Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 6/88-Б-05

Дата ухвалення рішення:
25.06.2009
Зареєстровано:
29.09.2009
Cуддя:
Кричмаржевський В.А.
Оприлюднено:
20.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Запорізький апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

У к р а ї н а

ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.06.09 Справа №6/88-Б-05

Колегія суддів Запорізького апеляційного господарського суду у складі:

, Мойсеєнко Т. В.

при секретарі Акімової Т.М.

за участю:

- заявників апеляційної скарги - працівників Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд": ОСОБА_2 та ОСОБА_3

- представників боржника - ОСОБА_4 та ОСОБА_5

- представника працівників трудового колективу ВАТ "Трест "Генічеськагробуд" - ОСОБА_6

- представника Генічеської райради Херсонської області - ОСОБА_7, голови Генічеської райради

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу працівників Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд"

на ухвалу господарського суду Херсонської області від 24.04.2009року

у справі № 6/88-Б-05

про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", м.Генічеськ Херсонської області

Установив:

Ухвалою від 24 квітня 2009р. господарським судом Херсонської області за наслідками розгляду звіту та клопотання керуючого санацією провадження у справі у зв"язку з виконанням плану санації, дія мораторію щодо задоволення вимог кредиторів, а також інших обмежень і заборон, припинені.

Не погоджуючись з винесеною ухвалою, працівники підприємства-боржника: - ОСОБА_2, ОСОБА_8, ОСОБА_3, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 і ОСОБА_12 оскаржили її до Запорізького апеляційного господарського суду, просять скасувати оскаржуваний судовий акт та надіслати справу до суду першої інстанції, прийняти рішення про включення їх до реєстру конкурсних кредиторів згідно з наданими до господарського суду Херсонської області заявами, скасувати поточні борги ТОВ. "Таргет-Фіш" у розмірі – 168.069грн., визнані лише керуючим санацією ОСОБА_13 напередодні складання плану санації, та є такими, що не підтверджуються документально.

У поданій апеляційній скарзі особи, що подали апеляційну скаргу, посилаються на порушення закону судом першої інстанції.

Представники боржника - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не погоджуються з апеляційною скаргою, вважають її безпідставною, а оскаржувану ухвалу законною та обґрунтованою.

Особи, що подали апеляційну скаргу, підтримали доводи та заперечення, що викладені в апеляційній скарзі.

Окремі заявники апеляційної скарги не з"явилися, хоча про час та місце судового засідання повідомлені належним чином та в установленому законом порядку.

Колегія суддів не вбачає перешкод для перегляду справи за відсутності окремих заявників апеляційної скарги.

Судовий процес фіксувався за допомогою програмно-апаратного комплексу "Діловодство суду".

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників судового процесу, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів знаходить апеляційну скаргу такою, що підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до статті 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) одними з підстав припинення господарським судом провадження у справі про банкрутство є затвердження звіту керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому цим Законом, виконання боржником усіх зобов"язань перед кредиторами.

Згідно зі статтею 21 Закону до звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром.

Як вбачається з матеріалів справи, комітетом кредиторів на засіданні, яке відбулося 16 квітня 2009р., затверджено звіт керуючого санацією боржника, його витрати, зобов"язано голову комітету кредиторів подати клопотання до господарського суду Херсонської області про припинення провадження у справі у зв"язку з погашенням вимог конкурсних кредиторів і затвердження звіту керуючого санацією, про зняття арешту з будівлі ПМК-168 (т.21 а.с.38-45).

Розглянувши у судовому засіданні, яке відбулося 24.04.2009р., звіт керуючого санацією та клопотання комітету кредиторів про припинення провадження у справі у зв"язку з виконанням плану санації, місцевий господарський суд провадження у справі припинив.

Але колегія суддів вважає таке рішення господарського суду Херсонської області неправомірним та передчасним, оскільки не усі грошові вимоги конкурсних кредиторів погашені боржником.

Зокрема, згідно зі статтею 15 Закону за результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначається дата проведення зборів кредиторів. Реєстр вимог кредиторів повинен включати усі визнані судом вимоги кредиторів. У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені).

Погашення вимог кредиторів здійснюється у порядку черговості, встановленій статтею 31 Закону, та які включені до реєстру вимог кредиторів. У цій нормі визначено шість черг.

У другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута, тобто, заробітна плата.

Із реєстру вимог кредиторів (т.7 а.с.45-50), на який посилається господарський суд першої інстанції, та з постанови Запорізького апеляційного господарського суду від 13 листопада 2008р. (т.18 а.с.69-72) у цій справі, вбачається, що саме до другої черги погашення вимог кредиторів включені вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства-боржника у розмірі – 20.920грн. Перелік 13 працівників-кредиторів вказаний не лише у довідці від 13.04.2005р. за № 230, наданій боржником (т.2 а.с.8), але й у вищезгаданому реєстрі вимог кредиторів.

Згідно з п.2 статті 31 Закону вимоги кожної наступної черги задовольняються в міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банкрута після повного задоволення вимог попередньої черги.

