Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-13/130

Дата ухвалення рішення:
16.12.2008
Зареєстровано:
28.05.2009
Cуддя:
Шкіндер П.А.
Оприлюднено:
21.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Івано-Франківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

УХВАЛА


16 грудня 2008 р. Справа № Б-13/130


Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

судді Шкіндера П.А.

при секретарі судового засідання Кучмі І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву за позовом: Ліквідатора ВАТ "Делятинський лісокомбінат" Сидорака О.О., АДРЕСА_3 до відповідача-1: арбітражного керуючого Ящишина Олега Юліановича, АДРЕСА_2 до відповідача-2: ОСОБА_1 АДРЕСА_1 третя особа на стороні відповідачів, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ТзОВ "Західна фінансово-промислова біржа", вул.Комунальна,7, м.Надвірна, Івано-Франківська область про визнання недійсними біржових торгів по справі Б-13/130 за заявою: Управління ПФУ в Надвірнянському районі, м.Надвірна, майдан Шевченка, 3 до боржника: ВАТ “Делятинський лісокомбінат”, смт.Делятин, вул.16 липня, 11 про визнання боржника ВАТ “Делятинський лісокомбінат” банкрутом.

За участю представників сторін:

від позивача: Сидорак О.О. - ліквідатор (ліцензія НОМЕР_1 від 22.12.05р.)

від відповідача-1: Ящишин О.Ю. - арбітражний керуючий

від відповідача-2: не з"явився

від третьої особи на стороні відповідачів без самостійних вимог на предмет спору (Західна фінансова-промислова товарна біржа): Насадюк В.В - заступник директора ( довіреність №67 від 19.06.08р.)

від ВАТ "Делятинський лісокомбінат":Селезень А.П. - представник ( довіреність б/н від 22.09.08р.)

встановив: в ході провадження у справі про банкрутство щодо боржника ВАТ “Делятинський лісокомбінат”, смт.Делятин, вул.16 липня,11, ліквідатором боржника - арбітражним керуючим Сидораком О.О. подано до суду заяву про визнання недійсними біржових торгів (аукціон), який відбувся 08.12.06р. з продажу приміщення прохідної площею 13,3м.кв.

Ухвалою суду від 28.10.08р. вище вказану заяву призначено до розгляду на 11.11.08.

В судовому засіданні 11.11.08р. оголошувалась перерва до 18.11.08р.

Ухвалою суду від 18.11.08р. судове засідання по розгляду заяви про визнання недійсними біржових торгів відкладено на 16.12.08р.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на порушення норм матеріального права щодо проведення вище вказаних біржових торгів, мотивуючи свої твердження на непроведення арбітражним керуючим Ящишиним О.Ю. (колишнім ліквідатором по даній справі) експертної оцінки приміщення прохідної та непогодження порядку продажу майна із комітетом кредиторів, а також на заниження вартості об"єкту продажу, чим завдано збитків ВАТ "Делятинський лісокомбінат".

Відповідач-1 проти позову заперечив посилаючись на їх безпідставність та необгрунтованість, в підтвердження чого подав суду копію Звіту про оцінку вартості будівель для продажу з аукціону, які належать ВАТ "Делятинський лісокомбінат".

Представник третьої особи на стороні відповідачів без самостійних вимог на предмет спору проти позову заперечив в підтвердження своїх заперечень подав суду копії підтверджуючих письмових документів, з приводу яких проведено публічні торги, зокрема: протокол №1 проведення публічних торгів (аукціону) від 08.12.06, витяг із газети "Афіша Прикарпаття" №44 (251) від 16.11.06 з оголошенням про проведення біржових торгів, висновки про вартість об"єкта оцінки, протокол №2 комітету кредиторів ВАТ "Делятинський лісокомбінат".

Відповідач-2 в судове засідання не з"явився, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується долученим до матеріалів справи поштовим повідомленням №10702310.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України та з метою запобігання затягування розгляду справи суд приходить до висновку про розгляд заяви про визнання недійсними біржових торгів (аукціон), який відбувся 08.12.06р. з продажу приміщення прохідної площею 13,3м.кв. за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача та відповідача-1, оцінивши докази по справі та надавши їм належної правової характеристики, суд виходить з наступного.

Як вбачається із матеріалів даної справи, ухвалою суду від 11.06.04 року порушено провадження по справі про банкрутство ВАТ "Делятинський лісокомбінат". Постановою суду від 25.06.04р. боржника у справі про банкрутство визнано банкрутом, відкрито ліквідаційно процедуру та призначено ліквідатором боржника ВАТ "Делятинський лісокомбінат" - арбітражного керуючого Ящишина О.Ю.

Внаслідок неналежного виконання арбітражним керуючим Ящишиним О.Ю. обов"язків ліквідатора по даній справі, що зумовило затягуваня розгляду справи про банкрутство ВАТ "Делятинський лісокомбінат", ухвалою суду від 22.11.07р. проведено заміну ліквідатора по даній справі, шляхом припинення повноважень ліквідатора боржника по справі ВАТ “Делятинський лісокомбінат” - арбітражного керуючого Ящишина Олега Юліановича та призначення ліквідатором по даній справі - арбітражного керуючого Сидорака Олексія Олексійовича.

В ході проведення ліквідатором Сидораком О.О. ліквідаційної процедури та вжиття заходів щодо виявлення майна банкрута ВАТ "Делятинський лісокомбінат" відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" останнім виявлено, що 08.12.06р. проведено публічні торги (аукціон), на якому арбітражний керуючий (колишній ліквідатор ВАТ "Делятинський лісокомбінат") Ящишин О.Ю. продав на торгах ТзОВ "Західна фінансово-промислова товарна біржа" ОСОБА_1 приміщення прохідної загальною площею 13,3м.кв., що підтверджується долученими до матеріалів справи копією Договору купівлі-продажу нежитлового приміщення від 20.04.2007р. та Протоколом №1 проведення публічних торгів (аукціону) від 08.12.06р.

На думку позивача по справі дані торги проведені з порушенням норм матеріального права, що зумовило останнього звернутись з даним позовом до суду.

Відповідно до п.3 та п.14 ч.1 ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" одними із повноважень ліквідатора боржника у справі є здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно із законодавством та реалізація майна банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч.6 ст.3-1 зазначеного вище Закону при реалізації свої прав і обов"язків арбітражний керуючий зобов"язаний діяти сумлінно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

У відповідності до ч.1 ст.29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється арбітражним керуючим у порядку, встановленому законодавством України, після чого у відповідності до ч.1 ст. 30 вказаного закону розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута, попередньо подавши ліквідатором через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна.

Слід зазначити, що у відповідності до приписів ст. 30 вказаного Закону порядок продажу майна, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів.

Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вище вказаних норм закону арбітражним керуючим Ящишиним О.Ю. не погоджено з комітетом кредиторів вище вказаний порядок продажу майна, що підтверджується відсутністю у матеріалах справи Протоколів зборів комітету кредиторів з приводу прийняття рішень з вище вказаних питань, зокрема затвердження експертної оцінки вартості майна (приміщення прохідної площею 13,3м.кв.), порядку та строків подання оголошення та продажу майна.

Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, докази про що подаються сторонами.

Відповідно до ст.32 вказаного кодексу доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються наступними засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторі та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, які в необхідних випадках мають бути викладені письмово.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач-1 по справі свої заперечення обгрунтовує Протоколом №2 комітету кредиторів ВАТ "Делятинський лісокомбінат" від 08.12.06р. з якого вбачається прийняття загального рішення комітетом кредиторів про реалізацію виявленого в ході ліквідаційної процедури майна банкрута попередньо провівши його експертну оцінку.

На думку суду, з врахуванням норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подані представником відповідача-1 письмових доказів по справі не спростовують вимоги позивача, з врахуванням чого, суд приходить до висновку про задоволення позову.

На підставі наведеного та керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст.25, 31, 29, 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 ГПК України, суд, -

у х в а л и в :

заяву ліквідатора Сидорака О.О. про визнання недійсними біржових торгів (аукціон), який відбувся 08.12.06р. з продажу приміщення прохідної площею 13,3м.кв.- задоволити.

Визнати недійсними біржові торги (аукціон), який відбувся 08.12.06 з продажу приміщення прохідної площею 13,3м.кв.

Зобов"язати відповідача-2 ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) повернути майно у власність ВАТ "Делятинський лісокомбінат".

Суддя П.А. Шкіндер


Виготовлено в АС "Діловодство суду"

______О.В.Кудлейчук


Судовий реєстр по справі Б-13/130

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6462010 Ухвала 15.10.2009 Шкіндер П. А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
6233426 Ухвала 06.10.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5661523 Постанова 18.08.2009 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
5690961 Ухвала 14.07.2009 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
6081794 Ухвала 15.06.2009 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
5750028 Ухвала 09.06.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5873662 Ухвала 09.06.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5728820 Ухвала 26.05.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5227386 Ухвала 19.05.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5645449 Ухвала 18.05.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
6079889 Ухвала 07.05.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4752864 Ухвала 21.04.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4709676 Ухвала 03.04.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4741561 Ухвала 24.03.2009 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
4690073 Ухвала 06.03.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4741564 Ухвала 03.03.2009 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
4523773 Ухвала 16.02.2009 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
4049507 Ухвала 12.02.2009 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5562905 Ухвала 18.12.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5976087 Ухвала 16.12.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2622778 Ухвала 18.11.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2622779 Ухвала 18.11.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2278931 Ухвала 04.11.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2224951 Ухвала 28.10.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2224952 Ухвала 28.10.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2024718 Ухвала 08.09.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1728241 Ухвала 30.05.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1670772 Ухвала 14.05.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1503753 Ухвала 31.03.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1353947 Ухвала 24.01.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1263118 Ухвала 27.12.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1196287 Ухвала 22.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1139646 Ухвала 06.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
888397 Ухвала 31.07.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
836754 Ухвала 29.06.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
713310 Ухвала 05.06.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
650618 Ухвала 15.05.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
588838 Ухвала 19.04.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
590813 Ухвала 12.04.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5614806 Ухвала 03.04.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
508714 Ухвала 05.03.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
508587 Ухвала 28.02.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
5573445 Ухвала 19.02.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
114760 Постанова 07.09.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
84906 Ухвала 08.08.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
60838 Ухвала 01.08.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
6401377 Ухвала 01.08.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
61682 Ухвала 31.07.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
14599 Ухвала 22.06.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4076 Ухвала 16.06.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське