Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5020-5/253

Дата ухвалення рішення:
26.08.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Євдокимов І.В.
Оприлюднено:
02.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Севастополя
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА


"26" серпня 2009 р. справа № 5020-5/253


а заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1  

(АДРЕСА_1)

до боржника Закритого акціонерного товариства „Универсам „Бриз”

(м. Севастополь, вул.  Косарева, 1)

про визнання боржника банкрутом

 

 Суддя: І.В. Євдокімов

Представники сторін :

ініціюючий кредитор (ФОП ОСОБА_1) - не з’явився;

боржник (ЗАТ  „Универсам „Бриз”) - Осетров Сергій Володимирович - представник, довіреність № б/н  від 25.12.2007.

Суть спору:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства „Универсам „Бриз” в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

15 червня 2009 року ухвалою господарського суду міста Севастополя порушено провадження у справі про банкрутство  Закритого акціонерного товариства „Универсам „Бриз”.

Представник ініціюючого кредитора в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Представник боржника звернувся до суду з клопотанням про припинення провадження по справі на підставі пункту 11 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Представнику боржника роз'яснені його процесуальні права і обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд вирішив можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами у відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази,  суд –

ВСТАНОВИВ:

25.09.2008 між кредитором (Виконавець) та боржником (Замовник) укладений договір про надання послуг.

Відповідно до умов договору боржник доручив, а кредитор прийняв на себе зобов’язання по наданню послуг у вигляді надання консультацій з питань банківського права, у обсягу та на умовах договору.

Згідно з п. 2.1.3 договору, Замовник зобов’язався сплатити Виконавцю винагороду в розмірі 46000,00 грн. до 25.12.2008.

Зобов’язання по виконанню послуг кредитором виконувались належним чином, що підтверджується документами, долученими до матеріалів справи, але оплата за надані послуги  боржником здійснювалась несвоєчасно, у зв’язку з чим його заборгованість перед позивачем складає 46000,00 грн.

17.04.2009 кредитор направив на адресу боржника вимогу про сплату борг, але вказана вимога була повернута на адресу кредитора у зв’язку із закінченням терміну зберігання.

У зв’язку з чим, кредитор звернувся до суду із заявою про  банкрутство Закритого акціонерного товариства „Універсам „Бриз” в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Заслухавши представника боржника, ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає,  що провадження у справі  підлягає припиненню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.06.2009 Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства „Универсам „Бриз” в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, обґрунтовуючи заяву тим, що боржник не знаходиться за його місцезнаходженням: м. Севастополь, вул.  Косарева, 1.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Частиною статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, передбачено, що господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Зазначена норма закону є спеціальною нормою у законодавстві про банкрутство, яка регламентує спрощений порядок ведення процедури банкрутства щодо окремою групи боржників, зокрема боржників, керівні органи яких відсутні за адресою місцезнаходження юридичної особи, або боржників, які не надають протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкові декларації, документи бухгалтерської звітності.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Статтею 19 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” визначений порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором.

Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Отже, лише факт внесення відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням до Єдиного державного реєстру може слугувати доказом відсутності боржника у розумінні вимог статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ № 464080 станом на 04.06.2009 Закрите акціонерне товариство „Универсам „Бриз” числиться у державному реєстрі як юридична особа, знаходиться за юридичною адресою: 99006, м. Севастополь, вул.  Косарева, 1.

Отже, кредитором при поданні заяви про порушення справи про банкрутство на надано належних доказів на підтвердження відсутності боржника за адресою місцезнаходження, або ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, ячи інших ознак відсутності господарської діяльності боржника, які є підставою для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Таким чином,  відсутні підстави продовження справи про банкрутство, передбачені статтею 52 Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання банкрутом”.

Така ж сама позиція викладена у постанові Севастопольського апеляційного господарського суду від 19.11.2008  по справі № 5020-5/273, постанові Вищого господарського суду України від 03.03.2009; постанові Вищого господарського суду України від 24.02.2009; постанові Вищого господарського суду України від 10.02.2009;  постанові Вищого господарського суду України від 27.01.2009; постанові Вищого господарського суду України від 20.01.2009; постанові Вищого господарського суду України від 13.01.2009, які долучені до матеріалів справи.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

При таких обставинах, провадження по справі про банкрутство Закритого акціонерного товариства „Универсам „Бриз” підлягає припиненню відповідно до вимог пункту 11 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Приймаючи до уваги вищезазначене, керуючись статтями  52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання банкрутом”, ст. ст.  80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ухвалив:


Провадження по справі № 5020-5/253 припинити.


Суддя І.В. Євдокімов


Розсилка:

1. ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

2. ЗАТ  „Универсам „Бриз” (м. Севастополь, вул.  Косарева, 1)

3. ДПІ у Гагарінському районі міста Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 28)

4. Кримське регіональне агентство з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі  (95034 м. Сімферополь, вул. Київська, 81, оф. 401, 227)

5. Державному реєстратору в Гагарінському районі м. Севастополя (99038 м. Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 8)

6. справа
Судовий реєстр по справі 5020-5/253

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5950194 Ухвала 26.08.2009 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське
6095401 Ухвала 15.06.2009 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське