Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 1-25-32/9-09-192

Дата ухвалення рішення:
06.02.2009
Зареєстровано:
20.08.2009
Cуддя:
Грабован Л.І.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом


"06" лютого 2009 р. Справа № 32/9-09-192


За заявою: Регіонального агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, м. Одеса

про визнання Регіонального агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 14; код ЄДРПОУ 30913958) банкрутом

Суддя Грабован Л.І.

Представники сторін:

від заявника: не з’явився;

Суть спору: про визнання банкрутом

Голова ліквідаційної комісії Регіонального агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях звернувся до суду із заявою про визнання Регіонального агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях банкрутом у зв`язку з неспроможністю товариства сплатити заборгованість перед кредиторами в сумі 3 979,58 грн. та недостатністю майна для повного задоволення вимог кредитора у порядку ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою суду від 02.02.2009р. порушено провадження у справі № 32/9-09-192 про визнання банкрутом Регіонального агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Нез’явлення у судове засідання представник заявника не перешкоджає розгляду справи, оскільки справа розглядається за наявними у ній документами у порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно Наказу Міністерства економіки України №140 від 17.04.2006р. з метою забезпечення ліквідації дочірніх підприємств державної госпрозрахункової установи „Агентство з питань банкрутства” та їх філій і представництв наказано у термін до 01.11.2008р. забезпечити в установленому законом прядку ліквідаційну процедуру цих підприємств та головами ліквідаційних комісій дочірніх підприємств державної госпрозрахункової установи „Агентство з питань банкрутства” призначати начальників управлінь та обласних управлінь (відділів), завідувачів секторів згідно з додатком.

На виконання даного наказу начальником Одеського обласного відділу з питань банкрутства видано Наказ №01-од від 01.12.2008р., яким затверджено склад ліквідаційної комісії Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях у складі: голова ліквідаційної комісії –Сєдова В.М. –начальник Одеського обласного відділу з питань банкрутства, члени: Крагель О.М. –головний спеціаліст, відповідальний за юридичні питання, Сузанська Л.М. –головний спеціаліст, відповідальний за кадрові питання; Дубровін Е.М. –в.о. директора ДП „Південний регіональний інформаційно-навчальний центр з питань банкрутства, відповідальний за економічні питання.

Начальником Одеського обласного відділу з питань банкрутства видано Наказ №02-од від 15.12.2008р. „Про заходи щодо ліквідації Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях –дочірнього підприємства ДГУ „Агентство з питань банкрутства”, згідно якого враховуючи відсутність майна та дебіторської заборгованості, а також те, що активів підприємства заздалегідь не вистачає для покриття кредиторської заборгованості, члену ліквідаційної комісії Крагель О.М. доручено у строк до 22.12.2008р. підготувати на надати голові комісії позовну заяву до Господарського суду Одеської області для порушення провадження у справі про банкрутство.

Згідно заяви голови ліквідаційної комісії у Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях утворилась заборгованість перед Суб’єктом підприємницької діяльності –фізичною особою ОСОБА_5 у сумі 1200,00 грн., що підтверджується актом виконаних робіт від 19.12.2005р., та перед Державною податковою інспекцією у м. Херсон у сумі 2729,58 грн., що підтверджується листом від 30.03.2007р. №4551/70/24-017.

Оголошення про ліквідацію Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях за рішенням власника опубліковано у газеті „Голос України” №13 (4513) від 21.01.2009р.

Відповідно до ч.1 ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника –юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 2 ст.51 вищевказаного Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Приймаючи до уваги, що судом встановлено, що майна боржника недостатньо для задоволення наявного боргу, ліквідаційна комісія з дотриманням положень ч.1 статі 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” звернулась до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника, оскільки при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, суд вважає за необхідне визнати Регіональне Агентство з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях банкрутом та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Новікова Юрія Петровича, НОМЕР_2 від 24.10.2007р.. ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, серед іншого: строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута та зобов’язання щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтись тільки в межах ліквідаційної процедури.

Частина 2 ст.23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов’язує керівництво протягом трьох днів з дня прийняття цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей; та зобов’язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п.3, 5 ст.23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, докази опублікування надати суду.

Керуючись ст. ст. 22-25, ч.1, ч.2 ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом Регіональне Агентство з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 14; код ЄДРПОУ 30913958).

2. Відкрити відносно Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях ліквідаційну процедуру.

3. Ліквідатором Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях призначити арбітражного керуючого Новікова Юрія Петровича, НОМЕР_2 від 24.10.2007р.. ідентифікаційний код НОМЕР_1.

4. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

5. Голові ліквідаційної комісії протягом трьох днів з дня отримання цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей.

6. Зобов’язати ліквідатора банкрута подати в десятиденний строк оголошення про визнання банкрутом Регіонального Агентства з питань банкрутства в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури у офіційний друкований орган (газети “Голос України” чи “Урядовий кур`єр”) з метою виявлення всіх кредиторів, докази подачі оголошення надати суду. Оголошення повинно містити відомості, вказані у ч.5 ст.23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію) та посилання на спрощену процедуру банкрутства згідно ст.51 вказаного Закону.

7. Зобов’язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст.25-31, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

Копію постанови надіслати банкруту, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору Відділу державних реєстраторів виконавчого комітету Одеської міської ради, до Першого ВДВС Приморського РУЮ у м. Одесі.

Суддя Грабован Л.І.Судовий реєстр по справі 1-25-32/9-09-192

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5818839 Ухвала 05.08.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
5301649 Ухвала 20.07.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
5301799 Ухвала 10.07.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
5630609 Ухвала 01.07.2009 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
5961264 Ухвала 21.05.2009 Малярчук І.А. Господарський суд Одеської області Господарське
5302626 Ухвала 22.04.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5302296 Ухвала 23.03.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5878450 Ухвала 23.03.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5692543 Ухвала 23.02.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5961155 Постанова 06.02.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське