Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5/117-Б

Дата ухвалення рішення:
01.07.2009
Зареєстровано:
10.07.2009
Cуддя:
Грамчук І.В.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

___

У Х В А Л А"01" липня 2009 р.Справа № 5/117-Б


Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Грамчука І.В. при секретарі судового засідання Атаманчук І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

За заявою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

про визнання банкрутом приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

За участю представників сторін :

заявника : представники не з’явились

боржника :  представники не з’явились


Заява про порушення провадження справи про банкрутство подана заявником з посиланням на ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Кредитором в заяві, зокрема, зазначено, що приватний підприємець ОСОБА_1 не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому більше року, а саме з квітня 2008р. Транспортні засоби, на які може бути звернено стягнення податкової заборгованості в боржника відсутні, що підтверджується довідкою УДАІ УМВС України в Хмельницькій області № 5/4618 від 29.04.2009р. Згідно повідомлення Хмельницького бюро технічної інвентаризації № 607036 від 15.04.2009р. за ОСОБА_1 на праві приватної власності обліковується нерухоме майно – квартира у АДРЕСА_1.

Станом на 12 травня 2009р. та час звернення до суду за боржником рахується податковий борг до бюджету в розмірі 800 грн. 87 коп., що підтверджується довідкою про заборгованість боржника.

Неподання податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності до органів державної податкової служби є підставою для порушення провадження у справі в порядку ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою суду від 16 червня 2009р. заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 5/117-Б про визнання банкрутом приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ід.код НОМЕР_1.

Цією ж ухвалою суд витребував у заявника оригінали доказів на підтвердження викладених у заяві обставин в контексті вимог Цивільного кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців", а також повноважень посадової особи, що підписала заяву до суду із доказами надіслання копії заяви із доданими документами боржнику.

Окрім того судом введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та з метою забезпечення грошових вимог кредиторів заборонено боржнику або уповноваженим останнім особам вчиняти будь-які дії щодо реорганізації чи ліквідації суб’єкта підприємницької діяльності.

Додатково суд зобов’язав кредитора до дати проведення судового засідання запропонувати суду погоджену кандидатуру арбітражного керуючого - ліквідатора або надати згоду на затвердження ліквідатором боржника –ініціюючого процес кредитора, а також надати на розгляд суду подану боржником останню податкову звітність.

Боржника зобов’язано надати суду письмове пояснення по справі, яке має містити :

наявні заперечення щодо вимог заявника,

загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами у т.ч. по заробітній платі працівникам, а також заборгованості по податках і зборах (обов’язкових платежах),

відомості про наявне майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, зазначити поштові адреси всіх банків чи інших фінансово-кредитних установ в яких відкрито рахунки у національній та іноземній валюті,

розшифровку усіх сум боргу по кожному кредитору окремо, також окремо по кожному дебітору, дані по заборгованості по заробітній платі перед найманими працівниками, а також заборгованості по податкам і зборам, перелік та повний опис заставленого майна,

Додатково суд зобов'язав державного реєстратора за місцем реєстрації боржника надати відомості про засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ід.код НОМЕР_1, надіславши ухвалу до виконання кредитору, боржнику, Хмельницькому обласному сектору з питань банкрутства Міністерства економіки України, Державній виконавчій службі м. Хмельницькому та Державному реєстратору за місцем реєстрації боржника.

До суду 23 червня 2009р. представники ініціюючого кредитора та боржника не прибули, витребувані судом документи не надали, а тому підготовче засідання у справі відкладалось.

В судове засідання від 1 липня 2009р. представники сторін також не прибули, витребувані судом документи не надали, проте судом отримано Довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АГ № 536999 станом на 24.06.2009р., що свідчить про внесення до реєстру лише одного запису від 25.01.2008р. про державну реєстрацію приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ід.код НОМЕР_1, що не позбавляє суд права здійснити розгляд справи за наявними у ній матеріалами у визначений Законом строк.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за необхідне відзначити, що відповідно до частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з положеннями частини 1 статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

За правилами вказаної статті підстави для подання кредитором заяви про порушення справи по банкрутство відсутнього боржника виникають у випадку наявності будь-якої з ознак, передбачених цією статтею, або у їх сукупності.

Отже, законодавцем передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів за статтею 52 вказаного Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування і їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання письмових повідомлень таким кредиторам, а всі інші кредитори можуть бути встановлені за наслідками здійснення публікації в офіційних друкованих органах про визнання боржника банкрутом.

На підтвердження факту відсутності боржника за його місцезнаходженням у матеріалах справи знаходяться лише акти про повернення податкових вимог через неможливість вручення , що на думку представника заявника достатньо для підтвердження передбаченого законом факту.

Проте, з таким висновком господарський суд погодитися не може з огляду на наступне.

У контексті вказаної норми закону при розгляді справи за правилами статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" предметом доказування у даній справі є визначення місцезнаходження боржника –приватного підприємця та факт відсутності підприємця за його місцем проживання.

Згідно зі статтею 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україні" місцем проживання фізичної особи вважається адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік, а місцем перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік.

Відповідно до статті 29 Цивільного кодексу України та положень абзацу 5 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою –підприємцем.

Згідно з частиною 1 статті 16 цього Закону Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (надалі –Єдиний державний реєстр) створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

У частині 1 статті 17 цього Закону зазначено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Частиною 4 даної статті передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про місце проживання фізичної особи, підстави для відмови у проведенні державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця; дані про дату постановки на облік та дату зняття з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування; дані про перебування фізичної особи - підприємця в процесі припинення підприємницької діяльності, зокрема дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою або визнання безвісно відсутньою, щодо припинення підприємницької діяльності, що не пов'язане з банкрутством, щодо порушення (припинення) провадження у справі про банкрутство, щодо визнання банкрутом, щодо скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

За приписами частин 1, 3 статті 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Витребуваних судом доказів на підтвердження наявності у Єдиному державному реєстрі записів про місце проживання підприємця та відповідних відомостей з органів внутрішніх справ ініціюючим кредитором на вимогу суду не надано, його представники на виклик до суду не прибули, а тому заяву Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання банкрутом приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ід.код НОМЕР_1 слід залишити без розгляду зі скасуванням вжитих судом заходів забезпечення вимог кредиторів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 25, 32, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців", ст.ст. 38, 65, 81, 86 Господарського процесуального кодексу України, СУД –

У Х В А Л И В :

Заяву Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання банкрутом приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 ід.код НОМЕР_1 залишити без розгляду.

Вжиті судом заходів забезпечення вимог кредиторів –скасувати.

Примірники ухвали надіслати зацікавленим сторонам та державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.


Суддя


Судовий реєстр по справі 5/117-Б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5999693 Ухвала 01.07.2009 Грамчук І.В. Господарський суд Хмельницької області Господарське
5251053 Ухвала 23.06.2009 Грамчук І.В. Господарський суд Хмельницької області Господарське
5399294 Ухвала 16.06.2009 Грамчук І.В. Господарський суд Хмельницької області Господарське