Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 23/834-б

Дата ухвалення рішення:
30.09.2009
Зареєстровано:
16.10.2009
Cуддя:
Білошкап О.В.
Оприлюднено:
30.11.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ30 вересня 2009 р. № 23/834-б


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:головуючого –Ткаченко Н.Г,

суддів –Білошкап О.В.,Катеринчук Л.Й.,


за участю представників сторін:

ТОВ "Продстандарт" –Арбітражного керуючого Грицай С.О.;

ВАТ "Банк Фінанси та Кредит" –Шиманського В.О.;

Київського міського центру зайнятості –Коновальчука О.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Арбітражного керуючого Грицай Світлани Олександрівни, Київського міського центру зайнятості та Відкритого акціонерного товариства "Банк Фінанси та Кредит" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2009 р. у справі № 23/834-б Господарського суду міста Києва за заявою Відкритого акціонерного товариства "Банк Фінанси та Кредит" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продстандарт" про банкрутство, –


встановив:


У листопаді 2004 р. ТОВ "Банк Фінанси та Кредит" в особі філії "Київське регіональне управління" звернулося до Господарського суду міста Києва із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Продстандарт".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29 листопада 2004 р. за вказаною заявою порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Продстандарт".

Постановою Господарського суду міста Києва від 19 лютого 2009 р. ТОВ "Продстандарт" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Грицай С.О.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2009 р. постанову Господарського суду міста Києва від 19 лютого 2009 р. скасовано, справу направлено до місцевого суду для розгляду іншим суддею з тих підстав, що суддя Господарського суду міста Києва Хоменко М.Г. не може брати участі в розгляді заяви ВАТ "Банк Фінанси та Кредит" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продстандарт" про банкрутство, оскільки за його участю вже було винесено постанову від 16 січня 2007 р. у даній справі, яку скасовано постановою Київського апеляційного господарського суду від 12 березня 2007 р. та Вищим господарським судом України.

Не погоджуючись з прийнятою постановою Арбітражний керуючий Грицай С.О., Київський міський центр зайнятості та ВАТ "Банк Фінанси та Кредит" звернулися до Вищого господарського суду з касаційною скаргою, в якій просять скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2009 р. та залишити в силі постанову Господарського суду міста Києва від 19 лютого 2009 р., посилаючись на неправильне застосування норм процесуального права, оскільки при передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції вказівки щодо розгляду справи в іншому складі ні суд апеляційної інстанції ні Вищий господарський суд України не надавав.

Заслухавши доповідь судді Білошкап О.В., пояснення представників сторін, які звернулись до суду з касаційною скаргою, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою Господарського суду міста Києва від 16 січня 2007 р. (суддя –М.Г. Хоменко) ТОВ "Продстандарт" визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Грицай С.О.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 12 березня 2007 р., залишеною без змін постановою Вищого господарського суду України від 31 липня 2007 р., постанову Господарського суду міста Києва від 16 січня 2007 р. скасовано, справу № 23\834-б передано на розгляд Господарського суду міста Києва зі стадії попереднього засідання.

Розпорядженням Заступника Голови Господарського суду міста Києва № 58 від 19 листопада 2008 р. справу № 23/834-б передано судді Хоменко М.Г. для подальшого розгляду.

Постановою Господарського суду міста Києва від 19 лютого 2009 р. ТОВ "Продстандарт" визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Грицай С.О.

Зазначена постанова винесена суддею Хоменко М.Г., який вже приймав участь у вирішенні даної справи в суді першої інстанції та ухваленні судового рішення, яке скасовано.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР), закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких –розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно з частиною 1 статті 6 Закону України "Про судоустрій України" усім суб'єктам правовідносин гарантується захист їх прав, свобод і законних інтересів незалежним і неупередженим судом, утвореним відповідно до закону.

Одна із таких гарантій, що забезпечує безсторонність судового розгляду закріплена в ст. 20 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 ГПК України суддя, який брав участь в розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, прийнятої за його участю. Відповідно до положень цієї статті суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь в судовому процесі, або буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. При наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.

Колегія суддів Вищого господарського суду України погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про те, що постанова Господарського суду міста Києва від 19 лютого 2009 р. прийнята суддею, який не міг брати участі в розгляді даної справи, що є безумовною підставою для скасування оскарженої постанови та передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі.

Доводи, що містяться в касаційній скарзі про те, що при передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції судами апеляційної та касаційної інстанції не дано вказівки про зміну складу суду, є безпідставними, оскільки ст. 20 ГПК України чітко передбачає, що суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, прийнятої за його участю.

Інші доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду, які викладені в оскаржуваній постанові суду апеляційної інстанції.

З огляду на викладене, колегія суддів Вищого господарського суду України не вбачає підстав для скасування постанови Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2009 р.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -


ПОСТАНОВИВ:


Касаційну скаргу Арбітражного керуючого Грицай Світлани Олександрівни, Київського міського центру зайнятості та Відкритого акціонерного товариства "Банк Фінанси та Кредит" залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2009 р. у справі № 23/834-б залишити без змін.
Головуючий: Ткаченко Н.Г.

Судді:Білошкап О.В.Катеринчук Л.Й.


Судовий реєстр по справі 23/834-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5986117 Постанова 30.09.2009 Білошкап О.В. Вищий господарський суд України Господарське
5796103 Ухвала 10.08.2009 Білошкап О.В. Вищий господарський суд України Господарське
3731404 Постанова 27.05.2009 Пантелієнко В.О. Київський апеляційний господарський суд Господарське
865858 Постанова 31.07.2007 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
806166 Ухвала 20.06.2007 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
514858 Постанова 12.03.2007 Коваленко В.М. Київський апеляційний господарський суд Господарське