Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 28/209-б

Дата ухвалення рішення:
06.10.2009
Зареєстровано:
16.10.2009
Cуддя:
Шипко В.В.
Оприлюднено:
21.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14


УХВАЛА

06.10.2009 № 28/209-б

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Шипка В.В.

суддів: Борисенко І.В.

при секретарі:

За участю представників:

від ОСОБА_5:

не з’явився

від ОСОБА_1:

не з’явився

від ОСОБА_2.:

не з’явився

від боржника:

ОСОБА_4 дов. б\н від 23.07.2008 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1

на постанову Господарського суду м.Києва від 19.03.2009

у справі № 28/209-б (ОСОБА_3)

за позовом Фізична особа ОСОБА_2

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровські зорі"

про визнання банкрутом

Постановою Господарського суду м. Києва від 19.03.2009р. у справі № 28/209-б визнано банкрутом ТОВ “Дніпровські зорі” (далі - Боржник), припинено процедуру розпорядження майном та відкрито ліквідаційну процедуру. Припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_6 як розпорядника майна боржника та призначено його ліквідатором, припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядженням його майном. Підприємницька діяльність банкрута завершена, строк виконання всіх грошових зобов’язань вважається таким, що настав 19.03.2009 р., припинено нарахування неустойки (пені, штрафу), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 19.03.2009 р. Зобов’язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови оголошення про визнання банкрутом ТОВ “Дніпровські зорі” та відкриття ліквідаційної процедури та надати суду докази публікації даного оголошення (оригінал примірника газети). Зобов’язано ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 17.03.2010 р. Зобов’язано державного реєстратора за місцезнаходженням боржника внести до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора.

Не погоджуючись із згаданою постановою ОСОБА_5 та ОСОБА_1 звернулись з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просять постанову Господарського суду м. Києва від 19.03.2009р. у справі № 28/209-б скасувати, провадження по справі припинити.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 16.04.2009 року у справі № 28/209-б було прийнято до розгляду апеляційну скаргу ОСОБА_5 та ОСОБА_1.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 05.05.2009р. у справі № 28/209-б постанову Господарського суду м. Києва від 19.03.2009р. залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 07.07.2009р. за результатами розгляду касаційної скарги ОСОБА_5, ОСОБА_1, постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.05.2009р. у справі № 28/209-б скасовано, справу передано до Київського апеляційного господарського суду на розгляд.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 23.07.2009р. розгляд справи № 28/209-б було призначено на 18.08.2009р.

Ухвалами Київського апеляційного господарського суду від 18.08.2009р. та від 19.09.2009р.розгляд справи № 28/209-б відкладався.

Встановлено, що в судове засідання 06.10.2009 р. не з’явились ОСОБА_5, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, причини неявки суду не повідомили, у зв’язку з чим справа розглядається відповідно до ст. 75, 99 ГПК України за наявними у ній матеріалами.

Представник Боржника у судовому засіданні не погоджується з вимогами апеляційної скарги, а тому просить залишити її без задоволення.

Заслухавши усні пояснення представника Боржника в судовому засіданні, дослідивши та вивчивши матеріали справи апеляційний суд встановив наступне:

Ухвалою господарського суду м. Києва від 07.07.2008 року було порушено провадження у справі № 28/209-б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпровські зорі” за заявою фізичної особи ОСОБА_2 відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та введено процедуру розпорядження майном. (т. 1 а.с. 1-2).

Ухвалою підготовчого засідання господарського суду м. Києва від 07.08.2008 року визнаний розмір вимог Кредитора до Боржника в розмірі 835706,00 грн., Кредитора зобов’язано у десятиденний строк подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника, розпорядником майна призначено Титича В.М, якого зобов’язано надати суду на затвердження реєстр вимог кредиторів Боржника. Також, були визначені дати попереднього засідання, перших загальних зборів кредиторів та засідання, у якому боржник буде визнаний банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура або припинено провадження у справі (т.1 а.с. 131-132).

Постановою Господарського суду м. Києва від 19.03.2009р. у справі № 28/209-б визнано банкрутом ТОВ “Дніпровські зорі” (далі - Боржник), припинено процедуру розпорядження майном та відкрито ліквідаційну процедуру з всіма передбаченими законодавством наслідками. При цьому, ліквідатором призначено ОСОБА_6 (т.2 а.с. 68-71).

Не погоджуючись із згаданою постановою ОСОБА_5 та ОСОБА_1 звернулись з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просять постанову Господарського суду м. Києва від 19.03.2009р. у справі № 28/209-б скасувати, провадження по справі припинити (т. а.с.82-100). При цьому, до своєї апеляційної скарги ОСОБА_5 та ОСОБА_1 додають клопотання від 26.03.2009 р. про залучення їх до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, на стороні Боржника.

Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу та клопотання в даному судовому засіданні, колегія апеляційного суду вважає за необхідне зазначити наступне.

Частина 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України (надалі – ГПК України) передбачає, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно з частиною першою статті 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених розділом ХІІ ГПК України.

Частина 3 ст. 101 ГПК України встановлює, що в апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Згідно зі ст. 91 ГПК України, сторони у справі мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор – апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі – Закон) сторони у справі про банкрутство – кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут). Цією ж статтею встановлено, що учасники провадження у справі про банкрутство - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника.

Згідно з п. 1 частини першої статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

З тексту апеляційної скарги та клопотання від 26.03.2009 року вбачається, що підставою звернення до суду є те що порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпровські зорі” істотним чином зачіпає права та охоронювані законом інтереси скаржників, як учасників товариства. При цьому, свої вимоги щодо залучення до участі у справі скаржники обґрунтовує з посиланням на ст. 27 ГПК України, а саме в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на стороні Боржника. Між тим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 та ОСОБА_1 клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб або учасників провадження у справі до суду першої інстанції подано не було, відповідно, не було предметом розгляду в суді першої інстанції, тоді як відповідно до ч. 3 ст. 101 ГПК України в апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції. Інші належні докази залучення ОСОБА_5 та ОСОБА_1 до участі у справі в матеріалах справи відсутні.

У зв’язку з вищевикладеним аналізом обставин та матеріалів справи, а також норм діючого законодавства, апеляційний суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_5 та ОСОБА_1 про залучення до участі у справі про банкрутство.

Виходячи зі змісту ст.ст.4-1, 91 ГПК України, сторони у справі мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор –апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, а також на постанову господарського суду про визнання боржника банкрутом, яка має силу рішення в справі про банкрутство. Подання апеляційної скарги на постанову особами, які не мають права на її подання, виключає перегляд постанови місцевого господарського суду про визнання боржника банкрутом в апеляційному порядку по суті, а також виключає можливість надання правової оцінки судовому акту, а тому за умови якщо скарга прийнята судом другої інстанції до розгляду апеляційний господарський суд–припиняє апеляційне провадження.

Враховуючи викладене та положення ст.ст. 4-1, 91, 99, ГПК України, апеляційна інстанція вважає за необхідне зробити висновок, що спір згідно поданої ОСОБА_5 та ОСОБА_1 апеляційної скарги про перегляд в апеляційному порядку постанови Господарського суду м. Києва від 19.03.2008р. у справі не підлягає вирішенню в апеляційному господарському суді, а тому, відповідно до п. 1 ст. 80 ГПК України, слід припинити провадження по апеляційній скарзі у справі № 28/209-б.

Керуючись нормами ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. 4-1, п. 1 ст. 80, ст.ст. 86, 91, 99, 101, 102 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_5 та ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про залучення до участі у справі № 28/209-б, в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на стороні Боржника.

2. Припинити провадження по апеляційній скарзі ОСОБА_5 та ОСОБА_1 на постанову Господарського суду м. Києва від 19.03.2009 року у справі № 28/209-б.

3. Матеріали справи №28/209-б повернути до Господарського суду м. Києва.

.

Головуючий суддя Шипко В.В.

Судді

Борисенко І.В.

Євсіков О.О.

13.10.09 (відправлено)


Судовий реєстр по справі 28/209-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10303029 Ухвала 17.06.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
9977393 Ухвала 03.06.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
9569742 Ухвала 27.04.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
9550768 Ухвала 19.04.2010 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
5944753 Ухвала 06.10.2009 Шипко В.В. Київський апеляційний господарський суд Господарське
6332631 Постанова 07.07.2009 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
5251957 Ухвала 18.06.2009 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
5208859 Постанова 05.05.2009 Дзюбко П.О. Київський апеляційний господарський суд Господарське
10600612 Постанова 19.03.2009 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське