Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/27-30-8Б

Дата ухвалення рішення:
05.05.2009
Зареєстровано:
19.05.2009
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
11.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

  У Х В А Л А

ПРО  ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТТІ  ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

05.05.09 р.  № 04-05/27-30-8Б

за заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька

до боржника Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 м.Донецьк

про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

 

До господарського суду 29.04.09р. надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька №5053/06 від 31.03.09р. про порушення справи про банкрутство Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 м.Донецьк на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами....

Пунктом 2 статті 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що у разі, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява кредитора повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно доданого до заяви Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, виданого державним реєстратором станом на 17.03.09р., записів стосовно фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців не знайдено.

Тобто суду не надано доказів того, що станом на теперішній час боржник є суб’єктом підприємницької діяльності та включений до Єдиного державного реєстру фізичних осіб- підприємців.

В тексті заяви про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на те, що згідно свідоцтва про реєстрацію боржник зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності 25.02.02р. та згідно заяви боржника 21.10.02р. СПД ОСОБА_2 зареєстрований як платник страхових внесків.

У зв’язку з викладеним, суд зауважує, що вказані факти мали місце станом на 2002 рік, тобто більше 6 років до звернення кредитора до суду із заявою про порушення справи про банкрутство, а тому з огляду на інші додані до заяви документи станом на травень 2009р. не можуть бути прийняті судом до уваги.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Згідно п.3 ст.18 вищевказаного закону, якщо відомості, які підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, не були внесені до нього, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

До того, ж суд звертає увагу кредитора на наступне:

В силу п.1 ст.6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника.

Частиною 6 статті 15 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

До того ж, статтею 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що господарський суд направляє ухвалу про порушення справи про банкрутство сторонам у справі.

Згідно ст.1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше  приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово,  що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою – підприємцем.

Відповідно до п.4 ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” відомості про місце проживання  фізичної особи – підприємця повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців.

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців боржник не включений. Згідно доданих до заяви довідок адресно-довідкового відділу УГІРФО УУМВС України в Донецькій області боржник знятий з реєстрації місця проживання.

За відсутністю відомостей про теперішнє місце проживання боржника господарський суд позбавлений можливості повідомити його про дату та час слухання справи.

 

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що в прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 м.Донецьк слід відмовити на підставі ст.8 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Враховуючи викладене та керуючись ст.1, п.7 ст.7, п.2 ст.8 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  ст.17, ст.18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців”, ст.86 ГПК України  господарський суд

 У Х В А Л И В:

В прийнятті заяви Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька про порушення справи про банкрутство Суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 м.Донецьк відмовити.

Додаток: заява з доданими документами на 32арк.,конверт.


Суддя Тарапата С.С.

Вик.  тел.

Надруковано примірників - :

 - господарському суду Донецької області,  

 - сторонам,


Судовий реєстр по справі 04-05/27-30-8Б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
15789598 Ухвала 20.05.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
5891913 Ухвала 05.05.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське