Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 13/252-Б

Дата ухвалення рішення:
12.10.2009
Зареєстровано:
16.10.2009
Cуддя:
Матущак О.І.
Оприлюднено:
19.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

___

У Х В А Л А"12" жовтня 2009 р.Справа № 13/252-БЗа заявою кредитора Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

до боржника суб’єкта підприємницької діяльності–фізичної особи

ОСОБА_1 м. Хмельницький

про визнання банкрутом боржника (затвердження ліквідаційного балансу )

Суддя Матущак О.І.

За участю представників сторін:

ініціюючого кредитора: Дмитрієва А.Л. по довіреності № 26933/9/10 від 14.09.2009р.

а також ліквідатора: арбітражного керуючого Яковлєва О.О.

Ухвала приймається 12.10.2009 р., оскільки в судовому засіданні 25.09.2009 р. оголошувалася перерва.

Ухвалою господарського суду від 14.08.2007р. порушено провадження у даній справі про визнання банкрутом відсутнього боржника – суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 м. Хмельницький у відповідності до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі Закону).

Постановою суду від 13.09.2007 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором ініціюючого кредитора - ДПІ у м. Хмельницькому.

Ухвалою суду від 03.06.2008р. замінено ліквідатора у даній справі ініціюючого кредитора на арбітражного керуючого Яковлєва О.О.

В адресу господарського суду 03.07.2009р. від ліквідатора надійшов для затвердження ліквідаційний баланс та звіт про проведену роботу з доданими до нього документами.

Ліквідатор разом із присутнім представником ініціюючого кредитора в судовому засіданні висловили усні клопотання про затвердження ліквідаційного балансу, припинення підприємницької діяльності боржника та припинення провадження у справі. Також в дане судове засідання на виконання вимог господарського суду ліквідатором подано додаткове письмове обґрунтування щодо неможливості віднесення до ліквідаційної маси належної боржнику квартири із подальшою її реалізацією, що підтвердив доданими доказами.

Розглядом звіту про проведену роботу в сукупності з доданими до нього документами, господарським судом встановлено наступне.

Ліквідатором шляхом надсилання в адреси органів державної реєстрації проведено ряд заходів з метою встановлення можливо відсутніх у боржника, проте зареєстрованих за ним на праві власності, активів які можливо було б віднести до ліквідаційної маси не виявлено.

Так, згідно повідомлення Хмельницького БТІ № 595994 від 31.07.2008 р., за боржником значиться на праві власності квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Проте, ліквідатор зважаючи на доводи викладені у звіті та додатковому обґрунтуванні від 07.10.2009 р. прийшов до висновку про неможливість віднесення вказаної вище квартири до ліквідаційної маси зважаючи на наступні обставини.

Згідно акту обстеження умов проживання від 25.08.2009 р., складеного працівниками служби у справах дітей виконавчого комітету Хмельницької міської ради, у квартирі АДРЕСА_1 разов із боржницею проживає її донька, згідно епікрізів Хмельницької міської лікарні, ОСОБА_1 хворіє важкими хронічними хворобами.

Враховуючи вказані вище обставини а також те, що сума заборгованості єдиного ініціюючого кредитора в порівняні з можливою вартістю житла (квартири) є незначною, для можливої реалізації такої квартири необхідно провести ряд необхідних заходів (отримати витяг з БТІ який видається виключно за заявою власника, отримати рішення суду про виселення із житла двох осіб, провести оцінку об’єкту нерухомого майна, виставити на відкриті торги і т.д.) які потребують значних матеріальних витрат, а також враховуючи те, що представник ініціюючого кредитора підтримує клопотання про затвердження ліквідаційного балансу із подальшим припиненням провадження у справі, господарський суд приходить до висновку про обґрунтованість доводів ліквідатора про неможливість віднесення об’єкту нерухомого майна боржника до ліквідаційної маси.

Крім цього, згідно повідомлення УДАІ УМВС України в Хмельницькій області № 5/7492 від 04.07.2008р., за боржником не значиться зареєстрованого автомобільного транспорту.

У відповідності до повідомлення управління земельних ресурсів та земельної реформи № 533/02-08 від 02.07.2008р., за боржником відсутні зареєстровані на праві власності чи оренди земельні ділянки.

Згідно довідки ДПІ в м. Хмельницькому № 20366/10/29-014 від 01.07.2008р., у боржника відсутні відкриті рахунки в будь-яких кредитно-фінансових установах.

Згідно даних ліквідаційного балансу, внаслідок відсутності активів залишилась непогашеною заборгованість лише перед ініціюючим кредитором у сумі 2 346,69 грн.

Інші відомі можливі кредитори на запити ліквідатора таких вимог в його адресу не надіслали.

Приймаючи дану ухвалу господарським судом до уваги приймається наступне:

У відповідності до п. 6 ст. 31, п. п. 1-2 ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються перелічені докази. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи –банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута та органам державної статистики для виключення юридичної особи з ЄДРПОУ, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство якщо: затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону; і т.д.

За таких обставин господарський суд приходить до висновку, що ліквідатором вжито усіх можливих заходів щодо встановлення активів боржника, а також зважаючи на їх відсутність ліквідаційний баланс належить затвердити та припинити підприємницьку діяльність боржника.

Керуючись п. 6 ст. 31, п. п. 1-2 ст. 32, п. 6 ст. 40, ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

Ліквідаційний баланс ліквідатора щодо боржника –суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 АДРЕСА_2, який є невід’ємною частиною даної ухвали, затвердити.

Припинити підприємницьку діяльність суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1, зареєстрованої відділом з питань розвитку підприємництва, реєстрації та ліцензування підприємницької діяльності Хмельницького міськвиконкому 26.09.2003р., про зроблено запис за № 19272 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Провадження у справі припинити.

Вимоги не задоволені за недостатністю активів (коштів), перелічені у описовій частині ухвали загалом у сумі 2 346,69 грн. вважати погашеними.

Зобов’язати ліквідатора надіслати в адреси усіх відомих кредиторів боржника копії даної ухвали та затвердженого ліквідаційного балансу.

Копії даної ухвали надіслати в адреси ініціюючого кредитора, ліквідатора, державного реєстратора виконавчого комітету Хмельницької міської ради, державній нотаріальній конторі в м. Хмельницькому, відділу ДВС Хмельницького міського управління юстиції, Хмельницького обласного управління статистики та Хмельницькому обласному сектору з питань банкрутства разом із копіями ліквідаційного балансу, який є невід’ємною частиною даної ухвали.

Суддя


Судовий реєстр по справі 13/252-Б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
5862058 Ухвала 12.10.2009 Матущак О.І. Господарський суд Хмельницької області Господарське
5405708 Ухвала 07.09.2009 Матущак О.І. Господарський суд Хмельницької області Господарське
5731128 Ухвала 06.07.2009 Матущак О.І. Господарський суд Хмельницької області Господарське