Але із звіту керуючого санацією, платіжних документів вбачається, що вказана вище заборгованість із зарплати погашена у неповному обсязі, а окремим кредиторам цей борг взагалі не сплачений, зокрема, ОСОБА_6, ОСОБА_14, ОСОБА_15 та іншим.

Зазначені факти суперечать п. 3 статті 21 Закону, де зазначено, що до звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром.

Оскільки вимоги щодо виплати зарплати містяться у реєстрі з другою чергою їх задоволення, то вони повинні обов"язково погашатися на рівні інших черг та з дотриманням черговості погашення.

Але у даному випадку керуючий санацією таку черговість погашення вимог кредиторів проігнорував.

Задовольнивши повністю грошові вимоги кредиторів третьої та четвертої черг, керуючим санацією порушені законні права та майнові інтереси кредиторів попередньої черги - другої. Неповно задовольнивши вимоги другої черги, керуючий санацією безпідставно задовольнив вимоги наступних черг.

Колегія суддів також вважає за необхідне звернути увагу й на те, що суд першої інстанції зазначив в оскаржуваній ухвалі про те, що боржник повністю задовольнив вимоги усіх конкурсних кредиторів, які включені судом до реєстру вимог кредиторів, та вимоги окремо внесених кредиторів із заборгованості по зарплаті, крім ОСОБА_6, який не є конкурсним кредитором.

Але у даному випадку керуючий санацією при виконанні плану санації підійшов вибірково при погашенні боргу із заробітної плати кредиторам-працівникам боржника, що суперечить конституційним засадам справедливості, об"єктивності та рівності усіх учасників судочинства перед законом і судом.

Так, ряду працівників борг по зарплаті погашений повністю чи частково (т.21 а.с. 39-40), які, до речі, також не є конкурсними кредиторами, а колишньому працівникові - ОСОБА_6 відмовлено у погашенні 1.482грн. лише з тих підстав, що він не є конкурсним кредитором.

Вищезгадані протиріччя і несправедливість при погашенні вимог кредиторів, які господарський суд першої інстанції не усунув і не дав правової оцінки, не дають підстав вважати оскаржувану ухвалу правомірною та обґрунтованою.

Відносно вимог заявників апеляційної скарги про включення їх до реєстру вимог конкурсних кредиторів, то вони є безпідставними, оскільки їх вимоги вже були розглянуті та включені до реєстру. Реєстр затверджений господарським судом Херсонської області відповідною ухвалою, яка набрала чинності та не може бути переглянута повторно.

Що стосується вказаної заявниками безпідставності визнання керуючим санацією поточних вимог ТОВ. "Таргет-Фіш" у розмірі – 168.069грн., то вони не були предметом розгляду у суді першої інстанції, а тому в силу статті 101 ГПК України не можуть бути переглянуті господарським судом апеляційної інстанції.

Відтак ухвала господарського суду Херсонської області від 24.04.2009р. у справі № 6/88-Б-05 підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 101-106 Господарського процесуального кодексу України, Запорізький апеляційний господарський суд -

Постановив:

Апеляційну скаргу працівників Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", м.Генічеськ Херсонської області, задовольнити частково.

Ухвалу господарського суду Херсонської області від 24.04.2009р. у справі № 6/88-Б-05 скасувати.

Справу передати на розгляду господарського суду Херсонської області.

Мойсеєнко Т. В.


Судовий реєстр по справі 6/88-Б-05

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
12056902 Ухвала 28.10.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
11815237 Ухвала 12.10.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
11245664 Ухвала 16.09.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
11148209 Ухвала 09.09.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
11049623 Ухвала 31.08.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956693 Ухвала 30.08.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956564 Ухвала 02.07.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956563 Ухвала 01.07.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956420 Ухвала 19.05.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956404 Ухвала 13.05.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956269 Ухвала 14.04.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956252 Ухвала 08.04.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
8349282 Ухвала 18.03.2010 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
10956132 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956133 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956134 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956135 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956136 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956137 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956138 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956139 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956140 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956141 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956142 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956143 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956144 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956145 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956146 Ухвала 17.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956093 Ухвала 09.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956065 Ухвала 02.03.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956002 Ухвала 11.02.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
10956003 Ухвала 11.02.2010 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
4162970 Постанова 16.07.2009 Пригуза П.Д. Господарський суд Херсонської області Господарське
5922002 Постанова 25.06.2009 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
2754928 Ухвала 15.12.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
3730939 Постанова 13.11.2008 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
1962548 Ухвала 04.06.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
1887500 Постанова 28.05.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
1869768 Ухвала 14.05.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
3730836 Ухвала 19.12.2007 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
3730841 Ухвала 19.12.2007 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
1063878 Постанова 03.10.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
1063875 Ухвала 13.08.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
774495 Постанова 30.05.2007 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
5235969 Ухвала 09.02.2007 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
117525 Постанова 06.09.2006 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
117527 Постанова 06.09.2006 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
117561 Ухвала 06.09.2006 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
49290 Ухвала 19.07.2006 Ткаченко Н.Г. Вищий господарський суд України Господарське
35108 Ухвала 10.07.2006 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське