Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
19.06.2009
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Васьковський О.В.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Закарпатської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а  тел.: 61-72-21

_______

УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про визнання банкрутом

19.06.2009 №  

Суддя О.В. Васьковський, розглянувши матеріали

За заявою Державної податкової інспекції в Іршавському районі, м. Іршава

до Приватного підприємця ОСОБА_1, с.М.Раковець, Іршавський район

про банкрутство

 

 ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Іршавському районі, м. Іршава, звернулася до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1, с.М.Раковець, Іршавський район, за спрощеною процедурою відповідно до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Свою заяву кредитор обґрунтовує наявністю ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника. Просить порушити провадження у справі про банкрутство боржника на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно  п. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство відсутнього боржника розглядається у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи  боржника - юридичної особи  відсутні  за  її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових  декларацій,  документів  бухгалтерської  звітності,  а також за  наявності  інших  ознак,  що  свідчать  про  відсутність підприємницької  діяльності  боржника.

Доказом про фактичну відсутність підприємницької діяльності є зокрема, відомості (довідка) про неподання податкових декларацій або звітності органу податкової служби.

 Позивач в обґрунтування своїх вимог покликається на неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових  декларацій,  документів  бухгалтерської  звітності, тоді як зазначена в додатку відповідна довідка про ненадання звітності відсутня.

Подана заявником довідка № 646/19-0 від 22.01.2009 року не містить відомостей про ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових  декларацій,  документів  бухгалтерської  звітності.

Доведення відсутності господарської діяльності ініціюючим кредитором повинно відбуватися на підставі сукупності доказів, якими можуть бути фактичні дані, які безспірно доводять припинення боржником господарської діяльності (докази про не проведення протягом тривалого часу боржником операцій в банку, про відсутність руху коштів, акти перевірок на підтвердження фактичної відсутності підприємницької діяльності), тощо.

Оскільки із вищеприведених ознак, передбачених ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, які необхідно довести для визнання боржника відсутнім, ініціюючим кредитором жодної не доведено, то суд вважає за необхідне, з огляду на недостатність доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, повернути заяву про визнання банкрутом у відповідності з п. 3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 5, ч. 5 п. 1 ст. 9, п.1, ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 4-1, 34, 43, п.3 ст.63, ст.86  Господарського процесуального кодексу України, суд  

 

УХВАЛИВ:

Заяву  Державної податкової інспекції в Іршавському районі, м. Іршава, про визнання банкрутом Приватного підприємця ОСОБА_1, с.М.Раковець, Іршавський район, з додатками повернути без розгляду заявнику.

 

Суддя  О.В. Васьковський