Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 22/11б

Дата ухвалення рішення:
17.08.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Перлов Д.Ю.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Луганський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

_________

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.08.2009 року Справа № 22/11б

Луганський апеляційний господарський суд колегією суддів у складі:

головуючого: Перлова Д.Ю.,

суддів Медуниці О.Є.,

Лазненко Л.Л.,

при секретарі

судового засідання Яковлевій І.А.,

за участю

представників сторін:

від боржника Гончарової А.М.,

представника за довіреністю від 01.03.08 № б/н,

від кредитора Дубовік О.М., довіреність від 12.05.09 № 893, головного юрисконсульт відділу з проблемних кредитів корпоративного бізнесу управління з проблемних кредитів юридичних осіб

Луганської обласної дирекції

Відкритого акціонерного товариства

"Райффайзен Банк Аваль",

розглянувши

апеляційну скаргу Приватного підприємства

„Сільськогосподарська виробнича фірма „Агро”,

м. Луганськ

на ухвалу

господарського суду Луганської області

від 10.04.09

у справі № 22/11б (суддя –Ковалінас М.Ю.)


за заявою боржника Приватного підприємства

„Сільськогосподарська виробнича фірма „Агро”,

м. Луганськ

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Луганської області від 10.04.09 у справі № 22/11б визнано обґрунтованою безспірну кредиторську заборгованість боржника - Приватного підприємства “Сільськогосподарська виробнича фірма “Агро”, м. Луганськ (далі за текстом ПП „СВФ „Агро”), в загальному розмірі 347 850 617 грн. 15 коп. (за курсом на міжбанківському валютному ринку за станом на 11.03.09). Введено процедуру розпорядження майном боржника у справі на строк до 10.10.09. Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого - ОСОБА_7 (ліцензія серії НОМЕР_2 від 16.03.07, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), на якого покладені встановлені Законом повноваження та обов’язки. Зобов’язано боржника –ПП „СВФ “Агро” - в 10-денний строк, за свій рахунок, опублікувати в газетах “Голос України” або “Урядовий кур’єр”, оголошення про порушення справи про його власне банкрутство, із зазначенням усіх реквізитів, передбачених п. 5 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон про банкрутство), а також відомостей щодо дати порушення провадження у справі про банкрутство боржника та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, примірник газети з публікацією даного оголошення - надати суду та розпоряднику майна боржника. Зобов’язано розпорядника майна ОСОБА_7 - подати до суду не пізніше 15.06.09 реєстр безспірних грошових вимог кредиторів для розгляду та затвердження, складений відповідно до вимог п. 6 ст. 14 Закону; письмово повідомити кредиторів щодо грошових вимог яких будуть заперечення боржника про час і місце розгляду справи у попередньому засіданні суду; докази такого повідомлення представити суду. Призначене попереднє засідання суду на 10.07.09, на 10 годин 20 хвилин. Зобов’язано розпорядника майна ОСОБА_7 - провести перші загальні збори кредиторів у порядку, встановленому п. 11 ст. 11 Закону про банкрутство.

Ухвала мотивована наступним.

Суд, на власний розсуд, та з урахуванням досвіду роботи, призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого –ОСОБА_7 (ліцензія серії НОМЕР_2 від 16.03.07, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), на що є його згода (заяви на участь у справі від 16.03.09, від 06.04.09 №73), на якого покладаються встановлені Законом повноваження та обов’язки розпорядника майна.

Не погодившись з винесеною ухвалою, боржник –ПП „СВФ „Агро” звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою від 01.07.09 № 173, якою просить змінити ухвалу господарського суду Луганської області від 10.04.09 у справі № 22/11б в частині реквізитів ліцензії арбітражного керуючого ОСОБА_7 на наступні: серія НОМЕР_3, видана 17.04.09, місце проживання фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності: АДРЕСА_2.

Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 07.07.09 у справі № 22/11б для розгляду зазначеної скарги, у відповідності до ст. 28 Закону України „Про судоустрій України” призначено судову колегію у складі: Перлов Д.Ю. –суддя - головуючий, Медуниця О.Є. –суддя, Якушенко Р.Є. –суддя.

У зв’язку з відпусткою судді Якушенко Р.Є., розпорядженням першого заступника голови Луганського апеляційного господарського суду від 12.08.09 у справі № 22/11б, у відповідності до ст. 28 Закону України „Про судоустрій України”, ст. 46 Господарського процесуального кодексу України здійснено заміну, а саме: виключено із складу колегії суддів суддю Якушенко Р.Є. та введено суддю Лазненко Л.Л.

Сторони та учасники провадження у справі про банкрутство Луганським апеляційними господарським судом належними чином повідомлені про час та місце розгляду справи.

Арбітражний керуючий, розпорядник майна у справі –ОСОБА_7, у відзиві від 13.08.09 зазначив, що його фактичне місце проживання не змінилося, номер ліцензії не має суттєвого значення, тому боржник зобов’язаний здійснити публікацію з урахуванням даних, зазначених в оскаржуваній ухвалі, та вважає ухвалу суду, що оскаржується, законною та обґрунтованою.


Як встановлено ч. 2 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

Згідно зі ст. 99 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ст. 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу.

Апеляційний господарський суд не зв’язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.


Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом при винесенні постанови норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла висновку, що апеляційну скаргу від 01.07.09 № 173 Приватного підприємства „Сільськогосподарська виробнича фірма „Агро”, м. Луганськ слід залишити без задоволення, ухвалу господарського суду Луганської області від 10.04.09 у справі № 22/11б слід залишити без змін з наступних підстав.

