Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
30.03.2009
Зареєстровано:
08.04.2009
Cуддя:
Тимченко М.Г.
Оприлюднено:
19.05.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Чернігівської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62

УХВАЛА

про відмову в прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство

"30" березня 2009 р. № 02-03/

Суддя Тимченко М.Г., розглянувши заяву з доданими до неї документами

Боржник: Фізична особа –підприємець ОСОБА_1,

АДРЕСА_1

про порушення справи про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Фізичною особою –підприємцем ОСОБА_1 подано заяву про порушення стосовно нього справи про банкрутство на підставі ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно зі ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство порушуються у разі, якщо вартості майна боржника –юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. Рішення про ліквідацію приймається учасниками юридичної особи або органом юридичної особи, уповноваженим на це установчими документами.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, тобто не є юридичною особою.

Оскільки норми статті 51 зазначеного закону передбачають особливості застосування процедури банкрутства до боржника, а саме юридичної особи, а дану заяву подану суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, тому в прийнятті заяви фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство необхідно відмовити.

Керуючись ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» –

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

2. Матеріали повернути заявнику.

Додаток: на 7 арк.


Суддя Тимченко М.Г.