Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
19.10.2009
Зареєстровано:
23.10.2009
Cуддя:
Хоменко М.Г.
Оприлюднено:
19.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

_

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ

ПРО ПОРУШЕННЯ СПРАВИ ПРО БАНКРУТСТВО19.10.2009№ 05-5- 15 / 30723


Суддя , розглянувши

заяву  Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва

до  Товариства з обмеженою відповідальністю "Клімат Інжиніринг"

про  визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:


 Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника.

 Відповідно до положень ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві про порушення справи про банкрутство не надано доказів відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, оскільки:

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами.

Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців”  визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або осіб, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 3 ст. 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців” якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані  в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Отже, лише наявність у Єдиному державному реєстрі відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням може слугувати доказом відсутності боржника. Зазначене відповідає правовій позиції Вищого господарського суду України, викладеній, зокрема, у постанові Вищого господарського суду України від 04.03.2008 р. у справі № 23/443-б.

Отже, до заяви про порушення справи про банкрутство не додано доказів внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про відсутність юридичної особи-боржника за її місцезнаходженням.

Крім того, позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов’язаний при поданні позову надіслати іншим сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, якщо цих документів у сторін немає.

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих документів сторонам у справі з дотриманням вимог ст. 57 Господарського процесуального кодексу України є касовий чек (квитанція) та реєстр опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв’язку, або ж касовий чек чи квитанція з відміткою про направлення іншій стороні у справі саме копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Серед доданих до позовної заяви документів відсутній реєстр опису вкладення.

За наведених обставин, касовий чек (квитанція) без реєстру опису вкладення не може бути сприйнятий господарським судом в якості належного доказу надсилання відповідачеві  копії позовної заяви та доданих до неї документів.

За таких обставин, заява про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду на підставі  ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.56,57,63 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись  ст.9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» 56,57,63Господарського процесуального кодексу України,суд -

УХВАЛИВ:

Позовні матеріали повернути позивачеві без розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення


Суддя  Хоменко М.Г.