Згідно ст. 1 Закону про банкрутство, розпорядник майна - фізична особа, на яку у встановленому цим Законом порядку покладаються повноваження щодо нагляду та контролю за управлінням та розпорядженням майном боржника на період провадження у справі про банкрутство в порядку, встановленому цим Законом.

Заінтересовані особи стосовно боржника - юридична особа, створена за участю боржника, керівник боржника, особи, що входять до складу органів управління боржника, головний бухгалтер (бухгалтер) боржника, у тому числі і звільнені з роботи за рік до порушення провадження у справі про банкрутство, а також особи, які знаходяться у родинних стосунках із зазначеними особами та підприємцем (фізичною особою) - боржником, а саме: подружжя та їх діти, батьки, брати, сестри, онуки. Для цілей цього Закону заінтересованими особами стосовно керуючого санацією чи кредиторів визнаються особи в такому ж переліку, як і заінтересовані особи стосовно боржника.

У відповідності до п. 2. ст. 2 Закону про банкрутство Державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Пунктами 1, 2, 3 статті 31 Закону про банкрутство визначено, що арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором), якщо інше не передбачено цим Законом, може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Арбітражними керуючими не можуть бути призначені:

ѕ особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;

ѕ особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;

ѕ особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади;

ѕ особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.

До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Як вбачається з матеріалів справи арбітражний керуючий ОСОБА_7 06.04.09 (згідно власноручного надпису та штампу суду) подав до суду заяву від 06.04.09 № 73 (а.с. 8-10, т. 20) на участь у справі № 22/11б про банкрутство, в якій зазначено, що він не належить до жодної категорії вищезазначених осіб, має ліцензію на право провадження діяльності арбітражного керуючого серії НОМЕР_2 від 16.03.07 та мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

До цієї заяви ОСОБА_7 додано копію зазначеної ліцензії (строк дії якої з 16.03.2007 по 15.03.2012) та копію паспорту і довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру. На момент винесення судом оскаржуваної ухвали діяла саме ця ліцензія, яка у подальшому була замінена, тобто суд першої інстанції ніяких порушень не допустив та обґрунтовано призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого –ОСОБА_7 (ліцензія серії НОМЕР_2 від 16.03.07, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), та поклав на нього встановлені Законом повноваження та обов’язки розпорядника майна.

Боржник, заявник апеляційної скарги, повідомив про зміну реквізитів ліцензії арбітражного керуючого ОСОБА_7 на наступні: серія НОМЕР_3, видана 17.04.09, місце проживання фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності: АДРЕСА_2, та подав копію ліцензії, проте зовсім не вмотивував яким чином такі зміни можуть перешкодити виконанню ним обов’язку щодо публікації оголошення на виконання п. 3 оскаржуваної ухвали.

Арбітражний керуючий, розпорядник майна у справі –ОСОБА_7, у відзиві від 13.08.09 зазначив, що його фактичне місце проживання не змінилося.

Враховуючи викладене судова колегія зазначає, що зміна арбітражним керуючим ліцензії після прийняття оскаржуваного рішення судом, ніяким чином не впливає на обов’язки сторін за цим рішенням. Крім того у апеляційного суду відсутні повноваження на внесення змін до оскаржуваної ухвали, яка прийнята відповідно до закону.


На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку про те, що доводи заявника апеляційної скарги спростовуються наявними в матеріалах справи доказами, ухвала господарського суду відповідає чинному законодавству і скасуванню не підлягає.


За згодою представників сторін у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.


Керуючись ст.ст. 43, 99, 101, п. 1 ч. 1 ст. 103, ст.ст. 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу від 01.07.09 № 173 Приватного підприємства „Сільськогосподарська виробнича фірма „Агро”, м. Луганськ на ухвалу господарського суду Луганської області від 10.04.09 у справі № 22/11б залишити без задоволення.

2. Ухвалу господарського суду Луганської області від 10.04.09 у справі № 22/11б залишити без змін.

Відповідно ч. 3, ч. 5 ст. 105 Господарського процесуального кодексу України постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.
Головуючий Д.Ю. ПерловСуддя О.Є. Медуниця


Суддя Л.Л. Лазненко


Судовий реєстр по справі 22/11б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10688608 Ухвала 23.07.2010 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
10627023 Ухвала 13.07.2010 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
10031417 Ухвала 11.06.2010 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
8251182 Постанова 05.03.2010 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
8249174 Ухвала 19.02.2010 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
7085909 Ухвала 11.12.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
6940964 Ухвала 04.12.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
6510977 Ухвала 27.10.2009 Панова I. Ю. Вищий господарський суд України Господарське
5034562 Ухвала 21.09.2009 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
6004991 Постанова 17.08.2009 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
4328536 Ухвала 30.07.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
4166636 Ухвала 10.07.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
5629124 Ухвала 07.07.2009 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
3596203 Ухвала 10.04.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
3468378 Ухвала 13.03.2009 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
6538293 Ухвала 25.12.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
2636197 Ухвала 02.12.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
2162121 Ухвала 03.10.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
2081679 Ухвала 02.09.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1846999 Ухвала 20.06.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1632033 Ухвала 18.04.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1541716 Ухвала 27.03.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1373362 Постанова 29.01.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1373336 Ухвала 15.01.2008 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1140488 Ухвала 09.11.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
1051412 Ухвала 02.10.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
889662 Ухвала 27.07.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
791856 Ухвала 06.07.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
623152 Постанова 27.02.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
408284 Ухвала 24.01.2007 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
69060 Ухвала 04.08.2006 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
47316 Ухвала 17.07.2006 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське
4354 Ухвала 09.06.2006 Ковалінас М.Ю. Господарський суд Луганської області Господарське