Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/284-09-3800

Дата ухвалення рішення:
17.08.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
19.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника"17" серпня 2009 р. Справа № 7/284-09-3800


За заявою кредитора: Ізмаїльської ОДПІ Одеської області

до боржника: СПД ОСОБА_1, м.Ізмаїл

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники сторін:

від кредитора –Анікєєв А.Л., за довіреністю.

від боржника –не з’явився.

СУТЬ СПОРУ: Ізмаїльська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до господарського суду з заявою про визнання СПД ОСОБА_1 банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість перед бюджетом у сумі 58 709,43 грн.

Представник заявника заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи. Згідно довідки про суми податкового боргу платника податків (з урахуванням пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу) та скороченої форми облікової картки платника податків загальна заборгованість СПД ОСОБА_1 перед бюджетом становить 58 709,43 грн., яка складається із заборгованості зі сплати податку на додану вартість та податку з доходів фізичних осіб.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з СПД ОСОБА_1 у встановленому законодавством порядку –згідно з Законом України „Про погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” на стягнення суми податкового боргу були виставлені перша та друга податкові вимоги, які залишились без відповіді та задоволення.

В ході перевірки щодо знаходження СПД ОСОБА_1 за юридичною адресою було встановлено, що боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що було складено відповідний акт.

Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що боржник про господарську діяльність не звітує більше року, податки та платежі до бюджету не сплачує, що свідчить про те, що підприємець фактично припинив свою діяльність, суд вважає за можливе визнати СПД ОСОБА_1 банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором СПД ОСОБА_1 слід призначити Ізмаїльську ОДПІ Одеської області.

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом СПД ОСОБА_1 (АДРЕСА_1. Ід код НОМЕР_1).

2. Відкрити відносно СПД ОСОБА_1 ліквідаційну процедуру.

3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –Ізмаїльську об’єднану державну податкову інспекцію.

4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання СПД ОСОБА_1 банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження його майном. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном СПД ОСОБА_1

6. Призначити засідання суду на „17” вересня 2009р. о 10:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, каб.515, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –письмові відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою.


Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), ДВС Ізмаїльського району Одеської області, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ізмаїльського району Одеської області.

Суддя


Судовий реєстр по справі 7/284-09-3800

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6783752 Ухвала 05.11.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
5509559 Ухвала 17.09.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
5942602 Постанова 17.08.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
5302153 Ухвала 31.07.2009 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське