Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-3/8788.1-2007

Дата ухвалення рішення:
07.05.2009
Зареєстровано:
19.05.2009
Cуддя:
Котлярова О.Л.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Севастопольський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

      

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України


05 травня 2009 року   Справа № 2-3/8788.1-2007


Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Антонової І.В.,

суддів Котлярової О.Л.,

Ткаченка М.І.,

за участю представників сторін:

заявника: не з'явився, приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "Тетра";

боржника: не з'явився, Державне підприємство "Радгосп-завод "Передгір'я";

арбітражний керуючий: не з'явився, арбітражний керуючий  Агафонов Олег Юрійович;

розпорядник майна: не з'явився, розпорядник майна  Куц І.Я.;

кредитора: не з'явився, Кримський Республіканський відділ Фонду соціального захисту інвалідів;

кредитора: не з'явився, Сімферопольський міжрайонний департамент податкової інспекції;

кредитора: не з'явився, Білогірський районний центр зайнятості Автономної Республіки Крим;

кредитора: не з'явився, Управляння Пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної Республіки Крим;

кредитора: не з'явився, відкрите акціонерне товариство «Крименерго»;

кредитора: не з'явився, товариство з обмеженою відповідальністю «АгроКримКроп»;

кредитора: не з'явився, підприємство «Агрострой - прибор - сервіс»;

кредитора: не з'явився, сільськогосподарський виробничий кооператив «Ударник»;

кредитора: не з'явився, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Новожиловський»;

кредитора: не з'явився, торгівельно-виробниче підприємство «Сервіс 48»;

кредитора: не з'явився, відкрите акціонерне товариство «Кримагрохим;

кредитора: не з'явився, агропромислова торгівельна фірма «Агросервіс»;

кредитора: не з'явився, підприємство «Спарта- Крим»;

кредитор: не з'явився, суб’єкт підприємницької діяльності ОСОБА_4;

кредитора: не з'явився, приватне підприємство «Дайм»;

учасника провадження у справі: не з'явився, Державний комітет України з державного матеріального резерву;

учасника провадження у справі: не з'явився, Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим;

учасника провадження у справі: не з'явився, Кримське управління з питань банкрутства Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України;

розглянувши апеляційну скаргу приватного підприємство "Виробничо-комерційна фірма "Тетра" на ухвалу господарського суду міста Севастополя (суддя Соколова І.О.) від 12 березня 2009 року у справі № 2-3/8788.1-2007

за заявою приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Тетра" (Архівний спуск, 2-7, місто Сімферополь, 95001; вул. Студентська, 18, місто Сімферополь, 95001)

до боржника державного підприємства "Радгосп-завод "Передгір'я" (вул. Первомайська, 32, с. Криничне, Білогірський район, 97643)

арбітражний керуючий  Агафонов Олег Юрійович  (АДРЕСА_4)

розпорядник майна: Куц Ігор Ярославович  (АДРЕСА_5)

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Автономної Республіки Крим знаходиться справа № 2-3/8778.1-2008 за заявою приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»до боржника - державного підприємства «Радгосп-завод «Передгір’я», арбітражний керуючий Агафонов Олег Юрійович, розпорядник майна Куц Ігор Ярославович про банкрутство.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12 березня 2009 року у справі № 2-3/8788.1-2007 припинені повноваження розпорядника майна державного підприємства «Радгосп-завод «Передгір'я" арбітражного керуючого Агафонова О.Ю.; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Куц Ігоря Ярославовича, строк розпорядження майном боржника - продовжено  до 04 червня 2009 року.

На дану ухвалу ініціюючим кредитором, приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Тетра», подана апеляційна скарга, в якій ставиться питання про скасування даного процесуального акта.

Доводи апеляційної скарги приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»обґрунтовані порушенням місцевим господарським судом норм процесуального права.

Заявник апеляційної скарги стверджує, що він не був повідомлений про дату та час судового засідання, яке відбулося 12 березня 2009 року, що у відповідності до статті 104 Господарського процесуального кодексу України є безумовною підставою для скасування ухвали суду, винесеної за результатами судового засідання.

У судове засідання, призначене на 05 травня 2009 року, представники сторін та учасників провадження у справі не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується матеріалами справи.

Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов’язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов’язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез’явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору. Тому, з урахуванням наявних у справі доказів, судова колегія визнала можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін та учасників у справі про банкрутство.

Переглянувши ухвалу суду господарського суду Автономної Республіки Крим від 12 березня 2009 року в порядку статей 99, 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 січня 2005 року у справі № 2-20/4125-2005 за наслідками розгляду заяви приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»порушено провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Радгосп-завод «Передгір’я».

Ухвалою підготовчого засідання від 07 лютого 2005 року продовжено судову процедуру розпорядження майна боржника, призначено розпорядника майна боржника призначено арбітражного керуючого Золотавіна О.О., встановлені строки надання реєстру вимог кредиторів, попереднього, підсумкового засідань.

Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника було опубліковане в газеті «Голос України" від 10 лютого 2005 року.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 22 серпня 2005 року розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Агафонова О.Ю.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 05 вересня 2006 року затверджено мирову угоду між боржником та кредиторами в особі Голови комітету кредиторів та ініціюючим кредитором - приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Тетра».

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 30 жовтня 2006 року, залишеною без змін постановою Вищого господарського суду України від 18 квітня 2007 року, ухвала господарського суду Автономної Республіки Крим від 05 вересня 2006 року про затвердження мирової угоди скасована, справа передана на розгляд господарського суду Автономної Республіки Крим.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 20 вересня 2007 року у справі № 2-3/8788.1-2007 строк процедури розпорядження майном боржника - державного підприємства Радгосп-завод «Передгір'я" та повноважень розпорядника майна Агафонова О.Ю. продовжені на шість місяців, до 04 січня 2008 року.

15 січня 2008 року від кредитора - відкритого акціонерного товариства «Крименерго»надійшла заява, в якій заявник просить звільнити від посади розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Агафонова О.Ю. у зв'язку з тим, що розпорядник майна не скликає збори кредиторів, чим самим порушує вимоги Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

26 лютого 2009 року від розпорядника майна Державного підприємства Радгосп-завод «Передгір'я»Агафонова О.Ю. надійшла заява про дострокове припинення його повноважень ( а.с. 103 том 8).

Від голови комітету кредиторів також надійшло клопотання про припинення повноважень розпорядника майна Агафонова О.Ю. на підставі протоколу зборів комітету кредиторів боржника від 24 лютого 2009року ( а.с. 104 том 8).

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року Кримське Управління з питань банкрутства зобов’язане надати суду узгоджену з Департаментом з питань банкрутства кандидатуру арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна у даній справі. Розгляд питання щодо призначення нового розпорядника майна відкладено на 12 березня 2009 року.

У судовому засіданні 12 березня 2009 року представник Кримського управління з питань банкрутства надав суду узгоджену кандидатуру розпорядника майна - арбітражного керуючого Куц І.Я.

Учасники судового процесу в засіданні суду 12 березня 2009 року висловились за припинення повноважень розпорядника майна Агафонова О.Ю. та призначення розпорядником майна запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого Куц І.Я.

Враховуючи дані обставини справи, а також те, що строк процедури розпорядження майном боржника, так само як і строк повноважень розпорядника майна сплинув 04 січня 2008 року, господарський суд Автономної Республіки Крим виніс ухвалу, яка є предметом оскарження у Севастопольському апеляційному господарському суді.

Не оскаржуючи по суті результати судового засідання 12 березня 2009 року, приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»твердить, що ухвала господарського суду Автономної Республіки Крим про призначення справи до розгляду на 12 березня 2009 року на його адресу не надходила, чим порушено його право як ініціюючого кредитора на участь у судовому засіданні, передбачене статтею 22 Господарського процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення  виходячи з наступного.  

Інструкція з діловодства в господарський судах України, затверджена наказом Голови Вищого господарського суду України № 75 від 10 грудня 2002 року, встановлює єдину систему організації діловодства, порядок роботи з процесуальними та іншими документами, і носить обов’язків характер при веденні діловодства в системі господарських судів України відповідно до особливостей структури, з врахуванням штатної численності та технічного забезпечення конкретного господарського суду.

Порядок проходження судових документів визначений у розділі 3 даної Інструкції.

Відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

Таким чином, дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.

Як вбачається з матеріалів справи, на зворотньому у лівому нижньому куті примірника ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 лютого 2009 року про відкладення розгляду питання щодо призначення нового розпорядника майна на 12 березня 2009 року, міститься відповідний штамп суду з відміткою про відправку копій ухвали 17 лютого 2009 року на адресу приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»за двома адресами: вул. Архівний спуск 2-7, місто Сімферополь,; вул. Студентська 18, місто Сімферополь. (а.с. 108 том 8).

При цьому матеріали справи не містять відомостей про повернення підприємством зв’язку копій даної ухвали, направлених на адресу приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра», суду.

Вказане спростовує твердження приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Тетра»про неповідомлення його про дату та час судового засідання та свідчить про відсутність порушень господарським судом Автономної Республіки Крим норм процесуального права, що стосуються повідомлення належним чином сторін у справі про місце засідання суду.

З урахуванням наведеного колегія суддів вважає доводи апеляційної скарги щодо наявності передбачених законом підстав для скасування ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим необґрунтованими та безпідставними.

Оскільки оскаржувана ухвала винесена з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись статтями 99, 101, пунктом 1 статті 103, статтями 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Тетра” залишити без задоволення.

2. Ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 12 березня 2009 року у справі № 2-3/8788.1-2007 залишити без змін.

Головуючий суддя І.В. Антонова

Судді О.Л. Котлярова

М.І. Ткаченко

особи, яким належить направити ухвалу:

- приватне підприємство „Виробничо-комерційна фірма ”Тетра” (м. Сімферополь, Архівний спуск 2-7, м. Сімферополь, вул. Студенчеська, 18);

- боржник –Державне підприємство «Радгосп- завод «Передгір'я»( Білогірський р-н, с. Криничне, вул. Первомайська, 32);

- арбітражний керуючий Агафонов О.Ю. ( АДРЕСА_4);

- розпорядник майна Куц І.Я. (АДРЕСА_1);

- Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим ( м. Сімферополь, вул. Київська, 1);

- Кримське управління з питань банкрутства (м. Сімферополь, вул. Київська, 81 оф. 401);

- Кримський Республіканський відділ Фонду соціального захисту інвалідів ( м. Сімферополь, пр. Кірова, 51-52/10а);

- Сімферопольський міжрайонний департамент податкової інспекції ( 97053, Сімферопольський р-н, с. Мірне, вул. Белова,2)

- Білогірський районний центр зайнятості (м. Білогірськ, вул. Нижньогірська/Мира, 3/7)

- Управляння Пенсійного фонду України у Білогірському районі (м. Білогірськ, вул. Островського, 3);

- відкрите акціонерне товариство «Крименерго»( м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6);

- товариство з обмеженою відповідальністю «АгроКримКроп»(м. Сімферополь, вул. Київська, 81 к. 405);

- підприємство «Агрострой - прибор - сервіс»( м. Сімферополь, вул. Дибенко, 46 кв. 2);

- сільськогосподарський виробничий кооператив «Ударник»(97153 Нижньогірський р-н, с. Дрофино, вул. Садова,9);

- сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Новожиловский»( с. Новожилова, Білогірський р-н, вул. Леніна, 1);

- торгівельно-виробниче підприємство «Сервіс 48»( м. Сімферополь, вул. Шавлієва (Шалфейна,1);

- відкрите акціонерне товариство «Кримагрохим»(м. Сімферополь, вул. Л. Чайкіній, 1);

- агропромислова торгівельна фірма «Агросервіс»( Сімферопольський район, с. Мазанка, вул. Мира,9);

- підприємство «Спарта- Крим»( м. Сімферополь, вул.. Рубцева,38);

- суб’єкт підприємницької діяльності ОСОБА_4 (98603 АДРЕСА_3);

- приватне підприємство «Дайм»(м. Севастополь, вул. Соловьойва, 10);

- Державний комітет України з державного матеріального резерву (м. Київ, вул. Пушкінська,28).


Судовий реєстр по справі 2-3/8788.1-2007

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5933122 Постанова 07.05.2009 Котлярова О.Л. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське
4696467 Ухвала 13.04.2009 Ткаченко М.І. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське