Постанова 10.04.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4709675 Ухвала 24.03.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4528056 Ухвала 16.02.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2365613 Ухвала 18.11.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2362818 Ухвала 13.11.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2232455 Ухвала 30.10.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2203442 Ухвала 15.10.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2083193 Ухвала 18.09.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2025774 Ухвала 09.09.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
2025772 Ухвала 01.09.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1760152 Постанова 23.06.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
1735564 Ухвала 09.06.2008 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
1316078 Ухвала 08.01.2008 Соломатiн В.Д. Господарський суд Чернігівської області Господарське
946616 Ухвала 06.09.2007 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
551145 Постанова 10.04.2007 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
523008 Ухвала 26.03.2007 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
310103 Постанова 05.12.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
246580 Ухвала 06.11.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
143257 Ухвала 12.09.2006 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське